Послуги компанії Домовий фото

Керамічна плитка: види

Кераміка характеризується високими технологічними та художньо-декоративними якостями, що і пояснює її популярність серед споживачів. Керамічна плитка прослужить довго і не втратить свій естетичний вигляд. Різновидів даного матеріалу багато. Давайте розберемося в типології.

керамічна плитка

Класифікація кахлю за місцем застосування

Залежно від того, де ви будете класти плитку, вона ділиться на:

 • облицювальну;
 • фасадну;
 • підлогову.

При покупці це варто враховувати, так як кожен тип має свої практичні та виробничі особливості.

Для перших двох варіантів використовується туго- і легкоплавка глина, а для підлогового типу тільки тугоплавка.

плитка в ванну

Також вони відрізняються за товщиною:

 • облицювальна - 3.5-7 мм;
 • фасадна - 7-13;
 • для підлоги - 6-11.

За експлуатаційними особливостями кахель першого типу характеризується естетичністю і гігієнічністю, другий варіант відрізняється підвищеною морозостійкістю, а третій - стійкістю до стирання.

плитка в кухню

Типологія керамічної плитки в залежності від структури і технології виробництва

За структурою покриття може бути пористим і щільним. Цей критерій впливає на водопоглинання. Чим кераміка щільніше, тим менше води вона вбирає. Тому кахель в ванну краще класти з пористою основою.

Плитка також ділиться на підвиди залежно від технології виробництва. Виділяють кілька основних:

 • одноразовий випал;
 • дворазовий випал;
 • плитка високопориста;
 • порцелянова кераміка;
 • глазурована за допомогою тиску;
 • клінкерна.

В результаті цих критеріїв утворилася ціла плиткова лінійка зі своїми назвами і особливостями.

Котто - це виріб, для якого глина добувається в Центральній Америці і в регіонах Середземномор'я. Відмінні ознаки: неглазурована, високоміцна, різноманітність форм і кольорової гами, низька водопроникність, стійкість до агресивних миючих засобів.

напольная плитка котто

Майоліка. У виробництві використовується пресування, обробка вогнем і нанесення непрозорої глазурі. Міцна, стійка до вологи і хімічних речовин. Відмінно підійде як плитка на кухню для облицювання стін.

Коттофорте - це клас з глазурованим нанесенням і повторним випаленням. За основу береться вогнетривка глина, за рахунок чого виріб має стійкість до механічних пошкоджень. Ідеально ляже така плитка в ванну, коридор або кухню.

Фаянс - білий матеріал з хорошою пористістю, яка досягається за допомогою пресування. Також застосовується подвійна термічна обробка і глазур.

плитка в кухню

Терралья. Матеріал: цінна глина, пісок і флюс. Технологія - випал в два етапи. Так як готовий виріб білого кольору, то для подальшого художнього оформлення покриття глазур'ю не потрібне. Підходить для облицювання стін.

Грес - тверда керамічна плитка з комплексу порід (каолінова глина, слюда і кварц). Технологічні процеси: пресування, випалювання. Відрізняється високою міцністю, характерною для граніту, низьким ступенем водопоглинання. Можна стелити на підлогу, а також підійде для фасадного оформлення.

кахель у ванну

Клінкер - глина опалюється при високій температурі і стає як камінь. Завдяки своїй надміцності серед переваг плитки: довговічність і стійкість до великих навантажень, тому місце її застосування - підлога.

Кольорова гамма і малюнки можуть бути абсолютно будь-якими, починаючи від однотонного і закінчуючи різнобарвною мозаїкою. Спочатку звертайте увагу на експлуатаційні відмінності, а потім на дизайн.