Послуги компанії Домовий фото

Види батарей

Установка радіаторів - складний процес. Потрібно розуміти як влаштована система опалення та як вона функціонує, особливості монтажу не тільки батарей, а й комплектуючих до них, враховувати матеріал стін приміщення й підлогового покриття. Також потрібно розбиратися в видах батарей, їх технічних характеристиках і якості тих моделей, які пропонує ринок. Нюансів та підводних каменів в цьому процесі - маса.

Далі розглянемо, які типи радіаторів бувають для індивідуальних й центральних систем опалення, а також особливості їх монтажу.

Радіатори опалення для центральної системи: різновиди

У центральній системі опалення використовують батареї зі сталі, алюмінію та біметалеві радіатори. За статистикою, найчастіше вибирають сталеві. Вони дорожчі, але служать довше, відрізняються підвищеним коефіцієнтом корисної дії, нагріваються швидко й добре тримають тепло.

У алюмінієвих теж є свої переваги: ​​недорогі, але при цьому якість і надійність не знижуються, можна вибрати оптимальну кількість секцій, в них хороші показники тепловіддачі.

Третій тип поєднав в собі все найкраще від попередніх радіаторів. Він зроблений з алюмінію та сталі.

Радіатори для індивідуального опалення

Індивідуальна система найчастіше зустрічається в приватних будинках, і для таких випадків підійдуть наступні сталеві батареї опалення:

  • трубчасті;
  • панельні;
  • секційні.

Трубчасті батареї невеликого обсягу, але при цьому добре нагрівають приміщення. Крім цього, доповнюють дизайн кімнати, виглядають стильно та сучасно. Підійдуть для будь-якого планування, через те, що можна встановити на стіні або ж під панорамними вікнами.

Якщо потрібен варіант подешевше, то зверніть увагу на панельні та секційні радіатори, які також мають добрі показники тепловіддачі та нагрівають велику площу.

Окремо виділимо чавунні батареї. Внаслідок нових дизайнерських форм та популярності ретро стилю в інтер'єрі, такі радіатори стали знову популярні на ринку. З недоліків - у них велика вага. З переваг - радіатори стійкі до корозії, довговічні, мають високий рівень тепловіддачі, є різні стилі та форми.

Монтаж батарей опалення: що потрібно знати

Просто закріпити на стіні радіатор нескладно. Але, щоб в результаті система опалення працювала безпечно та енергоефективно, потрібно врахувати масу деталей. Наприклад:

  • для правильної установки батарей знадобиться динамометричний ключ. За допомогою цього інструменту визначається, чи коректною є циркуляція води в системі. Яким повинен бути показник динамометричного моменту, як правило, вказується в інструкції по монтажу радіатора. Але, фахівець повинен врахувати ще й планування приміщення та роботу всієї опалювальної системи;
  • перед монтажем радіатора обов'язково потрібно видаляти з системи опалення залишки води;
  • розміщувати підводку до радіатора потрібно під ухилом, градус якого розраховується фахівцем;
  • монтуючи біметалеві батареї важливо дотримуватися вимог щодо дотримання горизонтальності й вертикальності розміщення. Ця інформація може бути вказана в інструкції від виробника.

Установка радіаторів будь-якого типу - це складний технічний процес з масою розрахунків. Тому, краще довірити монтаж елементів опалювальної системи фахівцям.

В "Домовому" ви можете замовити послуги з установки будь-якої опалювальної системи, а також підбору комплектуючих до неї.