Послуги компанії Домовий фото

Покрівля даху

Вибрати матеріал для даху - одна з головних задач для всіх, хто збирається побудувати надійний будинок. Грамотний вибір не тільки підкреслить статус і естетичний вигляд майбутньої будівлі. Він забезпечує захист від негоди, шуму і холоду. Для вибору покриття даху необхідно розібратися в видах покрівлі, які в наш час досить різноманітні - це дозволяє знайти оптимальний варіант для кожного окремого випадку.

Металочерепиця

Красива і надійна металочерепиця - один з найпопулярніших способів покриття даху заміських будинків: служить від 20 до 50 років, має різноманіття відтінків, а також широко застосовується для реставрацій.

Це профільований лист (тобто гнутий за певною повторюваною схемою) зі сталі з напиленням цинку, захищений антикорозійним шаром, грунтом і лаком. Використовується для будь-яких будівель зі скатом більше 14°.

Полімерний шар зверху листа захищає від ультрафіолету, температурних перепадів і окислення. Для цього використовують такі стійкі сполуки, як:

 1. Пурал - термін експлуатації до 50 років; товщина 50 мкм. Поліуретан з перетвореною структурою і матовою поверхнею. Він володіє найбільшою стійкістю до впливу агресивного середовища, в тому числі: УФ, рекордні температури (до -50°C / + 120°C), кислоти, вітер, механічний вплив і т.д.
 2. Пластизол - термін служби до 30 років; товщина 100-200 мкм. Листам пластизола можна надати абсолютно різноманітну фактуру (візерунки, ефект дерева або штрихування). Менш стійкий до ультрафіолету.
 3. Поліестер - термін експлуатації до 20 років; товщина 25 мкм. Незважаючи на низьку опірність ультрафіолету, поліестер, як покриття даху, дуже популярний. Це доступне практичне рішення для тимчасового настилу або для будівництва в регіонах з м'яким кліматом. Також радує різноманітність відтінків - десятки варіантів на вибір.
 4. Полідіфторід (PVDF) - служить до 25 років; товщина 27 мкм. Має благородний сатиновий блиск. Широка палітра кольорів надовго зберігає яскравість і привабливість. Незважаючи на свою товщину, цей матеріал для даху надійно захищає від будь-якої механічної шкоди, коливань температури, а також має відмінні брудовідштовхуючі властивості.

Покрівельний профнастил

Чудово підходить для скатних дахів, навісів, укриття дачних будиночків і котеджів. Термін служби до 25 років; товщина до 1 мм. Профнастил відрізняється такими привабливими якостями, як:

 • доступність;
 • довговічність;
 • простота в транспортуванні, монтажі або заміні старих ділянок;
 • стійкість до вогню і всіх атмосферних явищ (головне, грамотно і надійно закріплювати листи);
 • гарні антикорозійні властивості;
 • широка палітра кольорів;
 • не потребує особливого догляду.

Виготовлений з холодногнутого металу (алюмінію, міді або сталі), зазвичай вкритого цинком або полімером, що має в складі цей метал. Має трапецієподібний або хвилеподібний рельєф, що робить його надійним і міцним видом покрівлі (вищі гребені гарантують більшу жорсткість).

Шифер

Шифер - це відмінний матеріал для покриття даху. Такий настил відрізняється стійкістю до загоряння, а також можливістю укладання без пароізоляції, що робить реалізацію проекту даху дешевшою і швидшою.

У наш час шифер виготовляють з різних сполук.

Азбестоцемент. Термін служби до 40 років; товщина до 1см.

В оригіналі має знайомий світло-сірий відтінок, але зараз може підфарбовуватися різними кольорами. Крім відтінку, фарба також змінює властивості складу, додаючи йому міцності та стійкості до негоди. Цей матеріал популярний завдяки дешевизні, простоті укладання, слабкій теплопровідності.

Пластик. Термін служби до 15 років; товщина до 1,5 см.

Виготовляється з напівпрозорого полікарбонату або полівінілхлориду. Найчастіше використовується для критих басейнів, оранжерей чи мансард. Відрізняється морозостійкістю, міцністю, здатністю до самозатухання. Дуже зручний в транспортуванні.

Головний недолік - це здатність розширюватися при нагріванні (це доведеться враховувати при монтажі).

Метал. Термін служби до 50 років; товщина до 1 мм.

Виготовляється з оцинкованої сталі, покритої захисним шаром з полімерів. Відрізняється:

 • високою міцністю; 
 • стійкістю до атмосферних явищ; 
 • довговічністю покриття; 
 • легкою вагою; 
 • повною пожежною безпекою.

З недоліків: немає шумо- і теплоізоляції; не підходить для виготовлення складних форм.

Сланець. Термін служби - до декількох століть; товщина 5-10мм.

Сланець має благородний сатиновий блиск і сіро-блакитний відтінок. Завдяки своєму шикарному вигляду, стійкості, довговічності та ціні використовується для оздоблення елітного житла.

