Послуги компанії Домовий фото

Еклектика в інтер'єрі

Еклектика як стиль з'явилася в 19 столітті і спочатку включала ознаки класицизму, бароко та ренесансу. Сучасна еклектика не обмежується конкретними стилями. Сьогодні еклектичний інтер'єр поєднує в собі елементи кількох стилів.

Головна ідея еклектики – змішання кількох епох, культур, стилістичних напрямків. І хоча поєднувати непоєднуване – один з основних принципів цього стилю, це все-таки не бездумний набір предметів інтер'єру. Важливо дотримуватися балансу і не піти в хаотичний несмак. Саме тому еклектика – один зі складних в реалізації стилів інтер'єру.

еклектика

Стиль еклектика: загальні принципи дизайну

Еклектика – це не просто змішання всього підряд. Всі частини інтер'єру працюють одна з одною, підкреслюючи і доповнюючи загальну ідею. Щоб було простіше домогтися такого ефекту, потрібно слідувати декільком основним правилам:

 1. Комбінація не більш 2-3 стилів в одному інтер'єрі. Якщо їх буде більше, то легко переборщити з різноманітністю і скотитись в безлад.

Ще один важливий момент – повинна бути якась об'єднуюча ознака у всіх використовуваних стилях – кольорова гамма, текстури, форми, архітектурне рішення і т.п.

 1. В якості основного стилю краще вибирати щось нейтральне: мінімалізм, неокласику й ін. У традиційному варіанті – класичний стиль. Їх перевага – в прагненні до просторих світлих просторів. Таку базу потім легко наповнювати яскравими акцентами і деталями.

інтер'єр в стилі еклектика

 1. Контрастні поєднання. Основна ідея еклектики – це розрив шаблонів. Тому тут вітаються цікаві контрастні комбінації. При чому не тільки кольорові.

Наприклад, прекрасний тандем складуть сучасний мінімалістичний обідній стіл незвичайної форми й антикварні стільці з м'якою оббивкою.

 1. Багато декору і цікавих деталей: текстильні аксесуари, картини в рамах, дзеркала, вази, статуетки і т.д. Чим різноманітніше це все за кольорами і структурам, тим краще.
 2. Образи в інтер'єрі, що повторюються і які стають сполучною ланкою. Кілька способів цього домогтися:
 • використовувати повсюдно одну форму, наприклад, коло: круглі столики, дзеркала в ванній і передпокої, пуфи в вітальні, диванні подушки;
 • застосовувати один яскравий відтінок в різних елементах: м'яких меблях, шторах, картинах на стіні, декорі, килимах, світильниках.

стиль еклектика

Кольорова гамма, характерна для еклектики

Одна з переваг цього стилістичного напряму – можливість використовувати в дизайні будь-які кольори. Головне – гармонія в поєднаннях, щоб простір сприймався цілісно. Так як саме колір – це один з основних способів об'єднувати еклектичний інтер'єр.

В якості фонового кольору прийнято обирати нейтральні відтінки: білий, світло-сірий, відтінки бежевого, колір слонової кістки. У них фарбують стіни і стелю. Допускається одна контрастна стіна. Пол роблять максимально світлим.

Основа інтер'єру завжди ненав'язлива не просто так. Її завдання – підкреслювати інші предмети в дизайні, а не конкурувати за увагу.

Роль додаткових кольорів можуть грати: оливковий, приглушений індиго, блакитний, бордо, рожевий, ненасичений помаранчевий, сірий, коричневий.

Не можна використовувати більше 5 кольорів в одному інтер'єрі. Інакше легко зробити його занадто строкатим. Не варто також поєднувати різкі відтінки, щоб не порушувати кольорову гармонію і баланс.

Про основні засади поєднання кольорів в інтер'єрі можна докладніше дізнатися в нашій статті.

кухня в стилі еклектика

Яке оздоблення використовують в еклектичних інтер'єрах?

У еклектиці використовуються найрізноманітніші способи оздоблення стін:

 • в якості фонового оздоблення: декоративна штукатурка, фарба;
 • дерев'яні і 3D панелі;
 • тканинні, металізовані і шовкові шпалери;
 • керамічна плитка з орнаментом;
 • цегла;
 • ручний художній розпис.

Оформлення стелі залежить від того, які стилі змішані в конкретному інтер'єрі. Якщо там є, наприклад, класика, то доречно використання ліпнини, позолочених деталей, мозаїки. Коли використовуються елементи лофт, то стелю прикрашають дерев'яними балками, підвісними металевими конструкціями або роблять її багаторівневою.

Для підлоги зазвичай використовують нейтральну паркетну дошку або ламінат. А вже зверху кладуть яскраві цікаві килими.

