Послуги компанії Домовий фото

Різниця між чистовою й чорновою обробкою

Нову квартиру можна придбати в різному вигляді. Серед оздоблень в новобудовах користуються популярністю чистове і чорнове. Між ними є істотні відмінності, які впливають на вартість приміщення. Розуміння різниці між чистовою й чорновою обробкою допоможе грамотно спланувати витрати по благоустрою квартири.

Чорнова обробка

Чорнова обробка передбачає підготовку приміщення до фінішного оформлення. Квартири з чорновою обробкою сильно відрізняються одна від одної, проте є перелік обов'язкових робіт, після яких власник може перейти до косметичного ремонту, як тільки придбає нерухомість.

Чорнова обробка передбачає виконання наступних робіт:

 • установка газової системи;
 • підключення до центральної каналізації та системи водопостачання;
 • підведення електричної мережі в квартиру;
 • монтаж дверей і вікон;
 • стяжка підлоги;
 • оштукатурювання і вирівнювання стін.

У деяких багатоквартирних будинках передбачена теплоізоляція стін і гідроізоляція підлог в «мокрих» зонах, наприклад, на кухні, туалеті, ванній кімнаті.

Основна мета обробки стін в процесі чорнової обробки — вирівнювання. Однак забудовник намагається закінчити ремонт якомога швидше, тому часто потрібні додаткові роботи. Фахівці рекомендують виконувати роботу, наймаючи бригаду робітників. Надати досвідчених майстрів може будівельна фірма Домовик в Миколаєві, беручи до уваги побажання власника.

Чорнова обробка підлоги — це стяжка, яку виконують відразу після зведення конструктивних деталей багатоповерхового будинку. Процедура передбачає заливку бетоном і подальше розгладження по маячках.

Оздоблення стелі найбільш важке завдання, оскільки вона часто має серйозні відхилення по горизонталі. Проведення чорнової роботи передбачає закладення швів між перекриттями, після цього поверхня підлягає побілки або штукатурці, але вже власниками квартири.

Черновая отделка квартиры в новостройке

Чистова обробка

Купуючи квартиру в новобудові з чистовою обробкою, власник передбачає, що зможе відразу в неї в'їхати. В такому житлі власник розраховує на те, що будуть виконані наступні роботи:

 • зведення міжкімнатних перегородок;
 • встановлення радіаторів опалення;
 • монтаж міжкімнатних дверей;
 • шпаклівка для стін і наклеювання шпалер;
 • укладання лінолеуму або ламінату, а також плитки в ванну кімнату та туалет;
 • установка сантехніки, мийки зі змішувачами на кухні;
 • монтаж розеток, вимикачів і лічильників;
 • оздоблення балконів.

Купівля квартири з чистовою обробкою має певні плюси, оскільки власникові можна не робити косметичний ремонт. Перший час багато хто живе, придивляючись до житла і плануючи бажаний в майбутньому інтер'єр. Надалі можна звернутися в будівельну компанію Domovoj, для здійснення ремонту відповідно до своїх потреб та ідей.

чистовая отделка

Приймання квартири після обробки

При прийманні квартири необхідно підписати акт про відсутність претензій і відповідність експлуатаційним нормам. Якщо не звернути увагу на похибки, то усувати можливі недоліки доведеться власнику.

Огляд потрібно проводити після ретельного знайомства з документами в присутності представників забудовника, керуючої компанії. Дефекти будівництва та оздоблення необхідно фіксувати, звіряючи з раніше оформленим договором.

Слід підготуватися до приймання житла. З собою потрібно мати крейду, ліхтарик, рулетку і рівень. Для виявлення можливих неполадок з електрикою потрібен будь-який прилад. Підійде зарядка для телефону. Щоб виявити витік газу необхідний датчик.

черновая отделка

До усунення всіх виявлених недоліків підписувати акт приймання квартири не варто. Претензії складаються в письмовому вигляді із зазначенням недоліків та датою їх усунення. Якщо приймання пройшло успішно, але в процесі ремонту виявилися серйозні похибки, то власник має право звернутися із претензією до забудовника.