Вбудовані меблі - це більш сучасна альтернатива звичайним модульним меблям. Навіть маючи ідентичний розмір, вбудовані конструкції виглядають компактніше і витонченіше, вміщують більшу кількість речей. Вбудовані шафи, полиці, гардероби, тумби і пенали стають невід'ємною частиною дизайну кімнати і дозволяють створити цілісний і легкий інтер'єр.
Сьогодні вбудовані меблі - дуже популярний спосіб організувати простір в інтер'єрі в стилі мінімалізм, хай-тек або лофт. Для любителів розкішної класики цей варіант не дуже підходить. Але ви завжди можете вибрати концепцію комфортного неокласицизму, де вбудовані меблі тільки підкреслять зручність і практичність цього стилю.
Плюси вбудованих меблів
- Можливість ідеальної підгонки до розмірів кімнати і форми ніш. Це не тільки дозволяє створити естетично красивий дизайн. Вибираючи вбудовані меблі, ви рятуєтеся від проблеми накопичення пилу у всіляких щілинах і зазорах.
- Стійкість. Так як вся конструкція кріпиться безпосередньо до стін, ці меблі неможливо перекинути.
- Можливість встановити в будь-яку складну нішу. Труби, балки, нерівні стіни і кути НЕ будуть перешкодою для вбудованих меблів (стандартні предмети меблів не скрізь можуть вписатися, іноді доводиться їх "підганяти" під специфіку приміщення).
- Вбудовані меблі, змонтовані в розпір (від підлоги до стелі), мають максимальну місткість. Всі можливі порожнечі тепер будуть заповнені корисними речами, а не повітрям.
- Такі меблі приховують нерівності підлоги, стін або стелі. Наприклад, звичайна шафа буде лише підкреслювати недоліки своїми ідеальними прямими кутами.
- Вбудовані меблі можна оснастити додатковим освітленням: точковими світильниками або світлодіодною стрічкою.
Недоліки вбудованих меблів
- Вбудовані меблі не вийде перенести і встановити в іншому місці, адже при монтажі вони підганялися під розміри, особливості стін, стелі, ніш саме цієї локації.
- Складність в монтажі. Тому для установки завжди потрібно запрошувати досвідчених фахівців. Те ж саме стосується і демонтажу.
- Залишає дірки в стінах від кріплень, тому після демонтажу конструкції буде необхідно видалити дюбеля і зашпаклювати отвори.
- Це дорогі меблі, адже кожна модель виготовляється цілою командою фахівців (як мінімум двома: дизайнер-конструктор і мебляр) за індивідуальним проектом.
Як можна використовувати в інтер'єрі вбудовані шафи?
Вбудовані меблі в спальні
Популярний варіант в спальні - це вбудована шафа-купе на всю стіну. Розсувні двері виготовляються в гармонії з іншим оформленням кімнати: стулки можуть бути в колір стін, дерев'яними, дзеркальними, напівпрозорими або з дизайнерськими візерунками або малюнками.
Місця для зберігання в таких шафах виходить дуже багато. Наприклад, туди можна скласти всі ковдри, подушки та постільну білизну, одяг і т.п.
Відмінна ідея для спальні - відкрита вбудована шафа в узголів'ї ліжка. Тут можна зберігати речі першої необхідності, приємні дрібниці, а також створити затишок за допомогою фотографій та інших декоративних елементів на полицях.
Перевагою такої вбудованої шафи в спальні також буде можливість установки яскравих точкових світильників і вимикачів поруч з ліжком, які не тільки красиво підсвітять полки й інтер'єр в цілому, але і дозволять з комфортом проводити час в ліжку з книгою або ноутбуком.
Вбудовані шафи у вітальні
З кожним роком такі меблі стають все популярнішими і витісняють звичні всім модульні стінки.
При проектуванні такої шафи можна передбачити тільки місце для установки телевізора і, наприклад, стереосистеми. Або передбачити повноцінну містку систему зберігання.