вітальня в стилі еклектика

Стиль еклектика в інтер'єрі: які меблі вибрати?

Головна роль в еклектиці – у меблів. Більш того саме навколо неї часто вибудовується весь інтер'єр.

Так як в основі цього стилю поєднання різних епох, стилів і культур, то і меблі підбираються різноманітні. Але не потрібно забувати про те, що повинен простежуватися якийсь об'єднуючий аспект. Наприклад, крісла можуть бути абсолютно різні за стилем, але мати схожу форму, однакову оббивну тканину чи колір.

Традиційним для еклектики є поєднання в одному інтер'єрі меблів з різних історичних епох і матеріалів. Щоб кінцевий результат виглядав гармонійно, при виборі меблів керуються єдністю кольору принтів, силуетів. Часто використовують вінтажні або штучно зістарені меблі.

Меблі не підбираються безсистемно, а передбачають продуману роботу з об’ємами. Великі предмети розміщують на задньому плані, на передньому – об'єкти меншого розміру. Так у інтер'єрі з'являється глибина.

Обставляючи кімнати меблями, не забувайте, що вони повинні бути не тільки ефектними, а й зручними, практичними, комфортними.

інтер'єр в стилі еклектика

Освітлення в еклектиці

Освітлювальні прилади в інтер'єрах в стилі еклектика виконують не тільки свою пряму функцію – освітлення приміщення. Вони – повноправні учасники дизайну, які можуть бути не просто доповненням оформлення інтер'єру, а й стати його центральним елементом.

Спільні риси для світильників в стилі еклектика:

 • неординарні форми;
 • нетривіальне поєднання матеріалів (наприклад, в традиційній кришталевій люстрі можуть використовуватися пластикові елементи);
 • вільне використання кольору.

Система освітлення повинна бути багаторівневою, з безліччю сценаріїв, щоб була можливість створювати різний настрій.

еклектика

Світильники в еклектичних інтер'єрах використовуються найрізноманітніші:

 1. Масивні люстри для центрального освітлення в вітальнях і спальнях: кришталеві, ковані, на дерев'яних каркасах з великою кількістю скляного декору.
 2. Багато додаткового освітлення: різностильові торшери та бра незвичайних форм. Чим різноманітніші використовуються світильники, тим цікавіше буде виглядати інтер'єр в цілому. Але і тут важливо не забувати про єдність. Всі освітлювальні прилади повинні об'єднуватися певною спільною рисою: формою плафонів, кольором, матеріалом, текстурами, декоративними елементами.

еклетика в інтер'єрі

Роль декору в стилі еклектика

Велика кількість декоративних елементів і деталей – визначальна ознака еклектики. Його має бути багато: картини, фоторамки, кашпо, статуетки, декоративні подушки, свічники та багато іншого. Але, як і у випадку з іншими складовими інтер'єру, важливо не забувати про гармонію.

Підбирати декоративні елементи потрібно за двома принципами:

 1. Схожість з іншим інтер'єром: за кольором, орнаментом, формою, фактурою. Наприклад, повторюваний принт в оббивці м'яких меблів, декоративних подушках, скатертинах. Або окремі предмети декору в одному відтінку.
 2. Контраст. У цьому випадку окремі деталі повинні, навпаки, контрастувати одна з одною. Наприклад, для розміщення фото і ілюстрацій на стіні використовувати однакові рамки, але різного кольору. Або дзеркало в позолоченій класичній рамі на тлі необробленої цегляної або бетонної стіни.

Окремо варто сказати про текстиль. У еклектиці його з надлишком:

 • щільні важкі портьєри на вікнах з підхватами і кистями;
 • багато декоративних подушок і пледів;
 • масивні килими з яскравими принтами і цікавими текстурами.

спальня в стилі еклектика

Еклектика – стиль, відповідний насамперед творчим людям, які не сприймають стандартних рішень і не хочуть обмежуватися рамками одного стилістичного напряму. Вона передбачає експерименти з кольорами, формами, поєднаннями, які допомагають створити унікальний житловий інтер'єр.

Однак цей стиль досить складний в реалізації, адже завжди є ризик перейти межу, і замість гармонійного оригінального простору створити хаотичний набір інтер'єрних предметів. Важливо підібрати елементи дизайну так, щоб вони доповнювали один одного, не втрачаючи своєї індивідуальності.

Дизайнери компанії Домовий мають великий досвід створення гармонійних продуманих інтер'єрів, в тому числі й в стилі еклектика. Крім того, ми пропонуємо нашим клієнтам послугу комплектації об'єкта, щоб ваш майбутній інтер'єр точно відповідав дизайн-проекту.