Послуги компанії Домовий фото

Смарт квартира: планування і дизайн

Ринок житлової нерухомості постійно змінюється, підлаштовуючись під потреби людей. Великі міста-мегаполіси в усьому світі вже давно зіткнулися з нестачею житла. Крім того, його ціна щорічно зростає. У відповідь на ці проблеми забудовники стали пропонувати супер компактні житлові простори – так звані смарт квартири.

Популярними в останні роки стають вони і в Україні. Привабливими здаються і ціна, і функціональність. Спробуємо докладніше розібратися в особливостях такого виду нерухомості.

смарт квартира

Що таке смарт житло?

Смарт квартира – це оптимально продуманий малогабаритний житловий простір, який враховує ваші вимоги і потреби. У ній немає великого метражу, довгих коридорів, просторої кухні або великого санвузла.

«Smart» – дослівно «розумний». Саме за цим поняттям стоїть ціла філософія подібної нерухомості: «розумне» використання буквально кожного вільного сантиметра, яке передбачає найбільш ефективний функціонал для розміщення всього необхідного для комфортного життя.

Часто можна зустріти думку, що smart квартира і квартира-студія – це одне і те ж. Але це не зовсім так.

Студія – це принцип планування інтер'єру, яка не передбачає наявність перегородок. В умовах обмеженої площі в смарт квартирах саме студійне планування дозволяє максимально заощадити корисний простір і використовувати його найбільш раціонально.

дизайн смарт квартири

Головні відмінні риси «розумної» квартири:

 1. Площа 18-30 кв.м.
 2. Відсутність несучих стін всередині квартири, що дозволяє мешканцям реалізувати планувальне рішення під свої індивідуальні потреби.
 3. Мінімізація площі другорядних приміщень: санвузла та передпокою (вона часто в плануванні присутній тільки номінально; зазвичай відразу за вхідними дверима починається вітальня).

Смарт квартира, звичайно, підійде не для кожного. Наприклад, для сім'ї навіть з однією дитиною вона буде некомфортною, тому що членам сім'ї взагалі ніде усамітнитися. Це, скоріше, варіант житла для студентів, молодих фахівців і бездітних сімей, а також пенсіонерів.

Таке міні житло, до речі, хороше рішення для покупки нерухомості під оренду. Особливо, якщо квартира знаходиться в курортному місті.

інтер'єр смарт квартири

Плюси і мінуси смарт квартир

Чому квартири категорії смарт так популярні серед покупців нерухомості?

 1. Невисока ціна житла.
 2. Економія на комунальних платежах і ремонті (через невелику площу житла).
 3. Швидка окупність, якщо здавати квартиру в оренду.
 4. Можливість вільного планування. Через те, що немає несучих стін, власники смарт житла дійсно можуть вільно розпоряджатися простором.
 5. «Розумні» квартири будуються в сучасних житлових комплексах з хорошою інфраструктурою: паркінгами, дитячими майданчиками, парковими зонами та ін.

планування смарт квартири

Один з глобальних недоліків смарт житла – це те, що даний тип житлової нерухомості ніяк законодавчо в Україні поки не прописаний.

Крім того, перед покупкою «розумної» квартири варто детально вивчити питання відповідності площі кухні, санвузла та житлової кімнати санітарним нормам. Якщо цей аспект забудовником не буде узгоджений з держорганами, можуть виникнути ряд проблем:

 • приміщення може вважатися нежилим (тоді комунальні платежі будуть розраховуватися як для комерційної нерухомості);
 • не матиме статус квартири, а значить не вийде прописатися в ній і т.д.

Ще нюанси, пов'язані з особливостями планування:

 • запахи з кухні при приготуванні їжі можуть поширюватися по всій квартирі (потрібно передбачити потужну витяжку);
 • немає можливості усамітнитися (якщо в квартирі живе більше 1 людини);
 • треба подбати про гарну звукоізоляцію санвузла;
 • часто доводиться купувати нестандартні меблі і побутову техніку, щоб вмістити в обмежений метраж все необхідне;
 • ще на етапі чорнових робіт ремонту необхідно продумати все до дрібниць, навіть, де ви будете зберігати верхній одяг і сушити мокру білизну.

