Один з найпопулярніших прийомів дизайнерів, коли необхідне зонування інтер'єру - це використання скляних перегородок. Застосовують як в житлових просторах, так і в офісних.
У виробництві використовується супер міцне скло товщиною 8-12 мм, загартоване або багатошарове, тому вироби не несуть жодної небезпеки. Чи завжди вони доречні і наскільки практичні?
Скляні перегородки в квартиру: переваги та основні функції
Скляні перегородки виконують кілька важливих функцій:
- поділяють на зони;
- є оригінальним акцентом в дизайні;
- виконують роль дверей: забезпечують звукоізоляцію і захист від запахів (при установці, наприклад, між кухнею і вітальнею).
У порівнянні зі звичайними перегородками і дверима перегородки зі скла мають ряд переваг:
- Відкритий простір. Установка додаткової прозорої стіни візуально не позбавляє кімнату "повітря". Зберігається відчуття об'єму. Скляна перегородка розсувного типу дозволить як відокремити, так і об'єднати назад в єдиний простір два приміщення.
- Більше природного освітлення. Скло добре пропускає світло (за винятком матового). У кімнаті з одним вікном це буде значним плюсом.
- Утримання запаху і вологого повітря. Дана властивість скла дуже актуальна при поділі спальні і санвузла або кухні та їдальні.
- Шумоізоляція.
- Економія місця. Перегородки зі скла тонше, ніж з інших матеріалів. Коли важливий кожен сантиметр, це незаперечний плюс. Візуально ж скляна перегородка взагалі може бути майже непомітна.
- Універсальність. У будь-якому стилі таке рішення виграшно виглядає. Тільки вибираючи скляну перегородку в кімнату, потрібно враховувати поєднання форм, конструкції, кольору і художнього оформлення з меблями та іншими предметами інтер'єру.
- Велика розмаїтість дизайнів.
- Екологічність і безпека матеріалу.
Варто зазначити, що для збереження естетичності і функціональності необхідний правильний догляд. Час від часу такі поверхні потрібно мити спеціальними засобами від розводів і слідів.
Різновиди перегородок зі скла
Залежно від способу скління перегородки бувають:
- рамні;
- безрамні.
Перший варіант в залежності від товщини і конфігурації рами може виглядати більш грубо або, навпаки, витончено. Прекрасно впишеться як в класичні стилі, так і в лофт, арт-деко, екостиль.
Другий тип більш легкий, візуально збільшує площу. Нерідко використовується в офісах. Підійде для поділу душової зони і туалету в об'єднаному санвузлі. Також часто встановлюється у вітальнях, коли потрібно розділити місце для відпочинку і роботи. Доречно виглядає в мінімалізмі, хай-тек, лофт та ін.
У таких перегородках використовуються найрізноманітніші види скла:
- прозорі (легкі, універсальні, зберігають відчуття вільного простору);
- матові (пропускають світло, але приховують від сторонніх очей все, що знаходиться за перегородкою);
- тоновані (забезпечують захист від яскравого денного світла);
- рифлені (за рахунок фактурної поверхні товщина скла більше, також мають маскуючий ефект);
- кольорові (завдяки використанню різних відтінків можна урізноманітнити кольорову гаму кімнати);
- дзеркальні (приховують те, що відбувається в кімнаті, візуально збільшують простір);
- вітражні (традиційний спосіб декорування, сьогодні дизайнери експериментують з ними в різних стилях інтер'єру);
- з піскоструйними малюнками;
- скляні блоки (міцна конструкція, по довговічності порівняна з цегляними стінами; пропускають світло, але дозволяють зберегти приватність).
Перші три типи універсальні і поєднуються з різними меблями та елементами декору. Решту потрібно співвідносити зі стилістикою оздоблення, меблів і декору всього інтер'єру. Наприклад, вітражні перегородки відмінно виглядають в арт-деко, модерн, готичному і класичному стилі.
Залежно від конструкції також розрізняють кілька видів:
- Розпашні. Відкриваються як стандартні двері. Можуть мати максимум 2 рухливі стулки.
