Правильно підібране і якісно виконане оздоблення стін сильно впливає на враження про інтер'єр. У цій статті ми розповімо про топові оздоблювальні матеріали. Кожна техніка по-своєму збагачує інтер'єр, підкреслює його глибину і надає оригінальності.
Шпалери - найпопулярніше оздоблення стін
Завдяки обклеюванню шпалерами можна отримати ефекти, яких не можна домогтися за допомогою інших способів оздоблення.
Виробляють шпалери з паперу, акрилу, текстилю, вінілу, склопластику, а також є пробкові, рідкі і бамбукові.
Вибір їх виду залежить від типу інтер'єру:
- Ванна. Необхідні найстійкіші до води і вологи - склопластикові і вінілові шпалери.
- Спальня. Підійдуть одношарові шпалери з паперу, які підбирають за кольором меблів або текстильних виробів.
- Вітальня. Допустимі двошарові паперові шпалери, а також з натуральних волокон: рафії, водоростей, очерету, шовку або бамбука.
- Кухня. Тут необхідні плоскі шпалери, що миються, з вінілу або скловолокна. Вони міцні, не бояться вологи і не горять.
- Передпокій. Необхідні шпалери, стійкі до подряпин і розривів: пробкові або текстильні, покриті для міцності шаром тефлону.
Нестандартне фарбування стін
Цей спосіб оздоблення недороге, швидке і зручне тим, що стіни можна в будь-який момент перефарбувати. Але гладке покриття в один колір виглядає нудно, тому люди шукають нестандартні атмосферні рішення:
1. Бордюри - декоративні мотиви у вигляді лінії іншого кольору, що йде по периметру всієї кімнати. Їх поверхня може бути гладкою і однотонною або з ефектним малюнком або навіть з написом. Бордюрна лінія може використовуватися для зонування приміщення, візуального опускання стелі і поєднання його відтінку зі стінами різного кольору для створення гармонійної композиції. Це рішення підходить для вітальні, спальні або кухні.
2. Фрески. Створюють атмосферу неокласицизму або рококо. Найчастіше їх використовують в приватних будинках, в вітальнях, передпокоях і їдальнях. Для нанесення фрески необхідна попередня грунтовка стін.
3. Картини та візерунки в різних поєднаннях кольорів. Найбільш популярні геометричні композиції, характерні для стилю арт-деко. Точки, смуги, кола і квадрати надають інтер'єру оригінальності.
Для великих кімнат підійдуть великі візерунки. Дрібні - будуть непомітні на їхньому тлі. Прості вертикальні орнаменти оптично збільшують висоту стелі кімнати.
4. Шаблони і штампи - дешевий, але швидкий і ефективний спосіб декорування стін.
Штукатурка стін: види і технології нанесення
Для досягнення об'ємного покриття використовується штукатурка з певною фактурою. Нею покривають всі стіни приміщення або тільки невеликі ділянки, що візуально збільшує кімнату.
Важливо! Декоративну штукатурку не можна використовувати в неопалюваних і в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Найбільш популярні види декоративної штукатурки стін:
- мінеральна (має в складі крихти цінних кам'яних порід, імітує натуральний камінь);
- венеціанська (докладніше можна прочитати за посиланням);
- акрилова (на основі синтетичних акрилових смол; дуже пластична, але горюча, вицвітає і покривається тріщинами під прямими сонячними променями);
- силікатна (дуже міцна, має антисептичні властивості; сполучна речовина - калійне скло);
- фактурна (в залежності від складу і техніки нанесення можливі різні варіанти декору: "баранчик", короїд, цегла, "шуба", бетон і навіть дерево).
Структуру і декоративні ефекти штукатурки можна отримати за допомогою шпателя, валика або кисті:
- Старіння - імітація впливу часу на поверхню. Грунтовка для стін і поєднання двох різних відтінків штукатурки створюють ефект знебарвлення і потертості. Нерівність відтінку робиться за допомогою морилки. Така техніка старіння застосовується на бетонних, дерев'яних, металевих або гіпсових стінах.
- Тріщини використовуються в атмосферних історичних інтер'єрах. Структури поверхні стіни, що розтріскалася, можна домогтися за допомогою спеціальної глазурі і фарби на водній або масляній основі.
- Затінення - характерні плями, які надають стіні цікавий неоднорідний ефект. Ця техніка також пом'якшує насичені кольори. Вона полягає в нанесенні декількох шарів - від найсвітлішого до найтемнішого, що об'єднує різні відтінки разом, створюючи єдине ціле.
- Розчісування - метод протягування по стіні металевого або гумового шпателя з зубчиками, як у гребінця. Виходять вертикальні, горизонтальні або вигнуті смуги, які відмінно виглядають в поєднанні з яскравими кольорами.
