Послуги компанії Домовий фото

Смарт будинок - вибір датчиків

Наукові відкриття і технологічний прогрес кардинально змінюють спосіб життя людини. Цифрові технології змінили весь навколишній світ, в тому числі і наші будинки. Система «розумний будинок» змінює наші звички і то, як ми взаємодіємо з нашим житлом.

Що таке «розумний дім»?

«Розумними» називають будинки, в яких за безпекою, енергозбереженням і комфортом стежить програмне забезпечення. Це певна система, що складається з декількох домашніх пристроїв, які вирішують деякі повсякденні завдання без безпосередньої участі людей. Наприклад, полив газону, включення-виключення вуличного освітлення, регулювання опалення та багато іншого. Воно об'єднує побутові прилади, системи освітлення, опалення, водопостачання і т.д. в єдине ціле завдяки технології передачі даних.

Смарт будинок - дуже гнучка система. Користувач збирає і налаштовує її самостійно, виходячи зі своїх потреб. Тобто власник будинку сам визначає, які елементи і куди встановлювати, які функції вони виконуватимуть. Всього в цій системі є три типи пристроїв:

 • контролер розумного будинку (хаб) - «центр управління», які об'єднує всі складові в єдине ціле і пов'язує їх із зовнішнім світом;
 • датчики зчитують інформацію про навколишній простір (температура, вологість, освітленість, рівень кисню і т.д.);
 • актуатори безпосередньо виконують команди ( «розумні» вимикачі, розетки, сирени, клапани в трубах і т.п.).

Переваги «розумного будинку»

 1. Економія грошей. Система автоматично контролює виконання всіх пристроїв, а також регулює підтримання заданих параметрів, оптимізуючи енерговитрати.
 2. Безпека. Забезпечується не тільки контроль за несанкціонованим доступом в приміщення і безпекою на об'єкті, ділянці. Завдяки сенсорам є можливість своєчасно запобігти витоку газу, протікання води, пожежі та ін.). У разі, якщо виникла будь-яка надзвичайна ситуація, система сповістить вас і відповідні служби.
 3. Гнучкість функціоналу. Можливості кожного використовуваного пристрою можна змінити в процесі експлуатації. Наприклад, графік прибирання роботом-пилососом, налаштувати потужність освітлення, температуру повітря в будинку, рівень вологості ... Крім того, набір пристроїв і їх місце положення також змінюються.
 4. Економія часу. Вам не доведеться витрачати щодня час на вирішення рутинних завдань: регулювання опалення, контроль освітлення, полив газону, відкриття-закриття воріт або гаражних дверей і т.п. Підтримка комфортного мікроклімату в будинку буде автоматизована.

Датчики в системі смарт будинку

Сенсори в «розумному будинку» - це як нервові закінчення у людини. Їх функція - зчитувати інформацію про зовнішнє середовище: зміни погоди на вулиці і мікроклімату в приміщенні, освітлення, чистота повітря, виникнення потенційно небезпечних ситуацій і т.д.

Реакція системи розумного будинку на дані з датчиків залежить від того, як вона запрограмована. За замовчуванням - інформація про будь-які зміни приходить на смартфон власника. Одночасно з цим сигнал відправляється і на хаб, який дає певні команди автоматиці в будинку. Наприклад, спрацював датчик витоку води - перекривається вентиль, стало холодно в кімнатах - батареї гріють сильніше.

Типи датчиків

За способом передачі даних сенсори бувають провідні та безпровідні.

Все обладнання в дротовому «розумному будинку» об'єднано єдиним кабелем - інформаційною шиною. Переваги провідних сенсорів:

 • висока надійність;
 • мінімальна затримка між тим, коли спрацював датчик, і реакцією контроллера;
 • широкі функціональні можливості;
 • просте обслуговування;
 • не потрібні додаткові джерела живлення (батарейки, акумулятори).

недоліки:

 • потрібно грамотно складене проектне рішення;
 • складний монтаж (потрібні послуги фахівців);
 • установка можлива на етапі ремонту або будівництва.

Бездротові датчики працюють за допомогою обміну сигналами по бездротових каналах: Wi-Fi, Z-Wave, Bluetooth, ZigBee.

плюси:

 • менше проводів;
 • проста установка і настройка;
 • прийнятна ціна;
 • немає ніяких проблем з розширенням кількості пристроїв в системі;
 • велика кількість готових рішень.

мінуси:

 • потрібно регулярно міняти батарейки;
 • недостатня надійність зв'язку (можуть бути перебої в бездротовый передачі даних, наприклад, якщо система працює по Wi-Fi, а інтернет з якоїсь причини пропав, то функціонувати не буде весь смарт будинок);
 • вузький функціонал (зазвичай він обмежується контролем роботи побутової техніки, освітленням та сигналізацією).

Види датчиків в смарт будинку

Різновидів сенсорів в системі розумного будинку дуже багато. Всього вони діляться на дві великі групи: датчики безпеки і датчики управління.

Деякі з них працюють і на контроль безпеки, і на виконання деяких побутових функцій. Наприклад, датчики руху. Вони можуть оповістити охоронну службу про проникнення зловмисників в будинок.

Також вони використовуються, щоб автоматично запалювати світло у дворі приватного будинку або в коридорі квартири, коли там хтось перебуває.

Сенсори безпеки

Потрібні для того, щоб зафіксувати будь-які ситуації, які можуть завдати шкоди житлу і його мешканцям:

 • несанкціоноване проникнення;
 • пожежа;
 • задимлення;
 • затоплення;
 • витік газу і т.д.

В результаті спрацьовування датчиків безпеки крім повідомлення власникові будинку відправляється також сигнал до відповідних служб: поліція, групи реагування, газова або пожежна служба.

До датчиків безпеки відносяться сенсори руху, присутності, вібрації, розбиття скла, відкриття вікна або двері, витоку газу, диму, води, тиску води в системі, перепадів напруги.

Датчики управління

Ця група сенсорів інтегрована в системи контролю мікроклімату, а також освітлення всередині приміщення і на вулиці.

Автоматизувати управління світлом допоможуть:

 • сенсори присутності і руху (освітлення вмикається, коли в кімнату хтось входить, і вимикається, коли вийшов);
 • датчики освітленості (потужність освітлювальних приладів регулюється в залежності від кількості світла, за тим же принципом можуть опускатися і підніматися автоматичні штори або жалюзі).

Підтримка комфортного мікроклімату можлива завдяки датчикам температури, вологості повітря, кількості вуглекислого газу. Сенсори присутності дозволяють контролювати включення і виключення вентиляції, підігріву підлоги, ароматизації та ін., Коли хтось перебуває в кімнаті.

Якщо ви хочете зробити свій житловий простір більш безпечним, автоматизувати деякі рутинні побутові процеси, та й просто відчути себе мешканцем високотехнологічного житла, вам варто купити «розумний дім». Це гнучка багатофункціональна система, яка налаштовується індивідуально під ваші потреби і допоможе зробити ваше життя комфортнішим.

Жоден смарт будинок не обходиться без датчиків. Важливо проаналізувати, що саме ви хочете отримати від автоматичної системи управління будинком. Види і функціонал сенсорів потрібно вибирати, виходячи з цього.