Вони можуть стати недоліками смарт квартири, якщо недостатньо грунтовно підійти до облаштування житла.

смарт квартира планування

Дизайн і планування смарт квартири

Головна особливість планування смарт квартир полягає в тому, що, по суті, це одна кімната, в якій є всі необхідні функціональні зони: кухня, вітальня, спальня. При грамотному планувальному рішенні вдасться «втиснути» зону їдальні і робоче місце.

ТОП 7 рад для облаштування смарт квартири:

 1. Якщо ви купуєте smart житло для себе, а не для здачі в оренду, краще не вибирайте смарт квартири з ремонтом від забудовника. Мова тут навіть йде не про можливу низьку якість ремонтних робіт. Суть «розумної» квартири в тому, щоб використовувати з максимальною користю абсолютно весь житловий простір. А зробити це можливо тільки тоді, коли планувальне рішення враховує вподобання конкретної людини, його побутові звички і спосіб життя.
 2. При покупці квартири вибирайте «правильне» планування: не вузьку, без асиметрії, з квадратним санвузлом (або наближеним до квадрату), з уже передбаченою гардеробною або нішею під шафу.
 3. Чітке функціональне зонування. Незважаючи на те, що смарт квартира – це одне приміщення, розподіл на окремі зони має простежуватися чітко. Допомогти вирішити проблему зонування можуть:
 • розсувні перегородки (наприклад, скляні);
 • мобільні ширми;
 • штори;
 • стелажі;
 • барна стійка в обідній зоні.

Крім того, не забувайте про зонування кольором, освітленням і різними способами оздоблення стін і підлоги.

smart квартира

 1. Вибирайте для дизайну квартири стилі інтер'єру, які допоможуть візуально розширити простір: скандинавський, лофт, мінімалізм, хай-тек. Можна спробувати реалізувати в смарт інтер'єрі еклектику. Але тут важливо обережно поводитися з суміщенням текстур і кольорів, а також застосуванням декору, щоб не створити в квартирі відчуття безладу і хаосу.
 2. У багатьох смарт-квартирах висота стель дозволяє зробити другий житловий ярус і розмістити там, наприклад, повноцінне спальне місце або лаунж-зону.
 3. Використовуйте додаткові можливості меблів і техніки:
 • вибирайте вбудовані моделі, які дозволяють більш раціонально використовувати простір;
 • там, де можливо, віддавайте перевагу компактним варіантам меблів, побутової техніки та сантехніки (але без шкоди функціональності і комфорту);
 • зверніть увагу на меблі-трансформер: шафа-ліжко, розкладні столи і стільці, висувні стільниці та ін. 

смарт квартири з ремонтом

7. Використовуйте з користю навіть найнезначніші на перший погляд за розміром місця в будинку. Наприклад:

 • над вхідними дверима можна зробити нішу для зберігання головних уборів або інших аксесуарів;
 • в системі зберігання на кухні задіяти абсолютно весь можливий простір: над холодильником, під духовою шафою, в цоколі кухні;
 • в санвузлі вбудувати пральну машину під умивальник і т.п.

смарт квартира

Грамотний і комфортний для життя дизайн смарт квартири – завдання не просте, з яким без професійної підготовки та досвіду впоратися практично неможливо. Потрібно передбачити багато нюансів, розуміти особливості ергономіки, враховувати технічні аспекти.

У компанії «Домовий» працюють талановиті дизайнери, які зможуть вирішити будь-яку нестандартну задачу, в тому числі і розробити дизайн смарт-квартири.

Але створити продуманий дизайн-проект – це тільки половина справи. Важливо ще й реалізувати його. У нас ви також можете замовити послуги ремонту під ключ і комплектації об'єкта: ми допоможемо втілити в життя будь-які дизайнерські задуми.