Послуги компанії Домовий фото

Застосування гіпсокартону

Гіпсокартон - практичний сучасний будівельний матеріал, без якого нині важко представить будь-який ремонт. Він міцно прижився на будівельних майданчиках завдяки широким можливостям застосування, невисокій ціні, простоті в роботі.

Що таке гіпсокартон? Його достоїнства і недоліки

Гіпсокартон (ГКЛ) являє собою сендвіч-панель, всередині якої гіпс, а зовнішній шар - картон. Призначений для обшивки і вирівнювання стін і стелі, зведення перегородок, декоративних коробів та інших конструкцій.

Переваги гіпсокартону:

 • теплоізоляційні властивості;
 • гнучкість;
 • простий монтаж;
 • легкість;
 • екологічність;
 • широкі можливості подальшої обробки (зверху можна клеїти шпалери, фарбувати, наносити декоративну штукатурку, встановлювати декоративні панелі, класти плитку)
 • вогнестійкість (горить тільки зовнішній картонний шар, але є і повністю вогнетривкі різновиди)
 • широка сфера застосування (вирівнювання стін, стелі, дверних і віконних укосів, спорудження підвісної стелі, декоративних конструкцій, вибудовування аркових прорізів, виготовлення полиць, стелажів, ніш, камінів, зведення перегородок, можна приховати комунікації, радіатори і багато іншого);
 • невисока ціна.

Недоліки ГК :

 • крихкість;
 • не витримує велику вагу;
 • погані звукоізоляційні властивості (крім спеціального акустичного гіпсокартону).

Різновиди гіпсокартону і де вони застосовуються

Залежно від властивостей виділяють 4 види матеріалу:

 1. Звичайний ГКЛ використовується для обробки приміщень з нормальною або низькою вологістю, наприклад, житлові кімнати, офіси. Він зручний в експлуатації, так як має невелику вагу, і коштує недорого.
 2. Вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ) підійде для кімнат з підвищеною вологістю, наприклад ванній, кухні, балкона, застосовується в заміських будинках і приморських регіонах. Він не розшаровується і не деформується. Містить деякі добавки, які не дають вбиратися вологі і розвиватися цвілі і грибку. У порівнянні зі звичайним ГКЛ - важчий.
 3. Вогнестійкий (ГКЛП) монтують в приміщеннях з підвищеною пожежною небезпекою: підсобних і складських приміщень, місцях біля печей, камінів та інших джерел тепла. З його допомогою будують протипожежні перегородки, обшивають вентиляційні канали, кабельні шахти. Перед покупкою вогнестійкого гіпсокартону обов'язково просіть продавця надати сертифікат пожежної безпеки на продукцію.
 4. Волого-вогнестійкий (ГКЛВО) стійкий і до вогню, і до вологи.

Є також класифікація гіпсокартону по місцю монтажу:

 1. Стіновий. Товщина складає 12,5 мм. Застосовується не тільки для оздоблення стін, а й для зведення перегородок, ніш, стелажів, полиць і т.п.
 2. Стельовий. Більш тонкий, 8-9,5 мм завтовшки. Полегшений гіпсокартонний лист створює менше навантаження на стелю і простіше в установці.
 3. Арковий. Товщина всього 6,5 мм. Потрібен для виготовлення вигнутих конструкцій. Гнеться практично на будь-який радіус. Застосовують два способи вигину: сухий і вологий.

У будівельних магазинах можна зустріти також посилені ГКЛ, які відрізняються підвищеною міцністю і зносостійкістю. Вони армовані скловолокном, мають кілька шарів картону, замість одного, і складаються з більш щільного гіпсу.

Для приміщень, де потрібна додаткова звукоізоляція, підійде акустичний гіпсокартон. Від інших видів ГКЛ він відрізняється насамперед зовнішнім виглядом: на його поверхні є спеціальні отвори, які поглинають шум. З внутрішньої сторони - шар нетканого полотна, який бере участь в процесі звукопоглинання.

Розмір гіпсокартону

Немає ніяких строгих вимог до розмірів листів, які застосовуються на будівництві. Кожен майстер вибирає конкретні розміри ГКЛ виходячи з параметрів приміщення або зведених конструкцій.