Частина шафи може бути закритою з дверцятами з дерева, інші полки можна засклити або залишити відкритими, щоб поставити на них книги, фото, виставити елементи декору.
Вбудована шафа в передпокої
Передпокій з вбудованою шафою-купе буде виглядати акуратно, ефектно і, в той же час, збереже максимальну функціональність. Це відмінна ідея для тих, у кого немає місця для окремої гардеробної. Вбудована шафа здатна вмістити велику кількість речей, в т.ч. взуття та одяг, які завжди будуть у вільному доступі.
Таку шафу в передпокої можна виготовити в тон стін, щоб зовні вона зливалася з ними і не виглядала громіздко. Встановлені на розсувні двері дзеркала відмінно розширюють простір.
Вбудована система зберігання у ванній кімнаті
Вбудовані шафи у ванній кімнаті допоможуть красиво і стильно організувати простір. За дзеркальними стулками в повний зріст (що дуже зручно у ванній), можна заховати кошик для білизни, побутову хімію, а також скласти лазневі рушники і свіжий домашній одяг. Нерідко в такі шафи вбудовують побутову техніку, що економить простір і робить дизайн більш цілісним.
Вбудовані меблі в ванній, на відміну від модульних, дозволяють з максимальною користю використовувати абсолютно весь простір. Що дуже цінно в таких маленьких кімнатах, як санвузол.
Модульна або вбудована кухня - що краще?
Модульна (або корпусна) кухня складається з набору стандартних шафок і ящиків і нагадує лего: ви обираєте потрібні блоки і комбінуєте їх у вільному порядку. Частини колекції універсальні і підходять одна до одної, як би їх не перемістили. Це хороший бюджетний варіант, коли ви часто міняєте житло або шукаєте варіант тимчасової кухні.
Але у модульної кухні є один великий мінус - це все таки готовий набір меблів. Неможливо вибрати кухню, що оптимально підходить за параметрами і функціоналом, щоб було все зручно розташоване і ідеально "підігнано" за габаритами. У будь-якому випадку саме вам доведеться підлаштовуватися під кухню.
Вбудована кухня виготовляється на замовлення. Це завжди індивідуальне рішення, яке дозволяє:
- враховувати габарити і особливості приміщення;
- грамотно використовувати навіть незначні за обсягом ділянки (наприклад, зробити вузький вертикальний ящик поруч з духовою шафою, зробити шафку над холодильником, вбудувати ящики в цоколі кухні і т.д.)
- продумати робочий простір так, щоб було зручно саме вам;
- використовувати вбудовану і нестандартну кухонну техніку;
- підібрати дизайн кухні, що ідеально підходить під інтер'єр: фасади, колір, фактуру, фурнітуру;
- "сховати" недоліки приміщення (наприклад, приховати шафами гофру від витяжки, газові труби або вентиляційну шахту, замаскувати газову колонку або котел автономного опалення, вирівняти пропорції кухні і т.д.).
Така кухня завжди виглядає найбільш естетично, цілісно: без зазорів, різких переходів або перекосів.
Вбудовані меблі - це дійсно найбільш ефективне рішення для вашого інтер'єру. Вони містки, стильно і гармонійно виглядають в навколишньому середовищі. Це завжди індивідуальне рішення, яке буде тільки у вас.
Єдиний мінус таких меблів - самостійно реалізувати свої ідеї мало у кого вийде. Все таки потрібні певні знання. У створенні кожної моделі бере участь команда професіоналів: дизайнерів, проектувальників, меблевиків, монтажників.
Щоб бути впевненим у результаті, звертайтеся тільки до досвідчених фахівців. Компанія Домовий вже багато років надає послуги виготовлення меблів на замовлення. Ми не тільки розробимо дизайн і спроектуємо майбутню кухню або шафу з урахуванням ваших побажань і вимог, а й підберемо потрібні матеріали, фурнітуру, виготовимо і встановимо їх у вас вдома.
У статті використовуються 3D-візуалізації з дизайн-проектів дизайнерів компанії Домовий