Послуги компанії Домовий фото

Послуги з ремонту квартир і будівництва: ТОП 10 критеріїв для вибору

Обійтися без послуг будівельної фірми при будівництві будинку практично неможливо. Хіба що ви будете наймати окремо архітектора, фахівців для кожного етапу роботи і т.д. Але так будівництво ризикує затягнутися, ви витратите багато часу і власних сил на узгодження деталей. І, швидше за все, втратите на порядок більше в грошовому еквіваленті. Ремонт в квартирі теж краще довірити спеціалізованій компанії.

Але ось як вибрати підрядника так, щоб потім не пошкодувати про це? Адже всі чули «страшилки» про недобросовісних будівельників, які обманюють клієнтів на закупівлю будматеріалів, виконують роботу неякісно, ​​затягують терміни будівництва і т.п.

Ми зібрали для вас кілька ознак хорошою будівельної компанії.

Термін існування

Вік компанії - перше, на що потрібно звернути увагу. Чим довше вона на ринку, тим більше досвіду у неї, закінчених об'єктів, налагоджених зв'язків з фахівцями, виробниками і постачальниками.

Але термін існування будівельної фірми не можна оцінювати у відриві від інших критеріїв.

Договір

Наявність договору обов'язково. Надійна компанія, укладаючи офіційну угоду, піклується і про свої права, і про права клієнта.

Обов'язкові пункти договору:

  • перелік і послідовність робіт;
  • їх вартість;
  • термін виконання.

Необов'язкові, але бажані пункти, які знижують ймовірність непорозуміння і конфліктів між замовником і виконавцем:

  • обов'язки клієнта (наприклад, вчасно оплачувати вже виконані роботи або закупівлю будматеріалів);
  • обов'язки підрядника (відповідати за якість послуг, не змінювати в процесі будівництва ціни, дотримуватися термінів, зазначених в документі і т.д.).

Якщо ви хочете бути впевнені в правильності складання договору, можливо, є сенс звернутися за допомогою до нотаріуса.

Можливість побачити готові об'єкти

Відповідальні та надійні будівельні компанії, які відповідають за якість своєї роботи, не бояться показати її результати.

Чим більше свідчень своєї кваліфікації і професіоналізму може надати підрядник, тим краще. В ідеалі, щоб вам вживу показали готовий об'єкт: побудований будинок або відремонтовану квартиру. Але з цим можуть виникнути труднощі, так як власники нерухомості найчастіше бувають проти таких показів.

Але у фірми повинні бути в наявності фото- та відеозвіти з місця будівництва, сайт з портфоліо. Це може бути також блог в соціальних мережах, де всебічно висвітлюються вже виконані проекти і ті, які тільки в процесі роботи.

Відгуки клієнтів

Відгуки - один з найточніших показників хорошої репутації будівельної компанії.

Найкраще зв'язатися з людьми, які вже замовляли послуги цього підрядника, і запитати у них про результат співпраці. Якщо це з якоїсь причини неможливо, вивчіть відгуки на сайті.

Важливо відрізняти реальні відгуки клієнтів від хвалебних од, написаних копирайтерами. Повинні насторожити ідеально збудовані з точки зору граматики та композиції тексти - звичайні люди так не пишуть. Хороший варіант - відео-відгуки замовників, докладні фотозвіти з їх коментарями і т.п.

Ще один надійний джерело відгуків - «сарафанне радіо», рекомендації друзів, родичів, знайомих.

Будівництво та ремонт під ключ

Коли компанія надає послуги по ремонту квартир під ключ або виконує весь комплекс робіт зі зведення будинку, це дуже зручно.

Уявіть, замість того щоб шукати окремо архітектора, будівельну бригаду, покрівельників, фахівців для утеплення будівлі, сантехніків та ін., Ви наймаєте одного підрядника, який буде відповідати за весь процес від А до Я. При цьому всі складні моменти, наприклад, закупівля будівельних матеріалів, узгодження за часом етапів будівельних або ремонтних робіт - також відповідальність фірми-виконавця.

