Послуги компанії Домовий фото

Вертикальне озеленення

Екологічність, прагнення до природи в інтер'єрах, популярність натуральних матеріалів і текстур - тренд в дизайні вже не один рік. Тому дизайнери так активно стали використовувати для декорування житлового простору кімнатні рослини.

Вертикальне озеленення квартири - один з найефектніших і незвичайних способів озеленити житловий простір.

Варіантів його застосування - безліч. Рослини можуть займати як частину стіни, так і повністю її площу або навіть «захоплювати» частину стелі.

Поширене рішення - фітокартіни та фітопанно. Існують також мобільні фітомодулі, які можуть використовуватися як пересувна перегородка.

Конструкція фітостін

В основі сучасних фітостін - готові фітомодулі, куди висаджуються рослини. Вони оснащені резервуарами для води та дренажними отворами для її розподілу.

Фітомодуль може бути двох типів:

 • відкритого типу (у вигляді відкритих полиць);
 • закритого типу (мають отвори для рослин на відстані, розраховані на певну кількість квітів і розмір горщиків).

Обидва типи дозволяють висаджувати рослини безпосередньо в фітомодуль або встановлювати їх в горщиках. Другий спосіб трохи практичніше, через те, що квіткові горщики можна вільно міняти місцями та повертати іншою стороною, а якщо якась рослина захворіла або засохла, її легко замінити новою.

Ще один варіант конструкції фітостіни - повстяне полотно з кишеньками, куди висаджуються квіти. Такий спосіб висадки підходить для формування килимового озеленення стіни й вимагає більш ретельної підготовки: потрібен попередній монтаж каркаса, на який буде кріпитися полотно, і гідроізоляція стіни.

Фітостіни оснащуються автоматичною системою поливу або можуть встановлюватися без неї. Другий варіант на порядок дешевше і, швидше за все, більше підходить для використання в домашніх умовах, коли нема потреби озеленювати великі площі.

Автоматичний полив набагато зручніше, оскільки звільняє вас від рутинного постійного догляду за рослинами. Крім того, ви можете не турбуватися про кімнатні квіти під час відпустки або тривалих поїздок. Система автоматично контролює полив.

Методи вирощування рослин на фітостінах

Для вирощування рослин у фітостінах використовується два способи.

Перший - з використанням ґрунту. Така технологія створення вертикального озеленення забезпечує рослинам природне середовище зростання.

Серед мінусів використання ґрунту:

 • трудомісткий догляд (регулярна пересадка, необхідність рихлити й міняти землю, ймовірність появи грибка та ґрунтових шкідників);
 • велику вагу готової конструкції через велику вагу вологого ґрунту;
 • ґрунт з часом вимивається, це джерело бруду.

Другий, більш сучасний - за технологією гідропоніки. Замість ґрунту використовуються спеціальні субстрати на основі кокосового волокна, вермикуліту, перліту, керамзиту, моху сфагнуму або їх комбінації.

У порівнянні з ґрунтом гідропонний метод має велику кількість плюсів:

 • квіти швидше розвиваються;
 • набагато простіше догляд (не потрібно рихлити та оновлювати ґрунт, коріння не пересихають);
 • невелика вага конструкції;
 • відсутність бруду, запаху вологої землі.

Але є й нюанси. Через те, що рослини на гідропоніці швидше ростуть, їм потрібна частіша підгодівля (не рідше від 1 разу на місяць).

Які рослини підходять для вертикального озеленення у квартирі?

Кімнатні рослини, які ви плануєте використовувати для створення фітостіни, повинні бути:

 • з розвиненою кореневою системою;
 • невеликого розміру;
 • невибагливим;
 • без стебла, кущистим або кучерявим (саме такі квіти виглядають найбільш ефектно, оскільки створюють суцільний зелений покрив).

Найпопулярнішими для вертикального озеленення є хлорофітум, плющ, філодендрон, папороть, ліани, драцени та ін. Часто використовуються різні види сукулентів і мох. Для кухні можна підібрати комбінацію з їстівних рослин: м'ята, петрушка, базилік, розмарин, чебрець, шавлія і т.п.

Переваги фітостін

Перевагами фітостін є наступне:

 1. Фітостіна - природний очищувач і зволожувач повітря.
 2. Економія вільного простору. Не потрібно захаращувати підвіконня, стелажі, полиці горщиками з рослинами. Такі конструкції займають відстань від стіни не більше 16 см, тому підходять навіть для маленьких квартир. Крім того, фітомодулі можна вбудовувати в ніші.
 3. Вбудована система автоматичного крапельного поливу значно спрощує догляд за квітами (особливо це актуально для великих за площею фітостін).
 4. Може використовуватися для зонування простору кімнати або маскування якихось недоліків інтер'єру.
 5. Великий вибір кольорів, які підходять для вертикального озеленення. З їх допомогою можна створювати різноманітні цікаві малюнки та дизайн або оформити всю стіну одним видом рослин.
 6. Різні варіанти розміщення кольорів: можна використовувати один вид рослини, розташувати різні культури рядами або по діагоналі, створювати цікаві геометричні малюнки з рослинами різного розміру, поєднувати квітучі та не квітучі види.

Будь-які види вертикального озеленення стануть оригінальним елементом інтер'єру квартири, офісу, кафе, ресторану, салону або будь-якого іншого громадського закладу.

Для створення «зеленої» стіни потрібно ретельно підібрати рослини, вибрати конструкцію для їх висадки, забезпечити систему поливу та достатнє освітлення. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете самостійно впоратися з цим завданням, варто звернутися до професіоналів, які допоможуть втілити в життя ваші ідеї.