Послуги компанії Домовий фото

Бібліотека в будинку. Як і де розташувати книги.

Незважаючи на достаток гаджетів і можливість створити електронну бібліотеку багато людей, що люблять читати, залишаються вірні паперовим носіям. Однак іноді виникають труднощі із зберіганням книг, які пов'язані з вибором відповідного місця.

Правила зберігання книг

Читати книги з власної бібліотеки - особливе задоволення. Деякі власники мають у своєму розпорядженні унікальні видання, рідкісні екземпляри, які вимагають правильного зберігання. Бажаючи облаштувати бібліотеку в будинку, необхідно розуміти, в яких умовах книги збережуть первинний вигляд довгий час. Серед факторів, які негативно впливають на їх збереження, відзначають:

  • пил;
  • пряме попадання сонячних променів;
  • високу вологість
  • занадто низька або висока температура.

Таким чином, стелажі або полиці з книгами повинні бути захищені склом від пилу, розташовуватися далеко від джерел світла або опалювальних приладів. Оптимальна вологість для книг — 65%, відповідний температурний режим — 18-22 ° C.

Облаштовуючи бібліотеку в будинку з маленькими дітьми або домашніми тваринами, потрібно подбати, щоб вони не могли дотягнутися до нижніх полиць. Потрібно врахувати, що папір швидко вбирає запахи, тому бажано місце для зберігання визначити далі від кухні і їдальні.

Интерьер домашней библиотеки

Вибір приміщення для бібліотеки в будинку

Створити онлайн бібліотеку набагато простіше, але організація зберігання книг нерідко стає відмінним дизайнерським рішенням. Облаштувати бібліотеку, можна з допомогою будівельної фірми Домовик в Миколаєві, але для початку потрібно вирішити - яке приміщення в будинку займуть книги.

Якщо книг багато, серед них присутня наукова література, а власник схильний працювати вдома, то доцільніше облаштувати кабінет і організувати зберігання там. Домашня бібліотека, яка виконана в традиційному стилі, є місцем роботи, читання, місцем для зустрічі з партнерами і друзями.

Для класичного інтер'єру кабінету підійдуть зручні і місткі шафи або стелажі з натурального дерева, де можна систематизувати зберігання літератури. Щоб використовувати корисну площу грамотно, шафи виготовляють на замовлення.

Коли власники будинку або квартири не можуть виділити під бібліотеку окреме приміщення, вони розміщують книги в вітальні або розподіляють їх по різних приміщеннях. Наприклад, цілком розумно літературу для дітей, фентезі-книги, якими захоплені підлітки, перенести в дитячу кімнату, а класику - в вітальню. У спальні буде доречна література для легкого читання, яку читають перед сном - книги з романами або детективи.

Таке рішення підійде для будь-якого інтер'єру, а меблі під книги можна помістити в модульні секції, портали, організовані навколо дверного отвору, ніші. Якщо книг не дуже багато, то хорошим рішенням стане етажерка, підвісна полиця, відкритий комод.

Организация домашней библиотеки

Місце для читання і організація зберігання книг в маленькій квартирі

Якщо квартира невеликого розміру і місця під бібліотеку немає, дизайнери радять звернути увагу на кілька нестандартних рішень:

  1. Коридор. У деяких типових квартирах передбачені великі за площею коридори. Часто вони не виконують корисної функції. Розмістивши на стінах стелаж з літературою, поставивши затишне крісло і продумавши систему освітлення, можна зробити оригінальний куточок для читання і відпочинку.
  2. Лоджія. Балкон або лоджія можуть послужити не тільки бібліотекою, а й повноцінним кабінетом, за умови правильної організації простору.
  3. Підвіконня. Вікно і широке підвіконня можна переобладнати в зону для читання, відпочинку і зберігання книг. Однак поряд не повинно бути батарей. Це практичний варіант і особливо підходить для квартир з еркерами.

домашняя библиотека

У деяких випадках незвичайні книжкові полиці доповнюють інтер'єр квартири або будинку. Вони підкреслюють переваги кімнати, виконуючи при цьому основну функцію - розміщення книг. Дизайнери рекомендують не дотримуватися суворої симетрії - різноманітність фігур в загальній композиції тільки прикрасять приміщення.

Втілити в життя будь-яку ідею щодо розміщення бібліотеки в будинку або квартирі допоможуть фахівці будівельної компанії Domovoj.