Послуги компанії Домовий фото

Проект будинку з гаражем

Для власників приватних будинків важливим питанням є обладнання місця для зберігання автомобіля. З одного боку, можна поставити гараж окремо від будинку. Але при нестачі вільного місця на ділянці таке планування буде вкрай проблематичне. Виходом із ситуації буде створення проекту гаража під одним дахом з будинком. Про особливості такого будівництва, а також його переваги та недоліки ми і розповімо в цій статті.

План будинку з гаражем можна розділити на кілька типів за такими критеріями:

 • поверховість будівлі;
 • розташування парковки для машини відносно головного будинку.

Особливості планування розбираємо на прикладах проекту одноповерхового будинку з гаражем та плану двоповерхової споруди. 

Будинок з гаражем під спільним дахом: переваги і недоліки

Кілька років тому в нашій країні було прийнято зводити дві окремих будівлі: житловий будинок та гараж. Однак з часом ми перейняли традицію архітекторів з США і Західної Європи, які віддають перевагу спільному розташуванню житлового будинку та місця для стоянки авто. На це є кілька причин:

 • економія робочої площі ділянки (на зекономлених квадратних метрах можна розбити сад, обладнати спортивний майданчик, альтанку або місце для барбекю);
 • економія коштів (витрати на спільне будівництво будинку з гаражем відчутно нижчі, ніж зведення окремих двох будівель);
 • зручність експлуатації: ви можете потрапити в гараж прямо з житлових кімнат, що дуже зручно під час дощу або в холодну пору року;
 • навіть гараж без опалення буде отримувати тепло від основної будівлі;
 • в комплексній споруді систему комунікацій підвести легше, та й дозвіл знадобиться для однієї будівлі, а не двох.

Недолік – необхідність якісної звуко- і теплоізоляції прибудови. Варто також потурбуватися, щоб вихлопні гази та інші запахи не проникли всередину житлових кімнат. Герметизація проходу і вентиляційних каналів не менш важливі, ніж грамотне креслення і прокладка вентиляційних труб.

Особливості планування гаража в будинку під спільним дахом

Проект будинку з гаражем в одноповерховій споруді може реалізовуватися в одному з трьох видів:

 • підземне розміщення;
 • надземне планування;
 • бокова прибудова.

Перший варіант передбачає облаштування гаража під основною будівлею (цокольний поверх). Це заощадить корисний простір і мінімізує витрати сил і засобів на грунтові роботи. Підземне планування - відмінне рішення для земельних ділянок з ухилом в кілька градусів.

Надземний гараж під одним дахом з житловими кімнатами розташовується на одному фундаменті з усім будинком. Такий варіант ідеально підходить для проекту двоповерхового будинку з гаражем. В такому випадку вийде заощадити і на опаленні паркомісця.

Бокова прибудова дещо розширить будівлю. Але варто заздалегідь продумати дизайн екстер'єру, щоб споруда не виглядала громіздко. Перевага бокового гаража –  можливість з'єднання з уже готовим будинком. Обираючи прибудову, краще заздалегідь продумати два входи в основну будівлю: з двору і з боку гаража.

Проект будинку з гаражем на два автомобіля

Для сімей з двома машинами проблема зберігання авто стає ще більш актуальною, але її цілком можливо розв'язати. Важливо врахувати кілька моментів:

 • два окремих в'їзди дорожчі за вартістю, але це краще в плані комфорту, ніж одні великі ворота;
 • відстань між двома машинами повинна бути не менше метра;
 • вимикачі і розетки в спільному гаражі під одним дахом краще розташувати дзеркально, щоб створити рівні умови для обох членів сім'ї.

Відмінна ідея – обладнати мансарду над здвоєним гаражем, який прибудований до будинку збоку. Так ви забезпечите собі додаткову ефективну площу.

Рекомендації по плануванню будинку з гаражем

Незалежно від типу проекту існують загальні рекомендації, на які слід звернути увагу:

 • кінцевий проект повинен бути узгоджений з санітарної та протипожежної службою, інакше не уникнути проблем з законодавчими органами;
 • важливе комплексне планування місця для авто і під'їзду до автогаражу (рівна дорога при надземному плануванні, ухил до цокольного гаражу);
 • подбайте про коректну роботу вентиляційної системи;
 • не економте на дренажній системі, вогкість може стати головним болем для власника машини;
 • площа одного паркомісця повинна стартувати від 18 кв.м, що дозволить уникнути проблем у разі покупки більш габаритного авто;
 • залишайте по 70-75 см запасу з усіх боків автомобіля;
 • дотримуйтесь норми при проектуванні воріт (висота/ширина не менше 2,5 м і 2 м відповідно);
 • стеля боксу не повинна бути нижчою за 2,2 м.

Важлива рекомендація: при боковому розташуванні гаража бажано створити буферну зону між паркуванням і будівлею. Це може бути комора або невеликий коридор. Також небажано, щоб прибудова впритул примикала до дитячої кімнати або спальні. Найкраще, якщо суміжною кімнатою буде санвузол, кухня або хозприміщення.

Будинок з гаражем під одним дахом – дуже вигідне ефективне рішення. Але створення подібного проекту надзвичайно складне заняття. Рішення такого завдання варто довіряти професіоналам, які запропонують оптимальний варіант не тільки з практичної, але і з естетичної точки зору. Наша компанія пропонує послугу «Архітектурне проектування», в рамках якої ви отримаєте професійну допомогу з розробки проекту будинку з суміжним облаштуванням парковки. Щоб отримати більш детальну інформацію, зв'яжіться з нашим онлайн-менеджером.