Послуги компанії Домовий фото

Сходи в будинку

Однією з головних відмінностей багатоповерхового приватного будинку від одноповерхової споруди є наявність сходів. Це не просто функціональне спорудження, а й предмет інтер'єру, який здатний як прикрасити, так і зіпсувати дизайн приміщення. У цій статті ми розповімо про конструктивні особливості сходів в будинку, вибір матеріалів, а також поділимося секретами їх оформлення.

сходи в будинку

Сходи для будинку: відмінності конструкції

Проектування міжповерхових сходів для приватного будинку вимагає менших зусиль і практичних знань, ніж будівництво самої будівлі. Звичайно, ви можете спробувати побудувати сходи на другий поверх своїми руками, але результат цієї затії буде непередбачуваний. В кінцевому підсумку ваша голова буде зайнята не ідеями оригінального дизайну, а проблемою надійності конструкції. Тим більше, кожна з конструкції має істотні відмінності. Ідеальним варіантом буде довірити задачу проектування професіоналам, які зможуть гарантувати успішну реалізацію.

Говорячи про конструктивні особливості силового каркаса, який тримає ступені, варто відзначити такі види сходів:

 • на тятивах;
 • на косоурах;
 • консольні;
 • больцеві.

сходи на другий поверх в маленькому будинку

Тятивами називають бічні планки, які притримують ступені, що входять до їх пазів. Найчастіше ці силові установки виготовляють з деревини, металу або залізобетону.

Косоурові конструкції найбільш поширені, вони передбачають силовий елемент для кожної сходинки. Це забезпечує їх надійність і міцність. На відміну від першої конструкції, де ступені затискаються тятивою, косоурове кріплення передбачає накладку ступенів на основу. Зустрічаються моделі з центральним косоуром або двома бічними.

Консольні сходи створюють візуальний обман, тому що виглядають так, немов парять в повітрі. Вони кріпляться до опори (її роль грає зазвичай стіна) тільки однією стороною. Крім того в такій конструкції немає сходинок, за рахунок чого вона виглядає ще більш повітряною.

У больцевій конструкції кожна сходинка «тримає» себе сама, так як кріпиться до іншої за допомогою стійок-болець. Це дозволяє рівномірно розподілити навантаження, тому сходи в приватному будинку на больцях вважається однією з найнадійніших. Також ви можете комбінувати силові елементи сходів, щоб підвищити надійність споруди.

сходи на другий поверх своїми руками

Різновиди конфігурацій сучасних сходів в будинку

Прийнято виділяти три найбільш популярні конфігурації:

 • гвинтова;
 • спіральна;
 • маршова.

Якщо вам необхідно побудувати сходи на другий поверх в маленькому будинку, то ідеальним варіантом буде гвинтова конфігурація. У центрі конструкції розташований стовп, який утримує сходинки. Це дозволяє заощадити площу споруди, незалежно від її висоти. При цьому зауважте, що ходити по гвинтових сходах не дуже зручно, навіть при наявності перил.

сходи для будинку

Альтернативою гвинтовій конфігурації виступають сходи спірального типу. У них відсутній стовп, сходинки кріпляться до стіни. Головна «фішка» спіральної конфігурації - закруглений сходовий проріз. Така споруда зручніше для ходьби, але при необхідності підйому габаритних предметів на другий поверх, у вас можуть виникнути труднощі.

Маршова конфігурація - найбільш поширений варіант сходів в будинку на другий поверх. Їх характеризує практичність і зручність підйому. При цьому вони можуть ділитися за:

 • кількістю маршів;
 • формі.

Велика площа, а також кілька поверхів в будинку дозволяють спорудити конструкцію в 2 і більше маршів зі сходовими майданчиками. За формою виділяють г-подібні і п-образні споруди. Також зустрічаються г-подібні одномаршеві варіанти, які примикають до рогу будинку. Поворотним елементом виступають забіжні сходинки, які замінять проліт між маршами.

сходи у приватному будинку

Різновиди сходів в будинку за матеріалом

Деревина

Деревина добре піддається обробці, що дозволяє створювати споруди з дерева різних форм і дизайнів. Також серед переваг варто відзначити екологічність матеріалу і тривалий термін служби за умови догляду за ним. Найчастіше для роботи використовуються тверді породи (бук, ясен або клен), які зможуть витримати сильний механічний тиск.

Недоліки матеріалу: необхідність регулярного догляду, пожежонебезпека і боязнь вологи. В разі неправильного встановлення стики дерев'яних виробів можуть видавати скрип.