- Розсувні відкриваються за типом дверей в шафах-купе, коли одна або кілька секцій зсуваються вздовж перегородки по напрямних вгорі і внизу конструкції. Основна їхня перевага - економія місця, так як не потрібний вільний простір для відкривання дверей.
- Гармошка або складні. Мають конструкцію за типом гармошки: секції послідовно з'єднані між собою. Може відкриватися в одну сторону або дві, частково або повністю звільняючи отвір.
- Стаціонарні. Кріпляться до підлоги і стелі за допомогою вмонтованих рейок. Це важкі масивні конструкції, які замінюють повноцінну стіну. Проектуються ще на початковому етапі ремонту. Відрізняються гарною звукоізоляцією.
Скляна перегородка в різних кімнатах: ідеї застосування
Варіантів застосування дуже багато. Все залежить від конструкції перегородки, скла і стилістики інтер'єру.
- В умовах однокімнатної квартири-студії перегородки грають вирішальну роль. З їх допомогою можна ефективно і стильно розмежувати приміщення, при цьому зберегти простір і комфорт. Наприклад, можна відокремити кухню від житлової кімнати розсувною перегородкою. При необхідності її можна максимально зрушити в сторону, створюючи єдиний простір. Ефектно виглядають перегородки зі скла з рамами стаціонарного типу. Вони добре утримують запахи (всі аромати під час готування залишаються на кухні) і мають непогану звукоізоляцію. Можна також розділити кімнату на зону відпочинку з ліжком і зону для прийому гостей.
- У сучасних квартирах-студіях сьогодні використовують ще одне сміливе рішення – відокремити санвузол від житлової кімнати скляною перегородкою. Але тут потрібно ретельно продумати планування, конструкцію перегородки і вибрати вид скла, яке дозволить приховати від сторонніх очей інтимні моменти.
- Для зонування спальні можна вибрати матове, рифлене або тоноване скло.
- Поставивши невелику мобільну скляну гармошку в кутку, можна створити зону для переодягання.
- В об'єднаних санвузлах також часто використовують перегородки зі скла. Найчастіше для позначення межі між душовою зоною і рештою ванної кімнати. Звичайно ж, прозорі конструкції будуть не завжди доречні, але можна встановити перегородки матові, рифлені, дзеркальні, з піскоструйним малюнком або зі скляних блоків.
- Скляні перегородки (розсувні або гармошка) часто встановлюють між житловою кімнатою та утепленим балконом (лоджією). З одного боку – збільшується корисна площа квартири, з іншого – залишається можливість розділити простір. Таке рішення іноді єдиний спосіб законно об'єднати балкон з кімнатою, коли повноцінне приєднання неможливе за проектною документацією.
- Перегородка зі скла між передпокоєм/коридором і вітальнею – ще один ефективний стильний спосіб зонування. Прозора конструкція дозволить візуально об'єднати ці кімнати. Плюс дозволить впустити природне освітлення в передпокій. Щоб будь-хто, хто входить, не порушував вашу приватність, є сенс поставити перегородку, що обмежує видимість: з матового, кольорового, рельєфного скла або скляних блоків.
- Скляні перегородки часто застосовуються в сучасних офісах для відділення кабінетів від коридорів, переговорних або між робочими місцями для збереження особистого простору співробітників. У багатьох випадках використовують прозоре скло, з легким тонуванням або матові. Найчастіше це безрамні типи, так як комерційні приміщення оформляються зазвичай в мінімалістичному дизайні. Іноді застосовують кольорове скло.
Скляні перегородки вже протягом декількох років знаходяться в топі серед трендів дизайну інтер'єру. Дизайнери компанії Домовий часто використовують скляні перегородки в своїх дизайн-проектах для квартир, приватних будинків і комерційних приміщень.
Вони не тільки естетично і стильно виглядають, але і вирішують проблеми ергономіки приміщень, планування і зонування малогабаритного житла. З їх допомогою можна розділити простір, візуально зберігши при цьому обсяг приміщення.
У нас також є послуга "Комлектація об'єкта": ми допомагаємо втілювати в життя будь-які дизайнерські рішення.