Послуги компанії Домовий фото

Квартири в новобудові: як їх перевіряти

День, коли ви нарешті отримуєте ключі від своєї новенької квартири в новобудові - такий довгоочікуваний і бажаний. Власники нерухомості зазвичай знаходяться в стані ейфорії і хочуть якнайшвидше підписати акт здачі-приймання.

Але тут краще зберігати спокій і не поспішати. Часто забудовники здають готове житло з деякими недоліками. Щоб потім не усувати їх самостійно, уважно підготуйтеся до приймання квартири.

Оглядати житло краще вдень, коли хороше природне освітлення. Обов'язково візьміть з собою фотокамеру (або скористайтеся смартфоном) для фіксації всіх недоліків.

Ми підготували для вас чек-лист, в якому розписані етапи приймання квартири від забудовника.

Ретельно вивчіть договір купівлі квартири від забудовника

Попередньо повторно ознайомтеся з договором та проектними документами, де має бути все про вашу квартиру:

  • загальна площа;
  • розташування перегородок;
  • конфігурація вікон і дверей;
  • матеріали та обробка підлоги, стелі, стін і т.д.

Зверніть увагу на опис під'їзду, прибудинкової території, фасаду. До моменту здачі квартири вони повинні бути повністю готові.

До того ж часу співробітники БТІ повинні вже заміряти фактичну площу квартири. Якщо вона виявилася менше заявленої, забудовник зобов'язаний повернути частину суми за якої бракує метражу. І, навпаки, якщо площа квартири виявилася більшою, за неї доведеться доплатити.

Якщо хоч один з пунктів не збігається, забудовник повинен виправити всі недоліки. Наприклад, якщо в договорі прописано, що балкон буде засклений, а за фактом цього немає - ви можете вимагати виконання цих робіт.

Вхідні двері та вікна в новобудові

Вимоги до дверей:

  • полотно без пошкоджень та дефектів;
  • двері не просідають, легко відкриваються та закриваються, не скріплять, у відкритому положенні мимоволі не закриваються;
  • замки та ручки без зусиль повертаються, міцно закріплені в полотні, чи не заїдають.

Як обрати вхідні двері для квартири, читайте в нашій статті.

Перш за все перевірте виробника вікон та тип профільної системи - вони повинні відповідати значенням, вказаним у проектній документації. Недобросовісні забудовники іноді встановлюють дешеві вікна в новобудові. Про те, які вікна обрати в приміщення с підвищеною вологістю читайте тут.

Стулки відкриватися і закриватися повинні без зусиль, склопакети й профілі - без тріщин, сколів, подряпин та інших дефектів. Переконайтеся, що від закритих вікон не відчувається протяг. 

Підлога, стіни, стеля у квартирі від забудовника: що перевіряти

Їх поверхня повинна бути візуально рівною, без тріщин і стирчащої арматури. Перевірте діагоналі кімнат: в прямокутних приміщеннях вони повинні збігатися.

Ретельно огляньте підлогу та стелю, щоб на них не було вологих плям.

Переконайтеся, що немає сильних перепадів по висоті (для цього використовуйте рівень). Уважно огляньте кути та оцініть, наскільки вони рівні. У цьому допоможе звичайний будівельний косинець.

Відхилення по вертикалі для монолітних стін не повинно бути понад 0,5 см, для цегельних - не більше 1,5 см (для чорнової обробки).

Переконайтеся також, що на стінах немає цвілі.

Вентиляція та лічильники у квартирі в новобудові

Ознайомтеся з показаннями лічильників, які встановлені у квартирі та запишіть їх. Також варто перевірити ще раз серійні номери приладів з тими, що вказані в їх паспортах.

Перевірити ефективність вентиляції можна за допомогою паперового листа (він повинен прилипати до вентиляційної решітки) або сірнику (полум'я повинно відхилятися в сторону вентиляційної шахти).

Інженерні комунікації в новобудові: на що звернути увагу

До моменту здачі житла повинні бути проведені всі комунікації, а на підлозі в санвузлі вже покладена гідроізоляція.

На трубах та радіаторах не повинно бути вм'ятин та інших видимих ​​пошкоджень. Переконайтеся, що ніде немає протікання, слідів іржі. Перевірте, щоб запірні крани щільно закривалися.

Батареї опалення повинні бути міцно закріплені з урахуванням технічних норм: відстань від підлоги не менше 6 см, від отвору вікна - не менше ніж 5 см. Уточніть, чи тестувалася система під тиском (щоб після запуску опалення вас не чекав неприємний «сюрприз»).

Якщо квартира здається без чистової обробки, перевірити наявність струму в електромережі можна за допомогою мультиметра або індикаторної викрутки.

Коли вже встановлені розетки, можна використовувати якийсь невеликий недорогий електричний прилад (чайник або фен, наприклад). Крім того, вони повинні бути надійно вмонтовані в стіну та розташовуватися на одному рівні.

Електрощит у квартирі теж повинен бути цілим, без пошкоджень.

Якщо в процесі огляду квартири в новобудові ви знайшли суттєві дефекти, не підписуйте акт здачі-приймання. Всі виявлені недоліки вносяться в дефектний акт та повинні бути виправлені забудовником. У разі необхідності ви маєте право залучити до огляду житла сторонніх експертів.

У питанні оформлення всієї документації краще консультуватися з надійним юристом, який спеціалізується на сфері нерухомості.

А зробити ремонт професійно, з урахуванням ваших побажань, або склавши з нуля дизайн-проект, завжди допоможуть в компанії Домовий. Замовити послуги по ремонту або складання дизайн-проекту можна тут.