сходи в будинку на другий поверх

Метал

Найчастіше металеві споруди використовуються в стилі лофт, також сходи з кованого металу підійдуть для готичного стилю, з хромованого - для мінімалізму і хай-тек. Більшість металевих елементів використовуються для несучих конструкцій, тоді як перила і сходи виготовляють з іншого матеріалу.

Переваги металу: міцність і тривалий термін служби. Мінус - складність виготовлення, яка впливає на вартість кінцевого продукту.

сучасні сходи в будинку

Бетон 

Раніше бетон використовувався для облаштування сходів в приватному будинку тільки на перших етапах будівництва. Після його обшивали іншими матеріалами. У наші дні в багатьох інтер'єрних стилях відмінно виглядають конструкції повністю зі шліфованого і обробленого лаком бетону. Крім лофту, це може бути техно, брутализм, гранж та індастріал.

Серед переваг бетону відзначають здатність витримувати величезні навантаження і довговічність. Недолік - громіздкість, в невеликому будинку таку конструкцію не збудувати.

сходи в будинку

Скло

Скло - досить незвичайний матеріал для виготовлення сходів. Його головна перевага полягає в привабливому зовнішньому вигляді. Скляні споруди здаються повітряними, але підійдуть не для всіх стилів інтер'єру. Вони можуть використовуватися в хай-теку, кітчі, конструктивізмі, постмодернізмі та інших стилях, але не вписуються, наприклад, в класику.

Недоліків у такого матеріалу чимало. Це і складність монтажу, і дороге виготовлення. Зрештою, скляні сходинки слизькі. Але головний мінус - хрупкість, на ступенях з'являться відколи та подряпини, і навіть найтовстіше скло може пошкодитися при сильному механічному впливі.

Ідеальним варіантом буде виготовлення комбінованої споруди, де в несучій конструкції і для сходинок використовується один матеріал (метал, дерево або бетон), а огорожі виробляють зі скла.

сходи для будинку

Дизайн сходів в будинку в залежності від стилю інтер'єру

Замовляючи виготовлення сходів, необхідно приділяти увагу не тільки їх функціональності, але і зовнішньому вигляду. Конструкція повинна ідеально вписуватися в загальну картину приміщення, доповнюючи інтер'єр:

 • класичні стилі гармонійно поєднуються з виробами з кованого металу або натурального дерева з різьбленим малюнком;
 • лофт і мінімалізм не вимагають зайвих деталей, тому замість вигадливого декору слід віддати перевагу простим прозорим перилам зі скла;
 • хай-тек вимагає комбінованих варіантів, наприклад, вузькі сходи з деревини і сталеві хромовані поручні виглядатимуть ефектно;
 • в еко-стилі оптимальний варіант - дерево;
 • в провансі дерев'яні сходи, пофарбовані білою або світло-сірою фарбою, будуть виглядати ідеально;
 • бамбукові перила створять необхідний антураж в східному інтер’єрному стилі;
 • етно-дизайн припускає наявність різьблених візерунків і народних мотивів.

Вибираючи дизайн, не варто зосереджуватись тільки на стилі самої конструкції сходів. Ви можете доповнити загальну картинку сторонніми елементами (картини, світильники), гармонійно вписавши їх в інтер'єр.

сходи в приватному будинку

Корисні поради з облаштування сходів в приватному будинку

 1. Навіть стандартні сходи будуть виглядати цікавіше з нетрадиційним оформленням перил: це можуть бути дерев'яні поручні в формі гілок дерев або стилізовані під канат.
 2. Місце під сходами також грає важливу роль. Викладіть його оригінальною плиткою, щоб вона привертала увагу.
 3. Невеликі лампочки або LED-підсвітка під перилами або на підступенку стануть приємною прикрасою і додатковим джерелом світла.
 4. Повісьте на стіні картини або зробіть невеликі ніші, щоб розмістити там декор.
 5. Під двомаршевою г-подібною конструкцією можна встановити систему зберігання, з користю зайнявши вільний простір.

сходи в будинку на другий поверх

Якщо ви все ще в пошуку ідеальної конструкції і стилю для сходів в приватному будинку, ви можете звернутися в нашу компанію. Ми пропонуємо послугу «Дизайн інтер'єрів», яка передбачає оформлення сходів професійними інтер'єрними стилістами. Також у нас ви можете скористатися столярними послугами з виготовлення та встановлення конструкцій з натурального дерева.