Послуги компанії Домовий фото

Конденсат на вікнах - причини.

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, що вікна в кімнатах з підвищеною вологістю повинні відрізнятися від вікон в інших кімнатах? Наприклад, в спальні та вітальні найголовніше, щоб вони були «теплі» й добре захищали від вуличного шуму.

Замовляючи вікна на кухню, у ванну, сауну або лазню, ви повинні розуміти, що крім забезпечення ефективної тепло- і шумоізоляції вони повинні також запобігати появі конденсату.

Чому виникає конденсат на вікнах?

Головна перевага ПВХ-вікон - їх герметичність. Саме завдяки тому, що вони буквально «закупорюють» приміщення, вони ефективно захищають від холоду та шуму з вулиці.

Але це є причиною того, що вікна запотівають. Швидше за все, ви помічали, що в кімнатах, де високий рівень вологості, на склопакетах, віконних рамах й схилах з'являється конденсат, який стікає на підвіконня, намерзає лід, якщо на вулиці сильний мороз. Це головна проблема в кухнях, ванних та інших приміщеннях, де рівень вологості вище, ніж в іншому будинку. Якщо її не вирішувати, з часом з'явиться цвіль на вікнах та укосах. А це небезпечно для здоров'я.

Чому ж з'являється конденсат? Відомо, що в повітрі є певний відсоток найдрібніших частинок води - пара. Коли тепле повітря в кімнаті стикається з холодною поверхнею, він осідає на ній крапельками води. Це і є конденсат. Вікна, особливо взимку, набагато холодніше, ніж все інше приміщення, через те, що безпосередньо контактують з вулицею. Чим вище вологість повітря в приміщенні, тим сильніше запотіває скло.

Вимоги до вікон на кухню чи ванну

Щоб склопакети в кімнатах з вологістю 75% і вище не запотівали, вікно повинно мати достатній рівень термосопротивления. Це здатність віконного блоку зберігати тепло. У цьому випадку, коли тепле повітря контактує зі склом, на ньому не будуть осідати крапельки вологи. Тому важливо зробити вікно максимально теплим.

Профіль для вікон у ванну кімнату або на кухню

Для початку визначимо, з якого матеріалу можна робити вікна в ванну, кухню, лазню або інше вологе приміщення:

 1. Дерево (масив або клеєний брус). Деревина відрізняється тим, що здатна інтенсивно вбирати вологу, через що згодом нерівномірно розбухає. Віконні рами деформуються, з'являються щілини, стулки починають погано закриватися, з'являються протяги. Крім того, у вологому дереві часто з'являється грибок, що ще більше руйнує вікно. Звичайно, є захисні просочення, лаки, фарби. Але вони тільки частково розв'язують цю проблему. До того ж вимагають постійного оновлення. Деформовану дерев'яну раму відремонтувати неможливо, а заміна коштує досить дорого.
 2. Алюміній. Алюмінієві вікна хоч і не псуються від вологи, але мають дуже низький рівень теплового. Це означає, що температура рами та склопакета буде набагато нижча за температуру всередині кімнати, що є гарантією появи конденсату.

Оптимальний варіант - це металопластикові вікна. Вони не бояться підвищеної вологості, стрибків температури, не промерзають та легко очищаються від забруднень (що особливо актуально для кухні).

Монтажна ширина склопакета повинна бути мінімум 70 мм, а краще більше. Тут працює наступний принцип: чим далі внутрішнє скло від вулиці, тим воно тепліше; чим воно тепліше, тим менша ймовірність того, що вікно запітніє.

В асортименті Rehau під ці вимоги підходять майже всі профільні системи:

 • Euro-Design 70 - 5-камерний профіль 70 мм;
 • Brillant-Design - 5-6 камер в профілі, ширина 70-80 мм;
 • Synego - 6 камер в стулці, 7 камер в рамі, монтажна глибина 80 мм;
 • Geneo - 6-камерний профіль 86 мм.

Який склопакет обрати, щоб не було конденсату на вікнах?

Одного теплого профілю для вікон, встановлених у приміщеннях з високою вологістю, мало. Варто підібратий енергоефективний склопакет. Основні вимоги:

 1. Двокамерна конструкція. Чим більше повітряних прошарків, тим менше холоду буде пропускати такий склопакет.
 2. Енергозберігаюче скло з низькоемісійним напиленням, яке відбиває внутрішнє тепло назад у приміщення та не пропускає холод з вулиці. Це напилення може бути на одному склі (останньому з вулиці) або на двох (крайньому з вулиці та всередині кімнати).
 3. Альтернатива енергозберігаючому напилюванню - мультифункціональне. Воно додатково відбиває ультрафіолетове випромінювання, завдяки чому повітря в кімнаті не нагрівається, не вигоряють шпалери та меблі.
 4. Інертний газ в камерах склопакета (аргон або криптон). Заповнена може бути одна камера в склопакеті або дві. Інертний газ щільніше повітря, тому теплопровідність його менше.
 5. «Тепла» дистанційна рамка з пластику. Зазвичай в склопакетах вона алюмінієва та створює місток холоду.

Правила монтажу вікон на кухні та у ванній кімнаті

Навіть найякісніші енергоефективні вікна не будуть достатньо теплими, якщо будуть встановлені з порушенням технології. Потрібно стежити, щоб установка вікон була зроблена за нормами ДСТУ. Це «теплий монтаж», коли проводиться гідро-пароізоляція монтажного шва.

За нормами монтажний шов повинен складатися з трьох прошарків:

 1. Зовнішній - паропроникна стрічка або стрічка ПСУЛ.
 2. Середній - традиційно монтажна піна.
 3. Внутрішній - пароізоляційна стрічка.

Додатково може використовуватися під час монтажу вікон теплий підставочний профіль. Він виготовлений з дуже щільного екструдованого пінополістиролу та утворює терморозрив в підвіконній зоні, вирішуючи таким чином проблему продування й промерзання в цьому місці.

Що ще можна зробити, щоб не виникало конденсату на вікнах?

 1. Регулярне провітрювання кімнати.
 2. Використання побутових осушувачів повітря.
 3. Грамотна установка радіаторів та підвіконь, які не повинні перекривати батареї більш ніж на половину. У цьому випадку тепло від радіатора буде безперешкодно підійматися вгору, не даючи склу сильно охолоджуватися. Якщо ви хочете широке підвіконня, в ньому повинна бути врізана вентиляційна решітка.
 4. Установка припливного вентиляційного клапана в віконну раму, який забезпечує циркуляцію повітря без необхідності відкривати вікна.
 5. Монтаж віконної фурнітури з функцією мікропровітрювання, при якій стулки відкриваються лише на кілька міліметрів. В цьому режимі вуличний свіже повітря надходить всередину, забезпечуючи мінімальний повітрообмін. При цьому температура всередині не знижується.

При виборі вікон для приміщень зі специфічними вимогами, варто вибирати надійних виробників та перевірених постачальників.

Наш партнер вже протягом більш ніж 12 років - салон вікон Panorama. Це авторизований торговий партнер Rehau в Миколаєві та Миколаївській області, який дає гарантію на вікна 10 років, а на дефекти монтажу - 5 років. В Panorama працює досвідчена команда професіоналів, яка два рази в рік проходить сертифікацію Академії Rehau на відповідність стандартам обслуговування компанії.