Послуги компанії Домовий фото

Кондиціонер: види і переваги

Коли приходить літо, всі починають шукати способи порятунку від спеки. Найпростіший спосіб поліпшити комфорт в квартирі або будинку - це вентилятор, але і він не дає потрібного ефекту, коли на вулиці плюс тридцять. Чинне пристрій в літню пору - це кондиціонер. Система досить складна, різноманітна. Тому перед покупкою в ній потрібно ретельно розібратися. Почнемо з типології.

Види кондиціонерів

Діляться пристрої на типи за габаритами і методам монтажу. Головний критерій відмінності - наявність або відсутність зовнішнього блоку. До першого варіанту відносяться стаціонарні моделі (спліт-системи). Техніка складається з двох блоків, один монтується в квартирі, другий виводиться назовні. Дорожчі варіанти можуть мати режим очищення повітря, обігріву, а також функцію автоматичного перемикання. Габарити досить великі, і назвати його міні кондиціонер не можна.

як обрати кондиціонер

Кондиціонер з зовнішньою частиною ділиться на:

  • мульти-спліт-система (один зовнішній блок і декілька внутрішніх, які регулюють температуру в кожній кімнаті, всі внутрішні елементи повинні працювати в одному режимі: або холод, або тепло);
  • канальна (представляє собою розгалужену вентиляційну систему прихованої установки, підтримує однакову температуру в декількох приміщеннях, може доповнюватися функцією циркуляції свіжого повітря);
  • касетна (монтується над підвісною стелею, розподіл повітря йде через нижню частину блоку, габарити якої можна порівняти з стельовою плиткою (600х600 мм), відрізняються великою потужністю і підходять для просторих приміщень).

До типів без зовнішньої частини відносяться:

  • мобільний кондиціонер (можна транспортувати, наприклад, при переїзді, в комплекті йде спеціальна труба, яка виводиться за вікно для виходу теплого повітря, конденсат
  • випаровується сам собою, іноді потрібно видалити вручну);
    моноблок (стаціонарна установка в отвір стіни або вікна, з плюсів невелика ціна).

Дана лінійка підходить в тому випадку якщо немає можливості або недоцільно використовувати спліт-систему: дача, тимчасове житло і т.п.

Окремо виділимо інвентарну модель, в якій є компресор, який регулює продуктивність. Пристрій відрізняється енергоефективністю, безшумністю, плавністю, високою вартістю, функцією обігріву. Портативний кондиціонер до даної лінійці не відноситься.

різновиди кондиціонерів

Особливості вибору кондиціонера

Перед покупкою кліматичної техніки потрібно враховувати площу охолоджуваного приміщення. Неофіційне правило говорить, що на один метр квадратний йде сто ват потужності пристрою. Беремо до уваги ще факт, що деякі виробники люблять трохи завищити показники потужності в технічних характеристиках. Тому брати модель потрібно з невеликим запасом. Система управління також різниться. Якщо ваші домочадці не дружать з пультом з точним настроюванням режимів, то беріть краще моделі з механічними панелями для регулювання роботи. Важливим показником також є гучність і споживана електроенергія. Відзначимо, що підлоговий кондиціонер більш гучний і споживає більше енергії. Тому в даному випадку доводиться жертвувати цим або мобільністю.

Дорогі моделі мають ряд додаткових функцій, які комусь потрібні, а для когось не дуже: автопідтримка температури, сенсор руху, ножний режим, очищення, зволоження повітря, регулювання напрямку потоку і т.д. Тут уже все залежить від товщини гаманця.