Послуги компанії Домовий фото

Плюси і мінуси сумісного санвузла

Останнім часом все більша кількість дизайнерських проектів припускають поєднання санвузла. Напевно багато власників квартир сумніваються в необхідності знесення перегородки між туалетом і ванною кімнатою. Крім того, деякі взагалі проти. Ми вирішили проаналізувати всі плюси і мінуси такого рішення.

сумісний санвузол

Технічні нюанси

Варто відразу зазначити, що мова не буде йти про санвузли в квартирах-хрущовках. Вони там за замовчуванням суміщені, а їхня маленька площа не дозволяє їх робити розділеними. Санвузли в приватних будинках ми також не беремо до уваги, тому що в більшості випадків їх облаштування залежить тільки від бажання власника.

Перш ніж планувати поєднання туалету і ванни слід ознайомитися з техпаспортом квартири. Якщо стіна несуча або в ній прокладена вентиляція, то про об'єднання приміщень можна забути.

Відповідно до сучасного законодавства знесення перегородки в санвузлі - це просте перепланування, яке не вимагає офіційного дозволу ДАБК. Проте після закінчення ремонту, потрібно обов'язково офіційно оформити зміни в плануванні квартири і отримати новий техпаспорт (докладніше про правила перепланування).

Що стосується додаткового збільшення площі санвузла, то воно можливе тільки за рахунок коридору, передпокою, вбиральні чи комори. «Забирати» шматок від кухні і житлових кімнат заборонено.

Аргументи ЗА суміщений санвузол

  1. Дешевший ремонт. Спочатку складається враження, що об'єднання ванної та туалету - справа дуже затратна, адже потрібно демонтувати цілу стіну. Але насправді все навпаки. Буде потрібно одні двері, а не дві. І площа, яку потрібно буде покрити плиткою в результаті буде менше.
  2. Збільшення площі. Простір дійсно збільшується. І не тільки візуально. Знесення перегородки часто дозволяє без проблем встановити пральну машину, зручно розмістити бойлер, повісити велику рушникосушарку, організувати зручну і містку систему зберігання. Досить часто з'являється місце для біде, великої або нестандартної ванни, сушарки для білизни.
  3. Поліпшення ергономіки. За нормами відстань від унітазу до стіни повинна бути не менше 60 см, а ширина туалету - мінімум 70 см. У реальності типові приміщення не завжди мають такі габарити. Об'єднання санвузла вирішує цю проблему. Крім того, з'являється можливість розгорнути унітаз, наприклад, поставити його під кутом. В цілому більше правильна форма приміщення дозволяє раціональніше використовувати простір, робити його більш комфортним.
  4. Великі можливості для дизайну. Будь-який дизайнер погодиться, що чим більша площа приміщення, тим простіше реалізувати цікаві дизайнерські ідеї.

Аргументи ПРОТИ об'єднання ванної кімнати і туалету

  1. Відсутність усамітнення. Не можна використовувати одночасно туалет і ванну. Особливо це критично для сімей, в яких більше трьох осіб. Адже загальний санвузол буквально буде джерелом черг. У цьому випадку краще все-таки не поєднувати ці дві кімнати. У ситуаціях, коли санвузол вже суміщений, а конфлікти через це трапляються є кілька варіантів вирішення цієї проблеми: вузька або часткова перегородка.
  2. Неприємні запахи і підвищена вологість. Які б не були сучасними сантехніка і система вентиляції, неприємний запах в суміщеному санвузлі буде. У цьому випадку навіть потужна додаткова витяжка у вентиляційному каналі не завжди ефективна.

Плюсів від об'єднання санвузла однозначно набагато більше. Але приймати рішення про суміщення ванної кімнати і туалету необхідно, виходячи з конкретної ситуації. Якщо у вашій квартирі ці приміщення дуже маленькі, і хочеться простір використовувати з великим комфортом, то їх поєднання - правильне рішення. Тим більше відкривається простір для втілення дизайнерських ідей. Якщо ж ви звикли до самотності або у вас велика сім'я, то краще залишити все, як є.