На ринку представлений великий вибір типових розмірів гіпсокартону, варіюються вони в таких межах:

 • ширина - від 0,6 до 1,2 м;
 • довжина - від 2 до 4 м.

Найпопулярніший розмір - 1,2 × 2,5(3)м. Пояснюється це тим, що найчастіше в наших квартирах висота стелі в середньому 2,5-3 м.

Найкраще брати гіпсокартон, довжина якого трохи перевершує потрібний розмір (якщо немає відповідного).

Наприклад, висота стін 2,7 м. Якщо вибрати листи по 3 м довжиною, вам потрібно буде відрізати від кожного зайві 30 см. Витрата матеріалу при цьому мінімальна, кількість стиків невелика, тому буде потрібно менше кріплень і шпаклівки для маскування швів. Коли ви берете гіпсокартон 2,5 м, то вам доведеться, навпаки, додавати 20 см. Тобто буде необхідно придбаті додатковий лист. В результаті вийде більше стиків.

Розраховуємо кількість матеріалу

Найперший крок перед покупкою будматеріалу - потрібно заміряти поверхні, на які будуть встановлюватися листи.

Є два способи розрахувати, скільки гіпсокартону потрібно для ремонту.

Перший - складніший. На аркуші паперу креслять карту поверхонь з урахуванням масштабу. Після цього потрібно розмістити листи найбільш раціонально, з мінімумом стиків і відходів. Таким чином, буде наочно видно необхідну кількість ГКЛ, яке потрібно купити, і їх оптимальні розміри.

Другий - максимально простий. Просто купуєте гіпсокартон з запасом приблизно 10-15%, а листи вибираєте зі стандартного розмірного ряду.

Монтаж гіпсокартону

Гіпсокартонні листи монтуються на клей або каркас.

Кріплення на клейові основи можливо на відносно рівні стіни і стелі і застосовується в тих випадках, коли потрібно трохи вирівняти їх поверхню. Головна перевага такого способу монтажу - це збереження площі приміщення.

Стіна попередньо повинна бути прогрунтована (грунтовці потрібно обов'язково дати повністю висохнути). Клей сохне 12-24 годин.

Однак, на жаль, гіпсокартон клеїться не на всі поверхні. За технологією це можливо тільки для цегельних і бетонних стін і перегородок.

Найбільш поширений спосіб монтажу ГКЛ - на каркас з металопрофілю. Він дає велику свободу в реалізації дизайнерських ідей. З його допомогою можна приховати комунікації, вибудовувати фальшстіни, ніші, стелажі, додаткові перегородки, портали камінів, утеплювати і звукоизолювати кімнати, вирівняти серйозні недоліки поверхонь.

Монтаж гіпсокартонної конструкції на профілях взагалі не вимагає попередньої підготовки стін або стелі.

Існує ще монтаж на гіпсовий або дерев'яний рейковий каркас, але їх застосовують дуже рідко.

Під час спорудження гіпсокартонних конструкцій потрібно враховувати питому вагу матеріалу. Він впливає на вибір профілю, кількість кріплення і підвісів. Цією величиною нехтувати не варто, адже від неї залежить міцність, довговічність і безпека готової конструкції.

Гіпсокартон - один з найпопулярніших будматеріалів в ремонті. Він недорогий і простий у використанні. З його допомогою можна вирішити багато будівельних завдань.

Дуже важливо купити гіпсокартон хорошої якості. Листи повинні бути без вм'ятин, тріщин, подряпин і інших пошкоджень, які могли виникнути під час неправильного транспортування. Якщо матеріал деформований, картон місцями спучився або відшарувався, швидше за все ГКЛ неправильно зберігали.

Щоб не наштовхнутися на недобросовісних продавців, придбайте гіпсокартон у перевірених постачальників, які реалізують продукцію надійних виробників і можуть надати сертифікати якості.

У будівельній компанії Домовий ви можете не тільки купити якісну будівельну продукцію відомих брендів. Вам допоможуть розрахувати потрібну кількість гіпсокартону і витратних матеріалів для його монтажу. Тут також є можливість замовити послуги дизайнера для розробки дизайн-проекту і візуалізації майбутнього інтер'єру, а також будівельної бригади для установки гіпсокартонних конструкцій.