Послуги компанії Домовий фото

Охорона квартири та дому за допомогою сигналізації

Хочеться завжди відчувати себе в безпеці і знати, що твоє житло під захистом. Якщо такого відчуття немає, варто задуматися про охорону - для цього підійде gsm сигналізація. Річ серйозна і перед покупкою вимагає детального вивчення. У цій статті розберемося в типах і конструкції.

Провідна і безпровідна охоронна сигналізація: плюси і мінуси

Головна відмінність сигналізації - способи передачі сигналу:

  • провідний;
  • бездротовий.

До недавнього часу більшість віддавала перевагу провідній системі через порівняно недорогі ціни та надійність. Зараз тенденція трохи змінилася, і друга категорія повноцінно конкурує з першої. Розберемо переваги і недоліки обох моделей.

Плюси бездротової охоронної сигналізації:

  1. Мінімум комплектуючих. За рахунок відсутності кабелів швидко монтується і демонтується в разі переїзду, не потрібно свердлити багато отворів, щоб прокласти дроти, це важливо за умови великих площ. Тому така мобільна сигналізація для будинку з великими кімнатними саме те.
  2. Радіочастоти сумісні з іншими каналами передачі даних: оптоволокно, gsm-канал і т.п.
  3. Самостійна установка: нема потреби викликати фахівців для монтажу, а також не потрібно докуповувати додаткові кріплення.
  4. Розширений функціонал. Якщо велика приватна територія й охороняти потрібно не тільки будинок, але і господарські будівлі, то головний блок встановлюється в будинку, а датчики розміщуються по всім іншим будівлям.

З недоліків: необхідно міняти акумулятор, фізичні перешкоди послаблюють радіосигнал (вирішується установкою підсилювача), підвищена ціна.

Провідна охоронна сигналізація має наступні переваги:

  1. Невисока ціна. Але вимагає додаткових витрат на установку.
  2. Безперебійна робота в місцях, де є лінія електропередачі.
  3. Не потрібно міняти акумулятор, автономна робота забезпечується шляхом безперебійного живлення на випадок відключення електроенергії.

З мінусів: є ймовірність пошкодження проводів, відновлення яких займе чимало часу; зловмисники зможуть вичислити наявність охоронної системи внаслідок видимості кабелів.

В цілому обидві моделі надійно та якісно справляються зі своїм завданням. Провідні краще встановити під час ремонту, а бездротові підійдуть тоді, коли не хочеться псувати готовий дизайн квартири або будинку.

Охоронна сигналізація з трирівневим захистом

Окремо виділимо систему, що захищає житло на трьох рівнях - аякс охорона, яка сповіщає про злодіїв, пожежі та потоп. Дана система сумісна з камерами відеоспостереження різних моделей та виробників.

Додатково встановлюються датчики на вікна, які реагують на удари і контролюють цілісність склопакету. Також незаперечним плюсом є те, що пристрій передає відео IP-камер на телефон господаря. Також можна автоматизувати систему та інтегрувати сторонні датчики. Для приватної території можна встановити в систему освітлення вуличні датчики руху, які додатково будуть сповіщати про рух на вулиці, а також автоматично включати й вимикати освітлення в нічний час.

Моделі розрізняються за кутом зони виявлення. Крім цього, сенсори можуть визначити напрямок руху. Чим більше територія та площа, тим більше потрібно пристроїв для захисту. Швидше за все охорона квартир потребує менше витрат. Сенсори руху встановлюються в освітлення кімнат, щоб перетворити житло в "розумну квартиру".

Вибір охоронних систем досить великий і не всі мають навички для того, щоб визначити кращу систему. У таких ситуаціях краще звертатися за консультацією та установкою сигналізації до фахівців. Цю та супутні послуги надає будівельна компанія Домовик.