Стандартне опалення радіаторами не завжди гарантує комфорт в квартирі або приватному будинку. Проблему можна вирішити додатковими обігрівачами. Але є і більш сучасний і зручний спосіб зробити своє житло тепліше - це теплі підлоги.
Вони не контактують безпосередньо з повітрям, тому:
- не сушать його;
- немає конвекції.
Вони можуть служити додатковим і єдиним джерелом обігріву, коли центрального опалення немає.
Сумнівів з приводу вигод використання теплої підлоги зазвичай не виникає. А ось який вибрати: водяний або електричний? Ми порівняли всі «за» і «проти» кожного виду, щоб зрозуміти який краще.
Електрична тепла підлога
Переваги:
- Не залежить від центральної системи опалення і може використовуватися в будь-який час року.
- Просте управління, можливість регулювати температуру.
- Висока ефективність обігріву.
- Можна укладати електричну теплу підлогу під плитку, ламінат, лінолеум і будь-які інші покриття для підлоги (окрім паркетної дошки).
Недоліки:
- Велика витрата електрики. Наприклад, ви вибрали теплу підлогу потужністю 150 Вт / м2 (найпоширеніший варіант). Припустимо, площа обігріву — 10 м2. В добу він працює приблизно 12 годин, бо періодично відключається, коли досягає потрібної температури. Разом 1,5 кВт × 12 = 18 кВт на добу. В місяць виходить до 600 кВт. Однак грамотне використання терморегулятора дозволить знизити споживання електроенергії.
- Велике навантаження на електромережу.
- У місцях, де стоять меблі, можливе утворення зон перегріву. Тому укладати його можна тільки під меблями на високих ніжках.
- Не можна на підлогу класти килими. Вони, по-перше, можуть самі зіпсуватися, по-друге, знижують ефективність обігріву, оскільки будуть затримувати тепло.
- Не підходить для обігріву великої площі.
Існує поширений міф, що електрична тепла підлога шкідливий через електромагнітне випромінювання. Це не правда. Всі кабелі мають захисний екран: мідну оплітку або алюмінієву фольгу.
Водяна тепла підлога
Плюси:
- Пол прогрівається рівномірно. Але тільки при правильному монтажі. Якщо труби будуть вмонтовані недостатньо глибоко в стяжку, то на підлозі будуть чергуватися нагріті і холодні ділянки.
- Істотна економія на опаленні (особливо це помітно при обігріві великих площ).
- Можна укладати водяну теплу підлогу під ламінат (тільки вологостійкий), плитку, наливні підлоги, ПВХ-плитку.
Мінуси:
- Потрібен дозвіл держорганів і проектна документація (виняток — новобудови з уже спроектованою системою).
- Конструктивно складний монтаж.
- Висота підлоги збільшується мінімум на 10 см.
- Не обійтися без водяної помпи для примусової циркуляції води в системі (інакше падає тиск).
- Складно (іноді неможливо) регулювати температуру нагрівання.
- У випадку протікання важко знайти місце пошкодження труби. Не можна швидко і без великих витрат виправити її.
Яку теплу підлогу обрати?
Однозначної відповіді, яка тепла підлога краще, електрична або водяна, немає. Вибір підходящої системи залежить від багатьох факторів:
- У вас приватний будинок або квартира?
- Це буде додатковий підігрів або основний спосіб опалення?
- Характер приміщення, його особливості: вологість, тип покриття для підлоги, житлова або нежитлова кімната, «холодну» приміщення або опалювальне.
- Чи достатньо потужності електромережі (для електричної теплої підлоги)?
- Товщина підлоги, яка вже є, висота дверних порогів і т.д.
- Який поверх? (перший і останній поверхи холодніше).
І, напевно, найважливіший критерій — бюджет, який ви готові витратити на ремонт.
На якому б типі теплих підлог ви не зупинили свій вибір, відповідально потрібно підходити до вибору фахівців, які будуть втілювати в життя ваші побажання. Адже в монтажі дуже багато важливих технічних нюансів. Якщо це електрична тепла підлога потрібно правильно:
- укласти і зафіксувати кабель, щоб він не перегрівався;
- встановити термодатчик, щоб він правильно зчитував температуру;
- вибрати і укласти термоізоляцію і т.д.
В укладанні водяних теплих підлог тонкощів ще більше. Тут важливі перетин труб, товщина стяжки, достатня теплоізоляція, крок укладання труб і багато іншого.
Якщо ви не професіонал в ремонтних роботах, вам буде дуже важко розібратися у всіх деталях. Краще звернутися в надійну будівельну фірму, яка має великий досвід у цій сфері.
У компанії Домовий працюють кваліфіковані фахівці, які зможуть підібрати для вас оптимальний варіант, зроблять всі необхідні розрахунки, а також реалізують проєкт.