Послуги компанії Домовий фото

Колір в інтер'єрі: секрети ідеального поєднання

Вибір кольору для свого інтер'єру - дуже відповідальний етап в проектуванні свого житла. Ні функціональне і ергономічне планування, ні супер-зручні і стильні меблі не здатні забезпечити атмосферу комфорту і затишку, якщо колірне рішення підібрано невдало.

Один і той самий інтер'єр може «заграти» по-різному в залежності від обраного кольору. Більш того, одна і та ж кімната буде виглядати зовсім інакше, якщо поміняти в ній тільки кілька колірних акцентів. Напевно ви помічали, що нова скатертина на столі або яскраві штори повністю можуть перетворити приміщення. Саме тому так важливо уважно ставитися до вибору кольорів для дизайну свого будинку.

колір в інтер'єрі

Психологія кольору

Давно відомо про вплив кольорів на психічний стан людини. Тому вони повинні підбиратися в залежності від цільового призначення кімнати, бажаного психологічного ефекту і темпераменту власників житла.

 • червоний стимулює роботу нервової системи, покращує апетит, прискорює серцебиття, у великій кількості швидко стомлює;
 • жовтий підвищує настрій, покращує концентрацію уваги, активізує роботу нервової системи, налаштовує на творчий лад;
 • синій заспокоює нервову систему, зменшує емоційне напруження, у великому обсязі викликає зневіру;
 • чорний уповільнює серцебиття, заспокоює, у великих кількостях негативно впливає на настрій, пригнічує;
 • зелений діє на психіку заспокійливо, покращує працездатність;
 • білий бадьорить, створює відчуття чистоти, знижує збудження і переводить настрій на позитивний лад;
 • сірий заспокоює, знижує збудження, але у великій кількості пригнічує, викликає зневіру, нудьгу;
 • коричневий - це колір надійності і захищеності, заспокоює і трохи гальмує психічні процеси;
 • рожевий асоціюється зі святом і благополуччям, активізує психічні процеси, але не збуджує, як червоний.

Інтенсивність впливу того чи іншого кольору змінюється в залежності від його насиченості. Що стосується відтінків, то в них виділяємо базові, з яких вони складаються, і згадуємо, як вони впливають на психіку. Змішаний відтінок буде поєднувати характеристики базових кольорів, які входять до його складу.

психологія кольору - блог компанії Домовий

Правила поєднання в інтер'єрі кількох кольорів

Для того, щоб грамотно поєднати кілька кольорів в одному інтер'єрі, варто базово познайомитися з теорією кольору. В її основі лежить поняття про 12-частному колірному колі, на якому і будуються гармонійні колірні поєднання.

Існує кілька колірних схем, які вважаються канонічними в оформленні інтер'єрів:

 1. Аналогова тріада. У дизайні використовуються три кольори, які йдуть в колірному колі один за одним. Простий варіант, який допоможе створити спокійний гарний інтер'єр.
 2. Комплементарне (доповнює) поєднання складається з двох кольорів, протилежних по колірному кругу. Вони додадуть в інтер'єр контрастності і динамічності.
 3. Контрастна тріада (інша назва - розщеплена компліментарна схема) хоч і схожа на попередню схему, але в ній один з кольорів замінюється двома сусідніми, які йому співзвучні.
 4. Класична тріада. Це вже трохи складніша схема поєднання кольорів, які знаходяться на рівній відстані один від одного на колірному колі. В основі - один колір. Решта два розбавляють його, используясь у вигляді акцентів.
 5. Прямокутна схема передбачає використання 4 контрастних кольорів. Варіація цього поєднання - квадратна схема, в якій всі кольори розташовані на колі на рівній відстані. Тут важливо не перестаратися, щоб кімната не вийшла надмірно строкатою. Краще за все в якості основного використовувати один колір, а інші три залишити для розстановки акцентів.
 6. Монохромне поєднання - використання відтінків одного кольору в рамках одного сектора на колірному колі. Це сама нейтральна і проста у виконанні схема.

колірна тріада - блог Домового

Однак не для всіх використання колірного кола є зрозумілим. Все-таки це вимагає більш глибокого занурення в тему теорії кольору. Існує кілька простіших правил, які допоможуть оформити приміщення:

 • Для того, щоб успішно поєднувати кольори потрібно враховувати їх світлість і насиченість. Гармонійне поєднання виходить, коли вони рівні по світлині / або насиченості.
 • Щоб не перенавантажувати інтер'єр кольорами, використовуйте правило 60-30-10. У цьому співвідношенні 60% займає основний колір. Зазвичай це підлога, стіни, стеля, великі елементи меблів. 30% - це нейтральний колір або такий, який підходить по тону до основного. 10% залишається для яскравих акцентів (текстиль, декоративні панно, вази, рослини, дзеркала, подушки, аксесуари для зберігання, світильники і т.д.).
 • Враховуйте розмір приміщення. Яскраві активні кольори підходять тільки для великих просторів, в малогабаритних кімнатах вони будуть ще більше «з'їдати» їх площу. Для невеликих квартир більше підходять м'які ненав'язливі приглушені відтінки.
 • Не використовуйте в приміщенні більше 3-4 кольорів. Йдеться саме про кольори, а не їх відтінки. Тобто відтінки світло-коричневого і темно-коричневого - це один колір.

Поради щодо підбору кольорів для інтер'єру

Дуже легко заплутатися в різноманітті асортименту оздоблювальних матеріалів в будівельних магазинах і гіпермаркетах. Ось кілька простих порад, які полегшать вибір:

 1. Використання готових колірних рішень і палітри. Їх можна знайти на просторах інтернету, а можна надихнутися на виставках або в меблевих салонах.
 2. Скачайте фотографії вподобаних за колірною гамою інтер'єрів або використовуйте візуалізацію з дизайн-проекту. І разом з цими зображеннями вибирайте обробку, текстиль, меблі та інше. Коли у вас перед очима буде готове рішення, вам простіше буде знайти конкретні матеріали в магазині.
 3. Робіть профарбування. Профарбувати - це тестове часткове фарбування поверхні стіни. Ця порада стосується підбору конкретного відтінку, коли вже обраний основний колір. Вам потрібно по черзі нанести кілька вподобаних відтінків, щоб вибрати оптимальний. Фахівці радять робити профарбувати на всіх стінах у кімнаті, в якій планується ремонт, і оцінювати кольору в різний час дня при природному і при штучному освітленні. На перший погляд здається, що не дуже економічно купувати кілька банок фарби. Але перефарбовувати повністю інтер'єр один або кілька разів в результаті буде явно дорожче.
 4. Щоб не помилитися з вибором, носіть з собою зразки вже куплених матеріалів: текстилю, підлогових покриттів, шпалер і т.д. Так ви наочно зможете переконатися в їх сполучуваності.

дизайн проект в Миколаєві

Вибір кольору для вашого інтер'єру - вкрай важливий крок, який викликає багато сумнівів у кожного, хто стикається з ремонтом. Найпростіший вихід - вибрати максимально нейтральний світлий відтінок. А щоб кімната не виглядала нудно і тьмяно, можна додати кольорові штори, подушки, декор, кімнатні квіти, яскраві предмети меблів. Грамотна гра з кольором допоможе зробити ваш інтер'єр особливим і неповторним.

Пам'ятайте, головне у виборі колірних сполучень - це ваше самовідчуття, а не тренди і модні віяння в сфері дизайну інтер'єрів.