Послуги компанії Домовий фото

Правильна укладка плитки у ванній

Укладання плитки, виконаної з кераміки, популярний і виправданий вибір. Ванна кімната - особливе місце в будинку, яке вимагає уважного ставлення до облаштування. Вологі процеси і перепади температур диктують підбір оздоблювальних матеріалів, відповідних мікроклімату.

Кахель безпечний, надійний, екологічний матеріал, який відповідає гігієнічним нормам. Пропозицій за формою і кольором на ринку досить для найсміливіших стилістичних рішень. У продажу присутні готові сухі суміші для приготування необхідних розчинів, інструменти, захист, супутні товари для якісного виконання монтажу.

Укладання плитки у ванній, загальні рекомендації

Складним часто називають, то що складено з простих елементів або дій. Щоб вийти на бажаний результат, потрібно розкласти прості процеси покроково і тоді все складеться з урахуванням мокрих місць і до загальної радості домочадців.

Які нюанси слід врахувати:

 1. Демонтаж. Все, що планується замінити необхідно акуратно демонтувати. Зняти плінтус і лиштва. Сантехніку, по можливості, тимчасово прибрати або добре упакувати плівкою. Очистити територію від пилу і сміття.
 2. Рівна основа. Цементна стяжка або спеціальний розчин, відсутність тріщин, нерівностей є необхідною умовою підготовчої стадії.Укладання плитки
 3. Гідроізоляція. Забезпечує захист підстави, поверхню стін і стелі від протікання води, руйнівною вогкості або аварійних затоплень. Навіть при бюджетному підході рекомендується зробити гідроізоляційний шар на основі бітуму, латексу або полімерів по поверхні підлоги із захопленням бортиків стін до 200 мм. Можна використовувати спеціалізовані обклеювальна вироби. Плівка дешевше за вартістю, але вимагає навичок в розкрої і вирівнюванні на площині.
 4. Площа під ванною. На час формування мозаїки статі, ванну краще винести. Плитковий килим повинен займати всю площу. Не рекомендується залишати ділянки без обробки.
 5. Розмір, колір, наявність оздоблювальних кахлів впливають на сприйняття габаритів приміщення.
 6. Запас матеріалів важливо передбачити не менше 15% від розрахункової калькуляції.

Укладання плитки на підлогу

При наявності старого покриття, проводиться демонтаж. Перфоратор легко впорається як з кахлем так і старою стяжкою.

Далі роботи виконують за схемою:

 1. наноситься гідроізоляційна мастика;
 2. якщо базова основа нерівна, тоді замість піщано-цементної стяжки, яка довго сохне, використовують самовирівнюючі суміші та за допомогою голчастого валика рівномірно розподіляють склад, відводячи бульбашки повітря;
 3. готують план розкладки з урахуванням надрізаних фрагментів, декоративних вставок;
 4. переносять розмітку на робочу поверхню за допомогою лазерного рівня або будівельної лінійки і маркера;
 5. для надійного зчеплення використовують грунтовку, бажано з вмістом антибактеріальних складових компонентів, якій потрібно дати час висохнути (приблизно один час);
 6. плоским шпателем клейовий розчин накидають на стартовий майданчик і розрівнюють гребенчатой ​​насадкою;
 7. плитку змочують водою;
 8. для міцного з'єднання на тильній стороні плитки клей розподіляють так, щоб смуги при укладанні розташовувалися перпендикулярно клейовим борозенками на підлозі;
 9. кахель щільно фіксують, підганяючи за рівнем постукуванням гумового молотка.
 10. наступну плитку кладуть на відстані розпірки або спеціальних хрестиків;
 11. зайвий клей між деталями знімається для подальшого декорування затіркою.

Укладання плитки на стіну

Для оформлення стін у ванній кімнаті, кахель потрібно брати з однієї партії. Це допоможе уникнути різночитань колірних відтінків.

Коли не планується викладати складне панно, використовують чотири популярних способу укладання:

 1. Рівна шов в шов утворює прямі лінії, економічна витрата. Прямокутні кахлі візуально розширюють простір.
 2. Цегляна кладка, коли кожен наступний ряд передбачає зміщення плитки на половину до попереднього. Розміщення вразбежку збільшує кількість відходів.
 3. Діагональний спосіб підходить для квадратної форми кахлю, передбачає поворот на 45 °, малюнок складається в ромби. Оцінити ефектний малюнок можна, коли робота виконана в просторому приміщенні. Процес трудомісткий, лідер по часовим витратам і обрізкам.
 4. Модульна схема потребує ретельної розмітки. Поєднання великих і малих кахельних форм - кропітке завдання.

Технічні етапи аналогічні укладанню підлогового покриття.Укладка плитки на стену

Додаткова деталізація включає:

 • перевірку всіх стін рівнем, при наявності проблемних зон - вирівнювання цементним розчином з додаванням однієї частини клею;
 • красивий старт забезпечує дерев'яна рейка, яка кріпиться горизонтально на висоті передбачуваного першого ряду від статі;
 • після того як лінія кахлю на рейку покладена, з боків закріплюються планки;
 • для рівної розміщення наступного ряду натягують лінію між куточками;
 • обрізки планують в кутах, де вони не так помітні.

При роботі з клейовим складом не слід наносити занадто велику площу відразу, так як час висихання всього 30 хвилин. З цієї ж причини, все коригування потрібно проводити відразу. Якщо плитка потонула, її знімають і укладають заново за рівнем.

При виявленні пошкодження емалі, плитку з дефектом краще замінити і використовувати для оформлення фрагментів, де потрібно проводити обрізку.

Незалежно від способу укладання, завжди слід робити розмітку. План розкладки допомагає уникнути прикрих вузьких крайок, коли обрізати елемент потрібної товщини не представляється можливим.Укладання плитки - домовий

Фінальне оформлення - затирка. Правильна облицювання виконує естетичну і захисну функцію. Заповнюють шви, коли плитка добре стала. Для запобігання розтріскування, при приготуванні суміші, додають пластифікатор. Після закінчення оздоблювальних робіт плитку полірують м'яким шматком тканини.

Глянцеві зображення вишуканого дизайну в журналах або на сайтах не дають уявлення про технології робіт. Відмінно, коли за справу візьмуться професійні майстри. Розтлумачать на чому не варто економити і технологічно правильно виконають роботи.

Ціна укладання плитки залежить від стану, конфігурації приміщення, форми і способу монтажу плитки. Кути, вигини, інженерні комунікації, вставки, бордюри враховуються при розрахунку вартості. Деталі обговорюються при виїзді майстра на місце.