Штат фахівців

Вкрай бажано, щоб у будівельній компанії був постійний штат фахівців: дизайнерів, будівельників, меблевиків, сантехніків, електриків та ін. В цьому випадку ймовірність затримок по строках і неякісного виконання робіт мінімальна.

У реальності, на жаль, мало фірм-підрядників можуть собі дозволити утримувати повний штат співробітників. І більшість робочих бригад будуть найматися на стороні (провідні фахівці повинні бути обов'язково).

У цьому випадку важливо, щоб у компанії були постійні партнери, до послуг яких вона періодично звертається. Про це варто поцікавитися ще на етапі підписання договору, щоб не виникло ситуації, що в квартирі потрібно встановити вікна або поклеїти шпалери, а зробити це нікому.

Гарантії

Будівельна фірма повинна надавати гарантії на всі види робіт, які виконують її фахівці. Якщо підрядник не готовий цього зробити, то у вас є вагома причина сумніватися в його кваліфікації і сумлінності. А значить, і наймати його не варто.

Ціна

Коли будівельна компанія істотно занижує вартість своїх послуг - є привід задуматися, за рахунок чого виходить економія. Ймовірно, що використовуються дешеві будматеріали, або реальна кваліфікація робітників набагато нижчою від заявленої.

Перед тим, як укласти договір, проаналізуйте ціни на ринку будівельних послуг. І орієнтуйтеся на їх середньостатистичну вартість.

Важливі нюанси

Є ряд другорядних, але не менш важливих дрібниць, які в сумі можуть багато чого сказати про будівельного підрядника:

Співпраця з відомими і надійними виробниками будматеріалів, меблів, вікон і т.д. Якщо фірма є авторизованим торговим представником якогось великого виробника або торгової марки - це значить, що продукція, яка використовується в будівництві і ремонті сертифікована, роботи виконуються за стандартами, менеджери і робітники проходять спеціальне навчання.

"Зустрічають по одягу". Тому у надійної будівельної компанії повинні бути:

  • гарний сайт;
  • якісна рекламна поліграфія;
  • чистий привабливий офіс;
  • привітні грамотні менеджери;
  • охайні робочі.

Погодьтеся, що фірма, де прайс-лист оздоблювальних робіт вам показують на засаленій роздруківці в тісному холодному офісному приміщенні, не викликає належної довіри.

Великий штат співробітників. Будівництво або ремонт - не та сфера, де досить двох-трьох чоловік для якісної повноцінної роботи.

Та все це, дійсно, дрібниці, але в сумі вони говорять багато про що.

На жаль, процес вибору будівельної фірми для капітального ремонту або спорудження будинку дуже непростий. Адже і будівництво, і ремонт коштують дорого і займають багато часу. Їх результат складно виправити, якщо щось пішло не так (а іноді і неможливо). Та й послуги компаній-підрядників досить дорогі.

Звичайно, навіть повна відповідність переліченим критеріям не дає повної гарантії, що ви залишитеся задоволені обраним підрядником. Але, принаймні, у вас вже є орієнтир, в якому напрямку шукати.

Компанія «Домовой» на ринку будівельних послуг з 2008 року. За більш ніж 12 років роботи сформована професійна злагоджена команда фахівців і робітників, накопичений величезний досвід в будівництві та ремонті. «Домовой» - офіційний торговий партнер Rehau, Тепловер, ТМ Берислав.

Тут ви можете замовити послуги електрика, сантехніка, дизайнера, установку алюмінієвих систем, металопластикових вікон, автоматичних воріт і ролетів, утеплення будинку і установку даху і багато іншого. Ми робимо ремонт «під ключ»: від створення дизайн-проекту до повноцінної комплектації об'єкта меблями, світильниками і декором (в цьому нам допомагає наш партнер - інтернет-магазин TUK-TUK.UA).