Послуги компанії Домовий фото

Вхідні двері: основні вимоги

Складно уявити собі квартиру або будинок без вхідних дверей. Вона потрібна не тільки для захисту вашого житла від злому. Вона також не повинна пропускати шум, холод і неприємні запахи з вулиці чи під'їзду.

Ми розглянемо саме металеві вхідні двері (так звані «бронедвері»), бо об'єктивно, це найкраще рішення для установки у будинках та квартирах, саме їх найчастіше вибирають клієнти. Вони не вибагливі у догляді, абсолютно пожежобезпечні, не розсихаються і не розбухають від вологи, як дерев'яні.

Головне, що впливає на вибір вхідних дверей — це призначення. Залежно від того, де вона буде встановлена ​​(в приватному будинку або квартирі), до неї будуть різні вимоги.

Вхідні двері вуличні

Можуть встановлюватися не тільки в приватних будинках, а й у адміністративних будівлях, магазинах і т.п.

Вуличні двері повинні володіти специфічними характеристиками, які пояснюються безпосереднім контакт з вулицею, а значить з опадами, низькою температурою взимку, жарким сонцем влітку та ін.

Основні вимоги до вхідної вуличної двері:

 1. У них повинен бути терморозрив (з ХДФ, МДФ, пробки або будь-якого іншого не тепловодного матеріалу). Він запобігає утворенню конденсату й таким чином не дає двері обмерзати.
 2. Щоб двері добре захищали від холоду, вони повинні мати термоізолююче наповнення з мінеральної вати або пінополістиролу.
 3. Потрібно також подумати про те, щоб не було додаткових містків холоду: замість циліндрових замків вибирайте сувальдні (у них не наскрізна конструкція), відмовтесь від вічка.
 4. Варто передбачити козирок над дверима, який буде додатково захищати її від вигорання та опадів.
 5. Матеріали для облицювання не повинні боятися перепадів температури, сонця та вологи. Для них категорично не підходять ДСП і МДФ. Один з найпопулярніших варіантів — це порошковий-полімерна або молоткова фарба.

Квартирні вхідні двері

Для дверей у квартиру є свої особливості. Серйозна теплоізоляція там не потрібна. А ось від сторонніх звуків потрібен підвищений захист.

Існує хибна думка, що чим товще полотно, тим краще шумоізоляція. Це не так. Набагато важливіша якість наповнювача полотна. Бажано, щоб це був щільний матеріал типу мінеральної вати. Для підвищення шумоизолюючих властивостей деякі виробники додатково проклеюють замкові кишені звукоізолюючим матеріалом.

Оскільки квартирні вхідні двері не можуть бути зіпсовані опадами і УФ-променями, то варіантів її облицювання більше:

 • МДФ: фарбований, шпонований або ламінований плівкою;
 • масив дерева;
 • дерматин;
 • ПВХ-панелі;
 • вагонка;
 • ДСП і багато іншого.

Конструкція вхідних дверей

Конструкція металевих вхідних дверей багатошарова:

 1. Каркас металевого профілю. Профіль повинен бути цільним та посиленим ребрами жорсткості (оптимальна кількість — 5-6). Вони бувають трьох видів: вертикальні не дають зігнути полотно по діагоналі; горизонтальні не дозволяють продавити двері або віджати її від дверної коробки; комбінована система ребер — найнадійніший варіант.
 2. Листи металу (найчастіше сталі), приварені поверх каркаса. У дешевих китайських виробах вони можуть бути бляшані. Але такий варіант неприйнятний, через те, що розрізати подібні двері можна звичайним ножем для консерв. Металеве полотно може бути тільки з зовнішньої сторони або з двох сторін. Оптимальна товщина — 1,5 мм і більше.
 3. Теплозвукоізоляція: мінеральна вата, пінополіуретан, пінопласт та ін.
 4. Ущільнювач по периметру (мінімум 2 контуру), який впливає на звуко- і теплоізоляційне властивості дверного полотна. Найчастіше він гумовий, рідше — силіконовий або з модифікованого пластику. Ущільнювач також приглушує удар двері при закриванні.

Зламостійкість вуличної вхідної двері

Питання зламостікості актуальне насамперед для квартирних вхідних дверей. У приватні будинки та котеджі зловмисники найчастіше проникають через вікно.

Зламостікость перш за все визначають замки. Вони діляться на 4 класи безпеки — визначаються часом, який буде потрібно, щоб розкрити замок (від 5 до 30 хвилин). Вибирайте замки найвищого 4-го класу.

Зазвичай встановлюють замки трьох видів:

 1. Циліндрові. До них проблематично підібрати відмичку. Ключі, як і сам замок невеликого розміру. Якщо потрібно замінити замок, то можна поміняти його не в повному обсязі, а лише лічинку. Для більшої надійності циліндрові замки рекомендують комплектувати броненакладками (накладними або врізними).
 2. Сейфові. Мають найвищий ступінь захисту. В основі механізму замка - сувальди. Борозенки на ключі відсувають їх на певну відстань, щоб замок відкрився. Чим більше сувальд, тим надійніше замок і тим складніше його зламати.
 3. Моноблочні об'єднують в собі дві системи замикання: сувальдну та циліндричну.

Додаткові елементи дверного захисту:

 1. Анкери. Розташовуються з боку петель в торці двері. Це потужні пасивні ригелі, які фіксують двері в коробці, коли вони закриті. Навіть якщо дверне полотно знімуть з петель і розкриють замки, ці штирі не дозволять зняти його або відкрити.
 2. Притвор, який закриває щілину між рамою і дверима (її не можна буде підчепити за допомогою фомки, наприклад).
 3. Девіатори, які монтуються внизу полотна і не дають його відігнути.

Порад та інструкцій, яку вхідні двері вибрати, багато. У різних фахівців і магазинів вони будуть відрізнятися. Вибір виробників і моделей дверей - дуже великий. Непідготовлений покупець легко заплутається в розмаїтті, а часу на вивчення цього питання можна витратити багато.

Однак для правильного вибору досить відповісти на головні питання, які стосуються вхідних дверей:

 1. Де вони будуть встановлюватися (на вулиці або в під'їзді)?
 2. Яка ступінь безпеки потрібна (від цього залежить товщина металу, тип замків, наявність антивандального покриття)?
 3. Експлуатаційні властивості (вид облицювання, наповнювач, ущільнювачі, тобто все, що безпосередньо впливає на щоденне використання)?
 4. На яку ціну ви розраховуєте (залежить від виробника, замків і фурнітури, облицювального матеріалу і товщини металу, наявності декору)?

Вибираючи, де купити вхідні двері, давайте перевагу надійним компаніям, у яких ви зможете також замовити монтаж. Грамотна установка вхідних дверей не менш важлива, ніж придбання якісного виробу.

У Домовому ви можете замовити вхідні двері від надійних фірм-виробників Берислав і Родос. Наші фахівці підготують для вас комплексне рішення і підберуть якісні замки та фурнітуру.