Послуги компанії Домовий фото

Колір в інтер'єрі: тренди 2021

Відразу після створення планувального рішення дизайнери вибирають колірну гамму для дизайну. Це один з найважливіших елементів дизайн-проекту. Адже поєднання кольорів в інтер'єрі формує настрій і характер простору, визначає, які емоції він буде викликати, відображає характер власників житла (докладніше про психологію кольору читайте в нашому матеріалі).

У сфері дизайну є щорічна традиція вибирати колір року, який буде на піку моди наступний рік.

Колір року за версією Pantone

Негласно головним трендсеттером у виборі модних кольорів є інститут Pantone.

У 2021 році вперше названі відразу два відтінки:

  • Ultimate Gray (Бездоганний Сірий) - нейтральний світлий сірий;
  • Illuminating (Запалюючий) - сонячний жовтий.

Самі представники Pantone описують ці відтінки, як поєднання сили і оптимізму. Вони відмінно комбінуються, доповнюють і відтіняють один одного. Їх не обов'язково застосовувати в однакових пропорціях, в пріоритеті може бути будь-який з них.

Використання сірого і жовтого в інтер'єрі - не новаторське рішення. Вже досить давно вони «дружать» в дизайн-проектах. Ви напевно часто зустрічали кухні в сірих тонах з яскравими жовтими акцентами. Це також досить традиційне колірне рішення для оформлення дитячих.

Фахівцями Pantone на додаток до головного кольору року створюються також кілька палітр, покликані доповнити і підкреслити основний.

Самий модний колір в інтер'єрі від Benjamin Moore

Benjamin Moore - один зі світових лідерів на ринку фасадних та інтер'єрних фарб з більш ніж 100-річною історією. Ще один виробник, який задає тренди в світі дизайну.

За версією Benjamin Moore кольором 2021 року є Aegean Teal (Егейська Бірюза) - досить універсальний складний синьо-зелений відтінок. Він привабливий і одночасно заспокійливий.

Він підійде для розстановки колірних акцентів, а також прекрасно буде виглядати в якості основного кольору. Наприклад, на його тлі вкрай виграшно виглядатимуть білі двері в інтер'єрі, білі меблі. Він відмінно поєднується з відтінками натурального дерева, жовтим металом.

Як і Pantone, Benjamin Moore створив повноцінну палітру року, яка об'єднує 12 відтінків: від ніжних кремових до насичених червонувато-пурпурних тонів. Вона вийшла воістину унікальною, так як вдало поєднує холодні і теплі відтінки.

Трендові кольори за версією Dulux

Всесвітньо відомий бренд преміальних фарб для обробки Dulux провідним кольором року визначив коричнево-сірий відтінон Brave Ground.

Це простий базовий колір, який додає впевненості, відновлює внутрішній баланс. Універсальний відтінок поза часом, який повертає нас до тенденцій в дизайні в середині 2000-х.

Фахівці компанії пропонують використовувати його для фарбування стін. Унікальність Brave Ground в тому, що в залежності від освітлення і кольорів-компаньйонів він буде виглядати зовсім по-різному.

У Dulux також представили чотири додаткові палітри у синьо-блакитних, рожево-червоних, вохристих і нейтральних коричневих відтінках. Всі вони прекрасно доповнюють і відтіняють головний колір року.

Загальні тенденції у виборі кольору для оформлення інтер'єру в 2021 році

Якщо проаналізувати всі тенденції і модні віяння в колірних рішеннях, можна виділити кілька основних:

  1. Землисті природні кольори: бежевий, пісочний, сірий, жовтувато-коричневий і ін. Вони покликані наблизити нас до природи і створювати відчуття спокою. Ця колірна гамма відмінно працює в якості бази і добре комбінується з іншими відтінками.
  2. Коричнево-червоні відтінки, що нагадують обпалену глину і ручну кераміку. Чудово поєднуються з натуральним деревом, наповнюють інтер'єр теплом.
  3. Свіжі пастельні тони: м'ятно-зелений і світло-жовтий. Добре комбінуються один з одним і з нейтральними світлими кольорами.
  4. Відтінки блакитного - сучасна класика в інтер'єрі. Вигідно відтіняють натуральне дерево. Компліментарно виглядає з базовими сіро-бежевими відтінками.

Тренди в світі дизайну інтер'єру не означають, що їм потрібно беззаперечно слідувати. Вони лише пропонують звернути увагу або по-новому поглянути і оцінити давно існуючі відтінки і їх поєднання.

Модні кольори варто розглядати як джерело натхнення, а не пряму вказівку ​​до дії. Адже головне, щоб готовий інтер'єр подобався насамперед його власникам, дарував їм комфорт і гарний настрій.