Послуги компанії Домовий фото

Ремонт в новобудові

Багато хто мріє про покупку квартири в новобудові. Покращене або вільне планування, сучасні будматеріали і технології, абсолютно "свіжий" простір, де ще ніхто не жив ... Саме ці аргументи головні при покупці житла в нових будинках.

Але перед тим, як купити довгоочікувану квартиру, варто врахувати важливі особливості, які стосуються ремонту в новобудовах.

Перш за все ви повинні знати, що є два варіанти здачі житла в експлуатацію: з ремонтом від забудовника і з чорновою обробкою. Детальніше про них поговоримо нижче.

Особливості ремонту в новобудові

ремонт в новобудові

Головна особливість ремонту з нуля в новобудовах - усадка будівлі. Тому не поспішайте відразу робити дорогу обробку в квартирі, обмежтеся тимчасовим косметичним ремонтом. Коли ви купуєте приміщення з вільним плануванням, то, звичайно, вибудувати перегородки, зробити стяжку, розводку опалення та водопроводу, прокласти електропроводку можна відразу, щоб квартира була придатна для життя.

Для тимчасового косметичного ремонту в новобудові використовуйте будматеріали, які відрізняються пластичністю, стійкі до розтягування і стиснення, мають хороше зчеплення з поверхнями. Це, наприклад, бамбукові шпалери на стінах, натяжні стелі, лінолеум або недорогий ламінат на підлозі.

Залежно від матеріалів, які були використані для спорудження будівлі, усадка буде відбуватися по-різному:
 
 1. У будинках з цегли усадка плавна, найчастіше тріщини і розломи не з'являються.
 2. У панельних будинках тріщини і мікротріщини, перекоси - справа часта. Тому якісну обробку з дорогих матеріалів варто відкласти на 2 роки.
 3. У монолітно-каркасних будинках, якщо вони побудовані з дотриманням усіх технологій, все навантаження від усадки віддається на палі, тому ризик появи тріщин мінімальний.
Ще один важливий нюанс - це те, що ремонт в будинку протягом перших кількох років будуть проводити абсолютно всі сусіди. А це означає, що буде постійний шум від ремонтних робіт. До того ж, є великий ризик псування вашого готового інтер'єру, якщо сусіди тільки почали його робити (наприклад, тріщини на стінах і стелі або вас можуть затопити).

Ремонт з нуля

ремонт від забудовникаКвартира з чорновою обробкою - це як чистий аркуш. У вас є можливість створити житловий простір повністю «під себе», починаючи з планування, закінчуючи вибором колірної гами і декору.

На жаль, тут, швидше за все, не обійтися без участі професіоналів (якщо ви самі не є фахівцем в сфері будівництва і дизайну). Дуже важливо, щоб всі роботи були виконані з розрахунком технічних вимог і норм. Тому замовити, як мінімум, планувальне рішення варто.

Зараз можна знайти найрізноманітніші варіанти співпраці. Все залежить від бюджету, який ви готові вкласти в ремонт. Наприклад, існують будівельні компанії, які пропонують комплексне обслуговування під ключ. Тобто, ви в одному місці отримуєте послуги з дизайну, закупівлі матеріалів, проведення та контролю робіт і навіть комплектації об'єкта. В результаті ви заїдете в повністю готову для комфортного проживання квартиру.

Етапи ремонту в квартирі з чорновою обробкою

Існує 3 основних принципи в послідовності ремонтних робіт:
 
 1. Від брудного - до чистого. Це означає, що на початку робляться все самі пилові роботи, які можуть зіпсувати весь наступний результат.
 2. Від технічних приміщень - до житлових. Тобто спочатку по максимуму облаштовується санвузол і кухню, а далі можна приступати до обробки вітальні та спальні.
 3. Зверху вниз. Цей принцип означає, що спочатку робиться стеля, потім стіни, в самому кінці підлогу.
Послідовність робіт в ремонті в новобудові мало відрізняється від квартир старого житлового фонду:
 
 1. Планування (створення дизайн-проекту, складання кошторису і послідовності робіт).
 2. Чорнові роботи (установка кондиціонерів, вікон, балкона, споруда перегородок, чорнове вирівнювання стелі, стін, укосів, чорнова стяжка).
 3. Початкова обробка (монтаж плитки, чистове вирівнювання стін, стелі, підлоги, встановлення сантехніки).
 4. Фінішна обробка (обробка стелі і стін фарбою, штукатуркою, шпалерами та т.п., укладання підлогових покриттів).
 5. Установка розеток, вимикачів, кранів, електроприладів.

Щоб скоротити час ремонту, важливо правильно спланувати послідовність всіх процесів. Багато дизайнерів пропонують послугу дизайнерського нагляду. Або ви можете найняти грамотного підрядника. В обох випадках фахівець буде займатися не тільки організацією, а й контролем якості і правильності виконуваних робіт.

Детальніше про етапи читайте в нашому матеріалі.

Квартири з ремонтом від забудовника

ремонт квартири в новобудові У світовій практиці найчастіше нові квартири продають з уже готовим ремонтом, більш того повністю укомплектовані меблями та технікою. На вітчизняному ринку ситуація трохи інша.

По-перше, «наш» покупець завжди сумнівається в якості обробки, яку пропонують будівельні компанії. І будемо чесні, часто це якість залишає бажати кращого.

По-друге, більшість хочуть облаштовувати житло на свій смак. Особливо це стосується квартир преміум сегменту, де цінується ексклюзивний дизайн.

По-третє, ціна квадратного метра навіть з мінімальним косметичним ремонтом вище в порівнянні з приміщеннями з чорновою обробкою.

При цьому ремонт від забудовника все-таки має свої плюси. Перш за все, ви відразу після оформлення покупки квартири можете в неї в'їхати. У вас буде час підготуватися до капітальної переробки на свій смак після остаточної усадки будівлі. І не потрібно буде витрачатися на тимчасовий косметичний ремонт.

Що стосується елітного житла, то для ремонту нових квартир в житлових комплексах залучають команду дизайнерів і надійних підрядників. Але ціна питання тут буде вже зовсім інша.

У покупки квартири в новобудові переваг однозначно більше, ніж недоліків. Вибирати житло з чорновою обробкою або ремонтом від забудовника - суто особисте рішення, на яке впливає величезна кількість чинників: як швидко вам потрібно переїхати, яку суму грошей ви готові заплатити за ремонт зокрема і за житло в цілому, наскільки ви готові брати участь в процесі і т.д.