Послуги компанії Домовий фото

З чого розпочати ремонт у квартирі ?

Рано чи пізно кожен з нас стикається з ремонтом. Або ви стаєте володарями нового житла, або з'являється необхідність оновити вже наявний житловий простір. Так чи інакше процес цей складний і багатоаспектний.

З чого почати? Що взагалі потрібно зробити? В якому порядку? Як надмірно не витратитися? Питань виникає багато. І це збиває з пантелику. Ми спробували скласти для вас найбільш повний послідовний список етапів ремонту

1-й етап: планування

планування квартири в миколаєві

Перше, що потрібно зробити - це скласти проект, розрахувати кошторис і визначити послідовність ремонтних процесів. Ви можете зробити це самостійно. А можете звернутися за допомогою до фахівців.

Цьому етапу багато людей приділяють недостатньо уваги, а іноді і взагалі пропускають. Якщо заздалегідь до початку будь-яких процесів визначити черговість дій, прорахувати необхідні обсяги будматеріалів і приблизну остаточну вартість ремонту в цілому, можна вирішити відразу кілька важливих проблем:

 •         можна істотно заощадити на закупівлю необхідних матеріалів;
 •         не потрібно буде переробляти щось або доробляти поспіхом;
 •         при правильній послідовності робіт терміни їх виконання скоротяться.

На цьому ж етапі корисно поділити приміщення на зони. Якщо це вітальня, продумайте, де у вас будуть м'які меблі, куди ви поставите телевізор, де і які будуть використовуватися системи зберігання і т.д. Виходячи з цього простіше буде спланувати освітлення і розташування розеток. Попереднє зонування, наприклад, кухні допоможе не тільки правильно розмістити електропроводку, а й сантехнічні та газові комунікації.

2-й етап: демонтаж і чорнові роботи

ремонт квартири в миколаєві

Будь-який ремонт починається з робіт, пов'язаних з демонтажем:

 •         знімаються старі лакофарбові покриття, шпалери, декоративна штукатурка, плитка і будь-які інші покриття зі стін;
 •         прибираються частково або повністю перегородки;
 •         демонтуються покриття для підлоги;
 •         прибираються старі комунікації і сантехніка.

Основна мета демонтажу - підготувати приміщення до подальшої обробки. Воно повинно бути максимально очищено від непотрібних будматеріалів, використаних раніше.

Далі встановлюють вікна та балконні системи, кондиціонери (прокладають трасу і монтують зовнішній блок; внутрішній блок ставлять після фінішної обробки стін), монтують електропроводку, встановлюють труби водо- і теплопостачання, а також систему тепла підлога і опалювальні радіатори (на етапі фінішної обробки їх тимчасово знімають).

Після цього проводиться чорнова обробка - це самий брудний і при цьому найвідповідальніший етап. Від якості її виконання залежить довговічність всього подальшого ремонту.

До чорновим робіт відносять:

 •         зведення перегородок;
 •         чорнове вирівнювання стель і монтаж декоративних конструкцій на них;
 •         чорнове вирівнювання стін;
 •         вирівнювання віконних укосів;
 •         гідроізоляція і чорнова стяжка підлоги.

3-й етап: початкова обробка

оздоблювальні роботи в миколаєві

Після того, як всі чорнові процеси закінчені, починаються роботи, пов'язані з початковою обробкою:

 •         укладання плитки;
 •         чистове вирівнювання стін і стелі;
 •         установка
 •         чистова стяжка підлоги;
 •         монтаж сантехніки (унітаз, раковина, ванна, душова кабіна, змійовик, мийка).

4-й етап: фінішна обробка

ремонт під ключ в миколаєві

Заключний етап - це фінішні оздоблювальні роботи.

В першу чергу роблять чистову обробку стелі, потім стін. Це може бути поклейка шпалер, фарбування, нанесення декоративної штукатурки або монтаж декоративних панелей. Тільки після того, як стіни і стеля закінчені, приступають до підлоги: укладають ламінат, паркет або лінолеум.

Важливо дотримуватися саме такий порядок оздоблювальних робіт, щоб не зіпсувати результат попереднього етапу.

Далі встановлюють розетки, вимикачі, світильники, підключають електроприлади, монтують сантехнічні прилади (крани, душові лійки і т.д.).

В самому кінці встановлюються міжкімнатні двері, щоб дотримати правильний проміжок між нижнім краєм дверного полотна і підлогою. В останню чергу монтують лиштви й плінтуси.

Вище перераховано максимально можливий список етапів ремонту. Потрібно розуміти, що конкретний перелік необхідних ремонтних робіт і їх порядок буде відрізнятися в квартирах в новобудові і в старому житловому фонді. Крім того, обсяг роботи залежить також від того, який ремонт планується: косметичний або капітальний.

Послідовність етапів - найоптимальніша. І з точки зору якості, і з точки зору витраченого часу. При грамотній організації багато процесів можуть проводитися одночасно. Наприклад, чорнова обробка і установка кондиціонерів, укладання плитки та зведення гіпсокартонних конструкцій тощо - це дає змогу значно скоротити строки виконнання ремонту.

Якщо вам важко самостійно скласти план ремонту свого житла, то завжди можете звернутися за послугами до компанії-підрядника.