Послуги компанії Домовий фото

Неокласика: все про стиль

Неокласика - це стиль для тих, хто віддає перевагу традиційному, але не заперечує нововведень і свіжих трендів в сфері дизайну інтер'єрів. Секрет цього стилю полягає в тому, щоб дотримуватися тонкої межі між сучасністю і класикою. Неокласика одна з «улюблениць» сучасних дизайнерів завдяки своїй універсальності.

Характерні особливості неокласики в інтер'єрі

Нова класика - це осучаснений класичний стиль, але в ній немає пафосу й декоративності виключно заради привабливого зовнішнього вигляду. Функціональність, зручність і ергономіка - на першому місці.

Основні ознаки неокласичного дизайну інтер'єру:

 1. Пропорційність і симетрія. У розстановці меблів, оздобленні, розташуванні світильників і т.п. простежується чітка тенденція до симетрії і лінійності. Дотримання пропорцій також дуже важливе.
 2. Простір і лаконічна обстановка. Інтер'єри неокласика передбачають багато вільного простору і "повітря". Приміщення, в основному, об'єднані і перетікають одне в одне. Меблі використовуються тільки ті, які дійсно потрібні з точки зору функціональності і комфорту. В інтер'єрі не повинно бути нічого зайвого: жодних декоративних етажерок, пуфів, кавових столиків та інших предметів меблів, які стоять тільки для краси.
 3. Раціональне зонування. У центрі композиції інтер'єру завжди габаритний предмет меблів: у вітальні - диван, в кухні - обідній стіл або острів і т.д. Якщо в кімнаті кілька функціональних зон, у кожній з них - свій центр. Весь інший дизайн вибудовується вже навколо центрального елемента за принципом "дзеркальності". Наприклад, два однакових крісла по обидві сторони дивана.
 4. Акуратність і почуття міри дуже важливі в дизайні в стилі неокласика. Хоча тут і використовуються класичні елементи декору (дзеркала, позолота, ліпнина, різьблені деталі та ін.), але в інтер'єр вони включаються помірно, щоб картинка в цілому складалася стримана і мінімалістична. Тут не місце зайвій розкоші.

Колірна гамма в стилі неокласика

Стриманість - одна з найбільш характерних рис нової класики, яка проявляється у всіх складових дизайну. У тому числі і у виборі кольорів для інтер'єру. У цьому стилі недоречні кричущі відтінки, контрастні або нестандартні поєднання.

Базові кольори, які використовуються в якості фонових і основних в інтер'єрі неокласика - це молочний, вершковий, перлистий та інші відтінки білого, бежевий, кремовий, пісочний, світло-сірий.

Додаткові кольори, які можуть використовуватися в оббивці м'яких меблів, декорі, текстилі, килимах:

 • насичені темні кольори: коричневий, сірий, бордовий;
 • пастельна гамма: абрикосовий, запорошена троянда, бузковий, бірюза і т.п.;
 • виразні складні кольори: індиго, винний, гірчичний, теракотовий та ін.

У якості декоративних акцентів використовуються елементи кольору бронзи, золота, латуні.

У колірному оформленні простору часто використовується так звана нюансна композиція, коли в інтер'єрі застосовуються світлі і темні відтінки одного кольору. Такий прийом є гарантією гармонійного інтер'єру.

Які матеріали і оздоблення використовуються в неокласичному стилі?

"У спадок" від класичного стилю неокласика взяла прагнення до натуральних матеріалів і фактур. Але при цьому сприймає якісну імітацію природної сировини. Наприклад, керамограніт або керамічна плитка замість натурального мармуру, замість дерев'яного паркету - фактурний ламінат, замість гіпсової ліпнини - декор з пінополіуретану.

Для оздоблення стін в неокласичних інтер'єрах використовують кілька традиційних способів. Найчастіше це оштукатурені і пофарбовані в один тон стіни, декоровані лаконічними молдінгами. Або шпалери з неяскравим рослинним принтом. У нижній частині стіни часто встановлюють МДФ панелі. А щоб візуально розширити простір застосовується дзеркальна плитка. Двері і віконні прорізи прикрашають пілястрами.

Стелі завжди світлі і оформляються в декількох варіантах:

 • мінімалістична рівна стеля (оштукатурена або натяжна);
 • багаторівнева;
 • кесонна.

Останні два варіанти недоречні для невисоких стель, так як трохи "з'їдають" простір. Зазвичай їх декорують ліпниною, широкими багетами і молдінгами.

Для підлоги використовуються дерев'яний паркет або паркетна дошка, ламінат, керамограніт, наливні підлоги (однотонні або з імітацією природного каменю).

Меблі в неокласичному стилі

Істинно класичний стиль передбачає меблі досить масивні, важкі, з дорогих порід дерева, з великою кількістю різьблених елементів, дуже урочисті і помпезні.

