Послуги компанії Домовий фото

Каналізація в приватному будинку

Каналізація в приватному будинку - це найважливіша і найнеобхідніша система для комфортного життя будь-якої людини. Якщо в квартирі багатоповерхового будинку ми стикаємося тільки з внутрішніми комунікаціями, то для заміських котеджів необхідна також зовнішня каналізація. Вона приносить стічну воду від будинку до точки очищення або скидання.

Типи каналізаційних систем

Залежно від виду стоків, вони діляться на:

  • промислові системи (використовується для очищення виробничих відходів на підприємстві):
  • побутові системи (використовується для виведення вод, в результаті звичайних справ: прибирання, миття посуду, прання і т.д.);
  • зливова каналізація (збирає погодні опади).

Приватний будинок передбачає установку побутової та зливової комунікацій. Побутова система може бути комплексною або частковою.

Наприклад, для дач роблять часткову, коли збір відходів йде від кухні та ванної кімнати, а туалет являє собою звичайну дворову кабінку. Для постійного і упорядкованого проживання необхідно робити відразу повну систему відводу від кухні і всього санвузла.

Зовнішня і внутрішня каналізації

Труби для зовнішньої комунікації виготовляють з ПВП (високощільний поліетилен). Також є керамічні і азбестоцементні. Їх укладають на шар піску з гравієм товщиною 20-50 см.

На поворотах або при зміні кута потрібно змонтувати оглядовий колодязь, стіни якого роблять з цегли або залізобетону. Потім монтується звичайний люк.

Внутрішня система складається з:

  • мережі трубопроводу (отводка, стояк, колектор і т.п.);
  • приймача стічної води (раковини, мийки, унітази і т.п.);
  • інструментів для перекачування або очищення;
  • вентиляційних труб;
  • гідравлічних сифонів, що захищають житло від неприємних запахів з каналізації;
  • очистки для водостоку.

Плануванням такої важливої і серйозної системи повинні займатися професіонали і компанії, що спеціалізуються на цьому. Проте, якщо у вас невелика ділянка, вам під силу спорудити просту мережу, використовуючи вигрібну яму або септик для будинку (резервуар, в якому стічні води відстоюються і первинно очищуються).

Вигрібна яма

Тут не мається на увазі звичайна відкрита яма в її первісному вигляді. Це надійна конструкція без неприємних каналізаційних ароматів. Тому сьогодні такий спосіб стоку все ще популярний.

Габарити розраховуються за наступним принципом: на кожного мешканця припадає 0,5 м³ ями. При цьому потрібен невеликий запас.

Спочатку викопується котлован. Потім його стіни ізолюються жирної глиною (шар приблизно 0.25 мм), обкладаються цеглою, каменем або бетоном. В якості ізоляції використовують цементний розчин або бітум. Далі встановлюється залізобетонне перекриття і ізолюється глиною.

Цю яму потрібно чистити час від часу, тому передбачається внутрішній люк (на самому перекритті) і зовнішній, який йде на рівні з землею.

Така зовнішня автономна каналізація має один мінус - заповнюваність. Для тимчасового проживання або невеликої сім'ї це незначний недолік.

Коли мова йде про централізовану систему, то всі ці моменти можна пропускати. Так як після отримання дозволу та схеми комунікації можна підключатися до основного трубопроводу.

До речі, в такому випадку трохи збільшаться комунальні платежі. У вас не болить голова з приводу очищення ями, але кожен місяць потрібно платити за комунальні послуги. На жаль, не в кожному місті, селищі або селі можна користуватися привілеями централізованої системи каналізації, так як її банально немає.

Індивідуальна очисна споруда

У тому випадку, коли необхідна автономність, при цьому не хочеться постійно економити воду і себе обмежувати, існує септик для приватного будинку. Це пластикова, поліетиленова, металева або бетонна ємність, що складається з трьох з'єднаних камер.

Тут поетапно вода відстоюється і очищається від твердої фракції на 65%. Після цього необхідна ще додаткова фільтрація в спеціальному колодязі. І тільки потім вода потрапляє в грунт або підземні води без ризику для екології і людини. Пристрій також потребує догляду. Приблизно раз на рік дно камери потрібно очистити від осаду.

У кожного типу каналізації є плюси і мінуси. Щоб прийняти правильне рішення з приводу благоустрою свого житла, досить визначитися зі своїми основними потребами і можливостями. Або відразу звернутися до професіоналів, які не тільки допоможуть вибрати тип каналізації для приватного будинку, а й зможуть грамотно її облаштувати.