Послуги компанії Домовий фото

Штори і тюль : основи вибору

Текстиль на вікнах надає інтер'єру завершеного вигляду, робить його затишним, а іноді і формує характер вашого будинку.

У цій статті ми не будемо розглядати основні види штор і трендові варіанти. А поговоримо про основні принципи їх підбору, які допоможуть стильно задекорувати вікна у вашому інтер'єрі.

Як вибрати штори: основні правила

Існує три головні принципи:

  1. Штори в тон стін варто застосовувати:
  • в нейтральних лаконічних інтер'єрах в стилі мінімалізм, неокласика, скандинавському та ін., де вони виконують роль фонового оформлення;
  • коли дизайн інтер'єру досить активний, і в ньому вже є яскраві акценти (щоб не перевантажити інтер'єр).

Відтінок полотна може бути тон в тон зі стінами і текстилем або трохи світліше чи темніше.

  1. Штори в тон текстилю актуальні в приміщеннях зі спокійним дизайном. В цьому випадку їх потрібно обов'язково «підтримати» іншими текстильними деталями: яскравими подушками, килимом, покривалами, оббивкою м'яких меблів і т.п.
  2. Контрастні штори, які явно виділяються на тлі решти інтер'єру. Вони можуть бути однотонні яскраві або з барвистим різнобарвним принтом. Вони в цьому випадку будуть візуальним центром приміщення, родзинкою всього дизайну. Але тут потрібно не забувати про сполучуваність кольорів, щоб штори в результаті не виглядали як щось чужорідне.

На вибір також впливає призначення приміщення, в якому штори будуть висіти. Наприклад, у вітальні, де ви зазвичай дивитесь телевізор, не потрібно якесь сильне затемнення, тому можна обирати тканини середньої щільності або обійтися тільки тюлем. Для спальні є сенс вибрати варіант з функцією блекаут.

Головна вимога до штор на кухні – практичність. Тут підійде текстиль, який не буде сильно вбирати бруд і легко прати. Самі штори не повинні заважати пересуватися по кухні і під час приготування їжі. Тому найчастіше сюди вибирають римські або рулонні штори, задекоровані фіранками або без них.

Що потрібно враховувати, щоб грамотно задекорувати вікно шторами?

Висота полотна

Коли полотно на 20-40 см спадає на підлогу, це виглядає дуже ефектно. Але потрібно розуміти, що така довжина не практична. Як мінімум це ускладнює прибирання.

Якщо ви не хочете кожен раз перед миттям підлог прибирати штори наверх і часто їх прати, найбільш оптимальний варіант – коли тканина йде немов врівень з підлогою, але по факту на 1-1,5 см вище за неї. Це вимагає ретельних вимірів полотна. Якщо не вистачатиме навіть кілька міліметрів, це зіпсує весь зовнішній вигляд вікна.

Висота полотна, яку точно не потрібно вибирати – на 5 і більше см вище за підлогу. Буде враження, що штори просто принесли з іншої квартири. До того ж, висота стелі в цьому випадку буде здаватися меншою.

Довжина карниза

Робити штори від стіни до стіни? Або залишити ширину, щоб вони обрамляли тільки вікно?

Зараз немає якогось жорсткого правила, яке б вказувало, якої довжини має бути карниз. Потрібно виходити з особливостей стилю, в якому оформлений інтер'єр, пропорцій кімнати, висоти стель, розміру вікна і т.д.

Коли в приміщенні два або три вікна, а між ними досить широкі простінки, то їх можна використовувати функціонально: поставити там комод або тумбу, повісити дзеркало і т.п. У цьому випадку немає сенсу вішати штори на всю стіну. З іншого боку, якщо є якісь не дуже привабливі комунікації (труби опалення, наприклад), то за допомогою текстилю на вікнах від стіни до стіни їх можна заховати.

Дизайнери не радять використовувати важкі портьєри на всю стіну, щоб не створити ефекту театральних лаштунків, так як найчастіше це не доречно в сучасних інтер'єрах. Краще зробити відступи по 30-40 см з кожного боку від вікна, і далі карниз повинен закінчуватися. Робити його коротшим не варто. Так вікно буде здаватися меншим.

Тип карниза

Існує всього два типи карнизів:

  • стельові;
  • настінні.

Перший варіант кращий, так як підходить майже під будь-який інтер'єр, візуально допомагає витягнути висоту стін. При бажанні його можна зробити прихованим. Наприклад, заховати за натяжною стелею.

Настінні карнизи частіше використовуються в класичних стилях інтер'єру. З ними потрібно обережно вибирати висоту, на якій вони будуть закріплені. Тому що якщо повісити такий карниз занадто низько, то це «з'їсть» висоту стелі, а вікно буде здаватися меншим.

Коефіцієнт збірки

Це співвідношення довжини карниза до ширини полотна. Чим ширша тканина, тим більше буде складок.

Стандартний коефіцієнт для портьєр, які постійно в статичному положенні (тобто ви не будете їх постійно закривати-відкривати) – 1/1,5, де 1 – це довжина карниза, 1,5 – ширина штор. Якщо ви плануєте використовувати їх, щоб зашторювати вікно, наприклад на ніч, і хочете, щоб вони виглядали при цьому привабливо, то коефіцієнт краще брати 1/2 або навіть 1/2,5 в залежності від щільності тканини. Для тюлю оптимальний коефіцієнт 1/2.

Але все індивідуально. Комусь подобаються сильно задрапіровані вікна, хтось любить більш невимушене і легке оформлення вікон з меншою кількістю складок на шторах. Від обраного стилю інтер'єру це теж залежить.

Штори дійсно можуть дуже сильно вплинути на вигляд інтер'єру. Без них будь-яке приміщення виглядає менш затишним.

Зазвичай текстиль для вікон вибирають на останньому етапі ремонту, коли всі інші роботи давно закінчені. Але зробити це непросто. Потрібно враховувати розміри і пропорції кімнати, стиль, в якому оформлений інтер'єр, розташування вікон відносно сторін світу, бажану ступінь світлозахищеності, кольорову гамму меблів, оздоюлення і багато іншого.

У компанії «Домовий» ми пропонуємо пошиття штор на замовлення. В нашій команді талановиті дизайнери і декоратори, які підберуть для вас ідеальні штори індивідуально під ваш інтер'єр.