Послуги компанії Домовий фото

Сонячні панелі для будинку.

Правильно, економно потрібно розпоряджатися не тільки фінансовими, а й енергетичними ресурсами. Вкладені кошти в сонячні батареї для дому не тільки окупляться, а й будуть приносити вигоду в подальшому. Перед вибором даного пристрою потрібно детальніше вивчити питання. Перше, на що потрібно звертати увагу - вид модулів.

Види модулів в сонячних батареях для дому

Монокристалічні панелі відрізняються високим коефіцієнтом корисної дії, тільки сонячні промені повинні падати під кутом 90 градусів. В такому випадку модулі будуть працювати. Як альтернатива, установка поворотних трекерів, які регулюють кут нахилу. Даний тип використовують на промислових станціях і ефективніше працює він в екваторіальній широті.

Підійдуть сонячні панелі для будинку, укомплектовані полікристалами. З переваг:

  • функціонують під різними нахилами;
  • виробляють електроенергію від відбитого світла;
  • низький поріг автозапуску;
  • менша вартість.

При виборі звертайте увагу на виробників, віддати перевагу краще топовим, стандартизованим системою Tier1. Тому що саме у них налагоджено полноціклічное виробництво з контролем якості на кожному технологічному процесі. За стандартом Tier1 протягом одного року використання потужність фотомодуля не повинна знизиться більше 0.8%, а в перебігу 25 років - більше 20%. В окремих виробників потужність зберігається через 30 років. Після того, як визначилися з виробником, прорахуйте потужність проекту.

Потужність сонячних батарей для дому, формули розрахунку

Установка сонячних батарей залежить від допустимого навантаження на вашу домашню мережу. Найчастіше це 5-10 кВт. Якщо вам дозволено споживати 8 кВт, то і домашня сонячна електростанція не повинна перевищувати даний показник. Контролюється це спеціальним пристроєм - інвертором. У вас можуть бути встановлені модулі на 10 кВт, але інвертор пропустить допустимі тільки 8. Потрібно ще враховувати українські погодні умови. У наших реаліях в сонячні дні надходить +/- 30-50% від номіналу батареї. Якщо у вас стоїть потужність 10, то панелі зроблять 3-5 кВт, в літній час може і все 9, але це реально тільки кілька днів і тільки на два-три години на добу.

Тепер з'ясуємо, якої потужності потрібні сонячні батареї для дому 100м2.

Модулі, що становлять конструкцію домашньої електростанції, мають стандартизовані габарити і номінал. Одна панель характеризується потужністю 260-290 Вт і площею 1.5-1.7 м2. Порахуємо скільки потрібно для того, щоб покрити площу даху в 100м2.

100м2 ÷ 1,63 м2 / шт. = 61 шт.

Тепер порахуємо скільки потужності дасть таку кількість.

61 шт × 275 Вт / шт. = 16 775 Вт.

Не забуваємо, що влітку панелі виробляють в середньому 55% ​​від свого номіналу. Система розрахунку для багатоквартирного будинку буде аналогічною. Варіанти установки обмежені: або балкон, або фасад будинку. У доповненні ускладнює ситуацію, якщо немає можливості встановити на південну сторону. Плюс труднощі в монтажі: потрібні послуги промислових альпіністів або спеціальне обладнання. Даний перелік збільшує вартість сонячних батарей для мешканців квартири. У будь-якому випадку всі витрати через деякий час окупляться.