МДФ-панелі для оздоблення стін
Основні переваги МДФ-панелей:
- довговічність;
- міцність;
- відсутність ризику деформації поверхні;
- стійкість до вологи, плям, високих температур і УФ-випромінювання;
- простота обробки - плити МДФ легко різати і гнути, що дозволяє надати довільну форму, а потім покрити її різними матеріалами, надавши їй обрану фактуру - матову або глянсову;
- великий вибір кольорів і фактур;
- приваблива ціна: МДФ коштує дешевше дошок з масиву натурального дерева і вагонки.
Важливо! У ванній кімнаті та кухні панелі МДФ не варто використовувати через підвищену вологість.
Оздоблення плит МДФ здійснюється:
- ламінуванням за допомогою ПВХ-плівки - додає плиті будь-який колір, стійкість до вологи, бруду і жирів, але не робить її жаростійкою;
- лаком - створення захисного шару з різним ступенем глянцю або матовості, стійкого до впливу вологи, бруду, жиру і високих температур (проте на лакованих поверхнях добре видно всі відбитки пальців, сліди жиру і краплі води);
- ламінатом, стійким до забруднень, не схильним до деформації через вплив вологи, УФ променів і високої температури;
- шпоном - облицювання найтоншим шаром натуральної деревини.
3D панелі на стінах з гіпсу
Декоративні стінні панелі з гіпсу підходять для будь-якого типу приміщення. Вони дозволять швидко і легко змінити інтер'єр як у квартирі або приватному будинку, так і в офісі або студії, майстерні, магазині або закладі громадського харчування. Їх установка дуже проста, а можливість заповнення швів дозволяє отримати однорідну поверхню з оригінальним об'ємним малюнком.
Різновидів і ідей застосування гіпсових 3D панелей дуже багато. Один візерунок можна використовувати по-різному - окремо, створювати композиції з різних видів панелей, розмістити їх на фрагменті або на кожній стіні. Популярні дизайни під цегляну кладку, а також поєднання 3D панелей з підсвічуванням, що виглядає ефектно і стильно.
Керамічна плитка в оздобленні стін в інтер'єрі
Такий вид оздоблення асоціюється зі строгістю і прохолодою. Він відрізняється стійкістю до бруду і вологи, гладенькою поверхнею.
Керамічна плитка з глянцевою поверхнею надає інтер'єру простір і сучасний характер. Вона ідеально підходить як для великих будинків, так і для невеликих квартир. Добре виглядає в будь-якому приміщенні - як на кухні або у ванній, так і в сучасній вітальні.
Для стін використовують керамічну плитку:
- базову глянсову і матову;
- мозаїку;
- великого формату.
Декоративний камінь в оздобленні внутрішніх стін
Це естетичний матеріал, який елегантно виглядає на стіні та ідеально підходить для виділення фрагмента в інтер'єрі. Для нього характерні різноманітність фактур і кольорів.
Природний камінь - матеріал, який має вищу естетичну цінність в декорі і властивості міцності. Він додає приміщенням розкішний характер. Єдиний мінус - висока вартість. Тому на ринку будматеріалів сьогодні великий вибір варіантів штучного каменю. Вони коштують дешевше, легкі в обробці, установці і експлуатації.
В кухню і ванну кімнату не можна класти плитку з гіпсу, так як він вбирає вологу. Підійде керамограніт або клінкер.
У передпокої і вітальні допустимі класичний декоративний бетон і архітектурний камінь на основі гіпсу.
Нестандартні способи обробки стін
Ламінат
Стійкий до зовнішніх чинників, простий в монтажі, експлуатації і очищенні. Його забарвлення можна вибрати під підлогу або зробити контрастне поєднання. Особливою популярністю користуються ламінати, що імітують структуру поверхні природних каменів і масивів дерева.
Текстиль
Багато людей тканинну обробку стін вважають новою тенденцією. Але таке декорування інтер'єру застосовували ще в минулих століттях.
Сучасний текстиль відрізняється:
- легкістю в догляді і довговічністю - матеріал більш захищений, ніж шпалери, від механічних пошкоджень і намокання;
- різноманітністю забарвлень і узорів;
- звукоізоляційними і водовідштовхувальними властивостями;
- простим монтажем без спеціальної підготовки поверхні;
- можливістю створити гармонійне естетичне поєднання оздоблення стін, меблів і текстильних аксесуарів.
Дзеркальна плитка
Універсальний варіант, здатний візуально збільшити будь-яке житлове приміщення. Прекрасна заміна звичайним дзеркалам. Відмінно підійде до гламурного і розкішного класичного стилю.
Всі ці варіанти можна комбінувати, об'єднувати між собою і використовувати, як завгодно. Не думайте, що потрібно обмежитися однією фактурою або кольором. Єдине правило - помірність, адже повинна бути тільки одна домінуюча стіна.
Фахівці компанії «Домовий» готові підібрати для вас цікаві варіанти ремонту під ключ і реалізувати ваші ідеї. Повідомте нам про ваші побажання і переваги - і незабаром зможете насолоджуватися комфортом і затишком у новій обстановці.