Ондулін

Це шифер, виготовлений з бітуму. Його товщина - до 3 мм, а термін служби може досягати 50 років. Майже за три десятиліття ондулін практично повністю витіснив з ринку застарілий асбоцемент. І недарма:

 • цей вид покрівлі дуже гнучкий, тому його використовують для покриття конструктивно складних дахів;
 • легкість: бітумний шифер важить в 4 рази легше, ніж його попередник. Це не просто зручно - це економія вартості доставки, підйому і можливість робити більш легкі крокви;
 • завдяки нескладному монтажу, вартість монтажних робіт буде невисокою;
 • розкрій робиться за допомогою простої садової ножівки;
 • це природний шумоізолятор;
 • стійкий до ураганних вітрів.

Однак при всіх його чудових властивостях, є кілька неприємних моментів, які іноді позбавляють можливості використовувати ондулін для покрівлі даху:

 1. Нагрівання вище 26 °С призводить до його розм'якшення, внаслідок чого не рекомендується ходити по даху в спекотну погоду.
 2. Втрачає колір плямами.
 3. Потрібно дуже міцно кріпити (до 20 цвяхів на лист).
 4. На ньому може жити мох або лишайник.
 5. Горить, якщо є зовнішнє джерело полум'я (сам спалахнути він не може).

Фальцева покрівля

Фальц - це вид шва на місці скріплення металевих листів. Такий метод покриття даху ідеально підходить для конструкцій з нахилом більше 10° (при меншому нахилі використовується для скріплення подвійний фальц). Фальцева покрівля дуже довговічна. Конструкція збирається з картин (металевих листів, підготовлених для фальцевого з'єднання):

 1. Оцинкована сталь. Термін служби до 30 років; товщина до 7 мм.
 2. Алюміній. Термін служби до 75 років; товщина до 1 мм.
 3. Мідь. Термін служби до 100 років; товщина до 1 мм.
 4. Цинк-титан. Термін служби, при правильному монтажі, не одне століття; товщина до 1 мм.

М'яка покрівля

М'яка покрівля в більшості випадків - це бітумна черепиця на даху. Вона добре підходить для складних конструкцій з мансардами. Це дуже популярний матеріал, завдяки доступності і таким якостям, як:

 • довговічність - до 70 років;
 • здатність затримувати сніг;
 • повна відсутність корозії, конденсату;
 • безшумність;
 • відсутність гниття.

Для виготовлення м'якої черепиці використовуються неткані листи зі скловолокна покриті бітумом і захисною кам'яною крихтою, яка надає міцність, а також цікаву, об'ємну на вигляд текстуру.

Мінуси: крихкість на морозі, плавлення в спеку, горючість.

Керамічна черепиця на даху

Керамічна черепиця - це найдавніший спосіб надійного захисту будинку з дерева, каменю або цегли (кількість поверхів не має значення). Крім міцності, такий матеріал для даху естетично красивий: підкреслює статус власника і дизайн будинку.

Черепиця виготовляється зі спеціальних порід глини, опалюється при тисячі градусів, потім покривається захисною сумішшю. Внаслідок, вона дуже довговічна - до 100-150 років без ремонту.

Дешевший "аналог" кераміки - це піщано-цементна сполука, проте вона прослужить не більше 30-40 років.

Плоска мембранна покрівля

Гарний спосіб захистити пологі або повністю горизонтальні дахи. Мембрана (тонка полімерна плівка) виготовляється з додаванням пластифікаторів, завдяки чому матеріал скочується в рулон; може повторювати будь-які вигини і складатися. Дуже зручна в транспортуванні і монтажі.

Також варто відзначити:

 • стійкість негоді;
 • паропроникність (що дозволяє не накопичувати вологу під цим видом покрівлі);
 • морозостійкість;
 • еластичність.

Як мінус - нестійкість до бітумних розчинників.

Термін служби такої покрівлі - до 50 років, в залежності від якості полімеру. Товщина - до 2 мм.

Як визначитися з вибором покриття даху?

Грамотний вибір покрівлі даху може залежати від десятків факторів, найбільш значущі з них - це:

 1. Кліматичні умови.
 2. Призначення будівлі.
 3. Конструкція і потужність крокв.
 4. Форма і нахил даху.
 5. Дизайн (колір, текстура і т.п.).
 6. Ваші вподобання, засновані на особистому смаку і досвіді.

Ми розуміємо, що іноді вибрати кращий варіант дуже складно, адже без спеціальних знань (або надійного порадника під рукою), дуже складно зіставити всі критерії воєдино.

Саме тому на сайті domovoj.com.ua з усіх питань можна зв'язатися з професійними консультантами, написати нам на пошту або замовити зворотний дзвінок - контакти знаходяться у верхній частині сторінки.

Щоб забезпечити впевненість і спокій кожного клієнта, ми створили кваліфіковану команду з інженерів, будівельників і монтажників. Ці хлопці зможуть самостійно і професійно зайнятися монтажем покрівлі, а також підберуть, закуплять і доставлять всі необхідні матеріали та інструменти.