Послуги компанії Домовий фото

Монтаж бітумної черепиці

Ще недавно, головною альтернативою шиферу служила металочерепиця. Сьогодні багато будинків прикрашає елегантна м'яка покрівля. Універсальне покриття створює розкішний тандем з будівлями, виконаними в різних архітектурних стилях.

Грамотне облаштування даху - це захист споруди, який вимагає дотримання технології відповідно до обраного матеріалу.

Чому популярний монтаж бітумної черепиці

Правильне укладання гнучкої фігурної плитки забезпечує власникам будівель не тільки респектабельний зовнішній вигляд. Переваги м'якої покрівлі перевірені часом і криються в якісних характеристиках сировини. Плоскі багатошарові модулі складаються з шести шарів, кожен з яких несе функціональне навантаження і додає переваг виробу в цілому.

Гонт, так називають компактний профільний лист, включає:

 1. Декоративний верхній шар - це мінеральна крихта зі сланцю або базальтові гранули. Забезпечує захист від сонячного впливу та опадів. Формує колірний відтінок.
 2. Два бітумних пласта з полімерами надають еластичність, не допускають деформацію.
 3. Склополотно розташований між бітумними рядами. Відповідає за стійкість.
 4. Бітумно-полімерний компонент на самоклеющейся прокладці фіксує кріплення.
 5. Прозора плівка зберігає клейку основу.

Результатом такої технології, стали відмінні експлуатаційні особливості готового даху. Члени родини не будуть чути як барабанить дощ, отримають захист від проникнення вологи.

Крім шумоізоляції і гігроскопічності є й інші плюси конструкції:

 • економічна витрата матеріалів, кількість відходів не перевищує 5%;
 • не схильна до корозії і гниття;
 • діелектричні властивості, громовідвід можна не встановлювати;
 • витримує пориви вітру та перепади температур;
 • нарізка малими формами дозволяє приховати похибки геометрії, накрити складні місця;
 • можливий вибір різноманітних відтінків і конфігурацій для різних дизайнерських рішень;
 • високий показник теплоізоляції;
 • тришарова модель гонту зі зміщенням надає рельєф і об'єм;
 • низька пожежонебезпека.

Гарантійний термін - 25 років. При дотриманні вимог до монтажу, гнучка покрівля прослужить 50-60 років. Обслуговування не доставляє особливого клопоту. Досить періодично проводити ревізію покриття. Якщо виявлено серйозне пошкодження, потрібно замінити елемент.

Бітумна черепиця, монтаж своїми руками

Для любителів докласти свої сили до будівельних робіт, гнучке легке покриття - справжня знахідка. Не потрібен спеціальний інструмент і глибокі професійні навички. Реально самостійно виконати покрівлю житлового будинку. Але без розуміння нюансів поетапних процесів, можуть бути допущені прикрі помилки. Та й без помічника процес буде дуже трудомістким і витратним за часом.

Коли мова йде про невеликі споруди - це цілком вирішуване завдання для одного майстра. Наприклад: перекрити альтанку, дачну терасу або літню веранду. Тут немає складних конструктивних особливостей, можна експериментувати.

Укладання бітумної черепиці передбачає покроковий регламент робіт.

Важливо! Покриття м'якими пластинами допускається тільки для дахів з кутом нахилу від 11 до 90 ° .Температура повітря повинна перевищувати плюс 5 ° C.

 1. Основа

Решетування виконується з листів OSB-3, вологостійкої фанери або сухої дошки з зазором в 3мм. Тверде, рівну основу необхідно міцно зафіксувати. Для циркуляції повітря в нижній частині даху розміщують канали для надходження повітря, а у верхній витяжні канали. Продухи і віддушини запобігають скупчення конденсату.

 1. Підкладковий килим

Щоб виключити протікання даху, рулонний настил розгортається і кріпиться знизу вгору на основу. Кріплення - покрівельні цвяхи з кроком 20см. Нахлест слід витримувати 15см, відступ від краю 40. Для фіксації використовують клей К-36. Стики обробляють мастикою. Торці, карнизні звіси, місця стику схилів, коньки повинні бути надійно укриті підкладковим килимом. Важливо відстежувати рівний натяг матеріалу, не допускати його зморщування.

Часткова ізоляція можлива при високому схилі даху. Але навіть в цьому випадку краще прокласти суцільний пароізоляційний шар.

 1. Монтаж карнизів, ендови, торцевої частини

Карнизи допомагають посилити фронтонні зрізи. Металеві планки монтують на підкладковий килим внахлест покрівельними цвяхами або саморізами з прессшайбою через 10-15см. Коли в плані присутнє облаштування водостічної системи, в карниз встановлюють кронштейни. Техніка кріплення торцевих частин допускає використання дерев'яних планок.

У регіонах з жарким кліматом замість ендового килима використовують металеву смугу, оброблену антикорозійним складом.

 1. М'яка покрівля монтаж гонти

Нюанси укладання залежать від форми нарізки:

 1. діагональна;
 2. вертикальна;
 3. у вигляді піраміди.

Перед початком роботи, три-чотири пачки прогинають кілька разів, щоб пелюстки відокремилися. Далі перемішують вироби з упаковок. Цей нехитрий прийом виключить можливість монтажу смуг різних відтінків.

Першим кріпиться стартовий ряд по карнизу. Наступні ряди укладаються знизу вгору зі зміщенням на половину плитки.

Фіксується гонт просто: видаляється захисна плівка, приклеюється і на лінії паза прибивається 4-6 цвяхами.

У місцях, коли необхідно провести обрізку (торці, ендови, примикання до вертикальних стін), підкладають дерев'яну дощечку, щоб не пошкодити ізоляційний матеріал. Краї фіксуються клеєм.

Коник оформляють спеціальною коньковою черепицею. Кріплення перекривається наступною гонтою

Чудовий результат вимагає підбору надійних матеріалів: гнучкі пелюстки без різкого запаху, з мінімальною втратою гранул. Якщо з дати випуску пройшло півтора року, самоклеюча основа втрачає властивості. Зверніть увагу на плитку товщиною 4 мм, вона краще протистоїть волозі і вітру.

Якщо є бажання виконати монтаж самостійно, радимо проконсультуватися з профільним експертом. Фахівець допоможе розрахувати обсяг матеріалів і комплектуючих, порадить надійних виробників і надасть конкретні рекомендації для вашого об'єкта.