Послуги компанії Домовий фото

Монтаж електропроводки

Сьогодні бойлери, пральні машини, обігрівачі використовують електроенергію, щоб зробити наше життя комфортним. Побут кардинально змінився, а домашні електромережі застаріли і справляються з навантаженням далеко не завжди. Напівзаходи не вирішують проблему, потрібна нова електропроводка.

Організація електромонтажних робіт

Проведення робіт з доставки електрики від джерела живлення до місць споживання проводиться в два етапи.Проводка в квартире

 1. Чорновий, виконується під час ремонту приміщень. Необхідно підготувати штроби, забезпечити прокладку кабелів, встановити монтажні й розподільні коробки.
 2. Чистовий, коли закінчені оздоблювальні роботи. Встановлюють розетки, освітлювальні прилади, вимикачі. З'єднують кабелі і збирають щиток. Схема підключається до мережі, проводиться тестова перевірка.

Виконати монтаж в оптимальні терміни допомагає організаційна підготовка, чітка послідовність дій.

Схема електропроводки

Для створення проекту слід розрахувати навантаження мережі, перетин дроту. А також, розділити споживачів на групи: світло, розетки. Краще, коли ці два контури будуть в кожній окремій кімнаті. Крім того, потужні електроприлади повинні отримати окреме підключення зі своїм автоматом.Схема электропроводки

 Складання коректної схеми монтажу враховує:

 • розташування труб опалення, водопроводу і газу;
 • розстановку меблів;
 • розміщення стаціонарної побутової техніки.

Розподільний щит - початкова точка побудови схеми. Встановлюється в сухому, доступному місці. Бажано біля вхідних дверей на відстані не вище ніж 170 см від підлоги. Сусідство будь-яких комунікацій неприпустимо. Ванна кімната, комора або шафа не підходять для щитової.

Складання схеми можна зробити вручну на аркуші паперу. Для цього буде потрібна ксерокопія плану будови.

Проводка прокладається по наміченому маршруту, який відповідає наступним нормам:

 1. Доріжка повинна проходити строго горизонтально і вертикально по стінах. Так простіше буде орієнтуватися при використанні кріплення для картини, полки, іншого настінного декору. Якщо шуруп або цвях потрапить в кабель - проблеми гарантовані.
 2. При повороті траси слід витримувати прямий кут.
 3. Знижує ймовірність механічного пошкодження електротехнічний плінтус. Інший варіант - опустити лінію на 20 см нижче стелі.
 4. Заборонено монтувати розетки ближче ніж 50 см від труб. Висота від підлоги регулюється на розсуд власників. Не зайвим буде встановити додаткові точки на випадок перестановки меблів або придбання нової техніки. Рекомендується одне підключення на 10 кв.м. Для ванної можна придбати фурнітуру зі шторками від попадання бризок.
 5. Вимикачі розміщують при вході в приміщення з боку дверної ручки. Щоб всім членам сім'ї було зручно включати світло, євростандарт рекомендує висоту 80 або 150 см від підлоги.
 6. Якщо планується обшивка стін, відмінне рішення заховати провідники електроструму за гіпсокартоном.

Проводка в будинку, вибір матеріалів для монтажу

Провід містить жили різного кольору. Продукція різних виробників призведе до плутанини в кольоровій гамі. Можлива розбіжність кольорів ізоляційного матеріалу. Для електромонтажу підійде багатожильний плоский мідний трос в подвійній ізоляції, який не підтримує горіння - ВВГ-НГ. При однаковому перетині, мідний дріт витримує потужність в 1,5 рази більше ніж алюмінієвий.Материалы проводки

Обов'язкова умова якісної продукції - маркування виробів. Не беріть дріт невідомого походження без сертифікату, навіть коли вартість повністю влаштовує. Економія тут буде недоречна.

Довжина провідників знадобиться з запасом 10-20см для зачистки і з'єднання на кожній точці.

Фурнітура для розеток буває:

 • внутрішня з підрозетниками;
 • зовнішня.

Пристрої захисного відключення по параметру повинні перевищувати автоматику. Якщо автоматичний вимикач на 25А, УЗО слід купити на 32А.

Відповідність перетину дроту номіналу автомата:

 • освітлення -1,5мм.кв - 10А;
 • для розеток - 2,5 мм.кв, -15А;
 • потужні електроустановки -4 мм.кв, - 25А.

Проводка в квартирі старого житлового фонду вимагає захисту від перекосу фаз. Цю функцію виконує реле напруги.

Розмічувальні роботи

Електрика не терпить суєти і не прощає помилок. Не варто орієнтуватися на ходу.Разметка проводки на стенах Розмітка - обов'язковий підготовчий етап для старту електромонтажних робіт. План на папері завжди виглядає краще, ніж фактичне креслення на стінах.

Після того, як плановий проект з паперу буде перенесений на плоскі вертикальні поверхні сфотографуйте стіни і збережіть фото в своєму архіві. Проводка робиться не на один рік. Деталі забуваються.

Облаштування приватної мережі досить трудомісткий процес. При наявності інструментів і навичок можна частину робіт зробити самостійно. І все-таки, на етапі розрахунків і кінцевого результату, рекомендуємо запросити професійного електрика. Консультація фахівця допоможе уникнути прикрих помилок в монтажі, дозволить правильно скласти список необхідних матеріалів і по закінченню робіт, протестувати схему спеціальними обладнанням.