У новій класиці меблі зберегли спільні риси: витончені лінії, позолочена фурнітура, вигнуті ніжки, фільонки, різьблені фасади. Але при цьому відрізняються більшою лаконічністю і стриманістю.

Для класики характерне використання в інтер'єрах готових меблевих гарнітурів. Для неокласики меблі з однієї колекції - не обов'язкова умова. Вона може тяжіти до класики або бути більш лаконічною і мінімалістичною. Неокласика дозволяє поєднувати в одному інтер'єрі різнопланові предмети меблів. Головне - щоб вони гармоніювали з кольором, формою і пропорціям.

Які меблі характерні для неокласики:

 1. М'які меблі найчастіше мають округлі форми, спинки з так званими "вухами" і досить високі витончені ніжки, завдяки яким дивани та крісла виглядають менш ваговито. Обивка може бути однотонна або з ненав'язливим рослинним візерунком.
 2. Системи зберігання повинні бути практично невидимими. В основному це вбудовані шафи в колір стін. Фасади найчастіше різьблені, фільончасті з класичною, але досить стриманою фурнітурою. Виняток - шафи-вітрини зі скляними дверцятами, які використовуються для зберігання привабливих сервізів або декору. У розташуванні шаф також важлива симетрія.
 3. Центральний елемент спальні - масивне ліжко з високим м'яким, різьбленим або кованим узголів'ям. Часто дизайнери використовують моделі з балдахінами.
 4. Стільці традиційні віденські або стилізовані під меблі з епохи Людовика XIV (круглі спинки, м'які сидіння, різьблені ніжки).
 5. Стьобані крісла, дивани, пуфи, спинки ліжок.
 6. Бронзові і латунні елементи меблів: ніжки, фурнітура, декоративні деталі.

Освітлення в неокласичному інтер'єрі

Нова класика передбачає багаторівневе освітлення кімнат з різноманітними сценаріями:

 1. Стельова масивна люстра - центральний елемент основного освітлення в більшості кімнат: вітальні, спальні, їдальні. З її допомогою позначають центр функціональної зони.
 2. Світлодіодна стрічка по периметру стелі або ряд точкових вбудованих світильників в якості доповнення люстри для основного освітлення.
 3. Різноманітні торшери, бра, настільні лампи грають роль додаткового робочого або декоративного освітлення. Наприклад, парні настінні світильники біля ліжка, щоб читати перед сном, настільна лампа на журнальному столику в лаунж зоні у вітальні для створення інтимної атмосфери і т.д.

Що стосується дизайну світильників, то тут явно простежується спадщина класичного стилю: текстильні і скляні плафони з кришталевими підвісками, елементи кування, імітація позолоти, бронзи і латуні. Дуже популярні в інтер'єрах в стилі неокласика освітлювальні прилади, що імітують свічники. Лампочки в них зазвичай відкриті і по формі повторюють полум'я свічки.

Дизайн неокласика: декор і текстиль

У неокласичному інтер'єрі немає великої кількості декору. Акуратність, лаконічність і почуття міри - ось основні ознаки цього стилю в аспекті декорування житлового простору.

Проте тут активно використовується ліпнина, картини і дзеркала в рамах, вази, статуетки, які стають акцентами в дизайні. Важливо, щоб вони виглядали ненав'язливо.

Традиційний елемент - камін. Звичайно, справжній камін зробити в більшості інтер'єрів неможливо. Тому дизайнери активно використовують в своїх проектах елекрокаміни.

Текстиль в неокласичному дизайні інтер'єрів застосовується досить активно. Але важких тканин, багатошарових складних драпіровок і ламбрекенів, як у класиці, тут немає. Штори лаконічні і однотонні, часто в тон стін, щоб не кидатися в очі.

Килими можуть бути або максимально нейтральні, або, навпаки, стати основним елементом функціональної зони, навколо якого буде вибудовуватися весь дизайн. Наприклад, у вітальні. У цьому випадку варто вибирати більш активне забарвлення.

Сучасне втілення традицій класичного стилю в інтер'єрі - це неокласика. Дизайн в цьому стилі зберігає основну спрямованість класики, адаптуючи її під сучасні тенденції. Нова класика дуже універсальна і досить гнучка, її легко "підлаштувати" під особисті переваги і особливості конкретного приміщення.

Однак цей стиль не можна назвати простим в реалізації. Він вимагає знання композиції, розуміння, як працювати з пропорціями і кольором. Команда дизайнерів компанії "Домовий" має великий досвід створення дизайн-проектів в сучасних стилях, в тому числі і неокласиці. Ми допоможемо втілити в життя будь-які ваші задуми і побажання.