Послуги компанії Домовий фото

Навіщо вікно між ванною і кухнею в хрущовках

Всім відомі 5-поверхові хрущовки донині стоять стрункими рядами на вулицях міст. Здавалося б, типова малогабаритна квартира з невисокою стелею і тонкими стінами, що в ній незвичайного? Але більшість з них має такий загадковий предмет планування, як вікно між ванною і кухнею. Чому загадковий? Тому що коли стали шукати відповідь на питання, для чого ж призначена ця конструкція, з'явився ряд правдивих, а також утопічних версій. Кожен елемент планування квартири має певне призначення, тому вікно у ванній кімнаті хрущовки швидше виконувало практичну функцію.

Лікувальний ефект

За однією з імовірних версій віконний отвір між кухнею і ванною був необхідним за медичними показаннями. Крізь нього всередину маленького приміщення проникало сонячне світло, яке служило профілактикою від різних захворювань, так як вбивало бактерії. Вважалося, що від вірусу туберкульозної палички можна було позбутися завдяки інсоляції. Але це припущення досвідчені лікарі спростували через те, що віконний отвір розташовувався високо під стелею, і прямі сонячні промені туди просто не проникали. Тим більше скло пропускає неефективне розсіяне світло сонця, що не виявляє ніякого лікувального впливу.

Але з іншого боку ванна кімната відрізняється тісними габаритами і наявністю постійної вологості. Забезпечити її провітрювання важливо для запобігання утворенню цвілі і грибка. Віконний отвір допомагає вирішити цю задачу навіть при закритих дверях, чим забезпечує додатковий комфорт.

Техніка безпеки

Будь-яка квартира з газовою колонкою становить загрозу вибуху. Для мінімізації впливу ударної хвилі, проектувальники придумали зробити компактний отвір, щоб пом'якшити опір і забезпечити вихід вибухової хвилі на вулицю через кухню, зберігши при цьому цілісність несучої стіни. Технічними фахівцями був проведений аналіз запропонованої версії і зроблено такий висновок: товщина стін мінімальна і не витримає вибуху навіть при наявності кишені.

Економія електроенергії

Люди того часу жили в умовах постійної ощадливості, тому задумка архітекторів створити отвір в міжкімнатних стіні з метою економії, виправдана. Такий хід зручний з практичною точки зору, так як денного освітлення вистачало одночасно на кожну кімнату. Навіть раптове відключення електрики, яке тоді часто практикувалося, дозволяло комфортно приймати водні процедури в світлий час доби. Також включення одного з джерел світла забезпечувало приємне підсвічування сусіднього приміщення, створюючи доступну видимість. Дана версія вважається найбільш правдоподібною, що характеризує складні часи дефіциту.

Під час ремонту багато власників не розуміють, навіщо вікно у ванній, тому сміливо позбавляються від цього атрибута з минулого. Але сучасні дизайнери, які мають творчий підхід до справи, часом пропонують залишити віконний отвір як декоративний, а часом функціональний елемент інтер'єру. Міжкімнатний отвір можна прикрасити вітражним склом під стилістику свого приміщення або залишити його в якості поглиблення, яке послужить зручною полицею для зберігання засобів гігієни. Для візуального збільшення простору досить видозмінити або розширити отвір до певних меж. Трішки фантазії і парочка підглянутих лайфхаків зможуть перетворити типове обридле планування в цікаве сучасне приміщення мрії.