Послуги компанії Домовий фото

Дизайн кухні-студії

Глобальний тренд в дизайні інтер'єрів сьогодні - створення єдиного простору в будинку або квартирі. Звідси одне з найбільш популярних рішень - кухні-вітальні.

Це дозволяє вирішити ряд проблем з організацією інтер'єру: візуально зробити кімнату більше, реалізувати зручне планування і т.д. Кухня-студія в хрущовці, наприклад, часто взагалі єдиний вихід для того, щоб вмістити в кухню все необхідне, і вона при цьому залишилася комфортною.

У цій статті поговоримо про особливості планування кухні-студії.

Які плюси є у кухні-студії?

 1. Приміщення стає функціональним, завдяки ергономічному розміщенню всієї необхідної техніки і меблів.
 2. Можливість втілити в життя сучасні дизайнерські проекти.
 3. Простір здається більшим і світлішим навіть в найменших квартирах.
 4. Це гарне рішення для великих сімей, адже одночасно на кухні може збиратися багато людей, і місця вистачить кожному.

Мінуси об'єднаної кухні-вітальні

 1. Необхідність зносити стіну, яка раніше розділяла кухню з сусідньою кімнатою. Це додаткові витрати коштів і часу під час ремонту. Такі зміни в квартирі вимагають отримання додаткового офіційного дозволу.
 2. Запах їжі може поширюватися на зону вітальні (цю проблему можна вирішити, встановивши потужну витяжку).
 3. Якщо інших житлових кімнат немає, буде складно усамітнитися. В однокімнатній квартирі подібне перепланування може створити незручності, якщо в ній проживає одна, максимум дві людини.
 4. Шум електроприладів на кухні буде чутно у вітальні.
 5. Кухня постійно повинна бути в порядку, адже робочі поверхні, раковина та ін. будуть завжди на видноті.

3D візуалізація дизайн-проекту дизайнерів компанії Домовий

Технічні нюанси перепланування кухні-студії

Перепланування квартири з метою створення кухні-студії передбачає об'єднання простору кухні із суміжною вітальнею. Для цього необхідно знести стіну, що розділяє їх. Часто цього робити не можна без відповідних дозволів.

Ігнорування цього питання загрожує власникові неприємними розглядами, якщо внаслідок неправильного перепланування почне руйнуватися будинок. Також варто відзначити, що продати, оформити дарчу, приватизувати квартиру без необхідних документів, які узаконюють перепланування, буде неможливо.

Якщо ви задумалися про перепланування під кухню-студію, необхідно визначити тип стіни під знесення. У більшості випадків демонтаж або переміщення не несучих стін дозволяється. Однак якщо між кухнею і суміжною кімнатою несуча стіна - зробити це не вийде.

Всі подробиці про перепланування можна дізнатися з нашої статті.

Відзначимо, що кілька років тому в Україні правила оформлення перепланування дещо спростили:

 1. У не газифікованих квартирах всі зміни, які не зачіпають несучі конструкції, комунікації та фасад можна робити без спеціального дозволу. Якщо це ваш випадок, ви без проблем зможете втілити дизайн кухні-студії в життя.
 2. У всіх інших випадках краще не ризикувати і отримати відповідні дозволи та консультації профільних фахівців.

Основні принципи планування кухні-студії

Один з найважливіших моментів при створенні дизайну кухні-студії - це грамотна організація простору.

Площа і функціональність зон залежить в першу чергу від вашого способу життя. Не звикли влаштовувати звані вечері за обіднім столом? Відмовтеся від нього, нехай це буде кухня-студія з барною стійкою. Дуже любите готувати і у вас багато кухонного начиння? Вибирайте функціональний, зручний, місткий кухонний гарнітур.

Також при плануванні інтер'єру кухні-студії не забувайте про ергономіку і правило «робочого трикутника». Згідно з цим правилом три базові робочі зони (раковина, плита, холодильник) розташовуються по кутах рівностороннього трикутника зі сторонами 1 м (максимум 2 м в залежності від доступної площі). Це гарантує зручність, а також економію часу під час готування їжі.

Зонування інтер'єру кухні-студії

Зонування грає важливу роль і дозволяє не тільки красиво комбінувати функціональні зони, але і зробити кордони між ними, що чітко зчитуються. Це запорука цікавого і зручного інтер'єру.

Основні способи зонування:

 1. Перегородки. Це можуть бути різноманітні декоративні перегородки з гіпсокартону, декоративної цегли або дерев'яних рейок. Все залежить від стилю інтер'єру. Розсувні скляні перегородки - ефектне стильне рішення. З одного боку інтер'єр кухні-студії залишається візуально єдиним і світлим. З іншого - з'являється можливість усамітнитися. Детальніше про скляні перегородки в інтер'єрах ви можете прочитати за посиланням.
 2. За допомогою меблів. Шафи, стелажі і тумби вище 120 см виступають в ролі повноцінних перегородок. Барна стійка і кухонний острів теж добре вписуються в кухню-студію, при цьому стають додатковою робочою поверхнею. Також популярний варіант розділення зон диваном або столом, які встановлюються по лінії кордону між кухнею та вітальнею.
 3. Зонування світлом. Це відмінний спосіб візуального зонування. Крім цього, світильники виступають в ролі красивих елементів декору . Робочу область кухні можна підсвітити точковими світильниками. Зону відпочинку позначають центральною люстрою, різноманітними торшерами і настільними лампами з м'яким затишним світлом. Стіл в зоні їдальні або барну стійку часто висвітлюють підвісними світильниками.
 4. Різні рівні стелі та підлоги. Підняття зони готування на подіум дозволяє не тільки красиво відокремити кухню. Внизу можна вбудувати декоративне LED підсвічування. А якщо висота підйому дозволяє, зробити там невеликі ящики для зберігання. Що стосується зміни висоти стелі, то це відмінне рішення, щоб використовувати точкові світильники. Або всередині гіпсокартонної конструкції можна заховати дроти, вентиляційну шахту, протипожежну сигналізацію і т.п.
 5. Комбінація різних способів оздоблення. Це один з найпростіших способів зонування одного приміщення. Зону приготування їжі прийнято оздоблювати стійкими матеріалами. Як приклад, водостійкий ламінат на підлогу і керамічна плитка для стін. У зоні вітальні можна створити затишок за рахунок м'якого ковроліну і стильних шпалер. Різниця текстур і матеріалів в різних зонах зроблять інтер'єр кухні-студії неординарним, практичним і довговічним.

3D візуалізація дизайн-проекту дизайнерів компанії Домовий

Втілення дизайну кухні-студії іноді виходить досить витратним. Особливо якщо доведеться робити перепланування. Однак кількість плюсів з лишком перекриває цей недолік. Головне, вибрати грамотний і найбільш комфортний варіант організації простору, не забувати про стилістичну єдність, а також звернути увагу на всі технічні особливості.

Команда дизайнерів компанії Домовий має досвід створення оригінальних дизайн-проектів більше 10 років. За цей час ми напрацювали великі практичні знання в реалізації інтер'єрів будь-якої складності, в тому числі і кухонь-студій. Замовивши послугу «Дизайн інтер'єру», ви можете бути впевнені в грамотному, сучасному підході до роботи.

 

Фото реализованных дизайн-проектов, созданных дизайнерами компании Домовой