Послуги компанії Домовий фото

Засклення балконів

Балкон - це приміщення не першої важливості в квартирі в плані функціонального використання. Найчастіше його використовують як місце для зберігання якихось непотрібних речей, консервації. Але при продуманій організації цього простору воно може стати повноцінною кімнатою відпочинку, кабінетом, зимовим садом, а також за його рахунок можна збільшити площу квартири. Головну роль в грамотному облаштуванні балкона грає його скління.

Який балкон краще: відкритий або засклений?

Відкриті балкони популярні за рахунок того, що зовні виглядають дуже стильно і привабливо. Але все-таки у них є досить істотні недоліки:

 • не підходять для цілорічного використання;
 • неможливо організувати додаткове зберігання речей;
 • квіти в горщиках можна ставити тільки в теплу пору року і при підходящій погоди;
 • не забезпечують додаткову теплоізоляцію кімнати (доведеться подбати про утеплення зовнішньої стіни);
 • для облаштування можна використовувати тільки матеріали, які не схильні до дії УФ-променів, вологи, перепаду температур;
 • потрібні більш часті догляд і оновлення зовнішнього оздоблення;
 • при несприятливій погоді є ризик зіпсувати ремонт сусідів знизу (наприклад, затопити під час сильного дощу).

При цьому закритий засклений балкон володіє серйозними перевагами:

 • додаткова тепло- і звукоізоляція;
 • додатковий захист від злому;
 • в кімнату проникає менше пилу з вулиці;
 • простором на балконі або лоджії можна користуватися всесезонно незалежно від погоди;
  можна сушити випрану білизну, зберігати речі і нешвидкопсувні продукти, облаштувати зимовий сад і т.п .;
 • якщо балкон або лоджія утеплені, там можна організувати кімнату відпочинку, кабінет або розширити простір квартири (особливо актуально для негабаритних квартир).

Засклення балконів - більш практичне рішення в порівнянні з відкритими варіантами, які виконують виключно декоративну функцію.

Холодне і тепле скління

Існує всього два види скління: холодне і тепле.

Головна їхня відмінність в тому, що холодна скління не зберігається тепло і не може повноцінно використовуватися в холодну пору року. Основна функція такого скління - захист від вітру, опадів і пилу. Воно невелике за вагою, легке в монтажі і недороге. Для холодного скління підійдуть найпростіші 3-камерні металопластикові профілі з 1-камерним склопакетом (наприклад, Rehau Euro 60).

У теплого скління хороші теплоізоляційні показники, тому такі балкони незалежно від сезону можуть використовуватися як ще одне функціональне приміщення в квартирі. Захищають вони не тільки від несприятливих погодних явищ, а також від шуму і холоду. У порівнянні з холодним, вартість теплого скління набагато вище.

Існує ряд факторів, які обмежують можливість теплого скління:

 1. Несуча балконна плита повинна бути в гарному стані, щоб витримати велику вагу конструкції.
 2. Потрібно повноцінна якісна теплоізоляція всього балкона, інакше установка теплих профілів і склопакетів бесмисленно. Це спричиняє додаткові фінансові витрати.

Для теплого скління будуть потрібні більш енергоефективні вікна. Оптимально - профілі з п'ятьма і більше камерами. Підійде більшість профілів Rehau: Euro 70, Geneo, Brillant. Склопакети можуть бути 2-камерні або більше, заповнені інертним газом або зі спеціальним енергозберігаючим покриттям стекол.

Французьке (панорамне) скління

Французьке скління передбачає установку балконних рами від підлоги до стелі, парапету немає. Вони дуже популярні і серед дизайнерів, і серед замовників. Особливо на високих поверхах і з красивим видом з квартири. Причини цього:

 • компенсація недостатнього освітлення житлової кімнати (велику роль може зіграти в кімнатах, які виходять на північ або північний схід);
 • візуальне збільшення площі приміщення;
 • не потрібно робити і надалі оновлювати зовнішню обробку;
 • простий монтаж;
 • добре вписується в сучасні стилі.

Але є і недоліки:

 • відносно висока ціна на сам балконний блок і його монтаж;
 • неможливо встановити підвіконня;
 • необхідність використовувати енергоефективні профілі і склопакети;
 • складний догляд за великою кількістю скляних поверхонь.

Рекомендується робити французьке скління по висоті не суцільним склопакетом, а розділити на дві частини. По-перше, мити такі скла буде простіше. А по-друге, в нижній частині можна використовувати сендвіч-панелі, тоноване або матове скло, триплекс.

Є й обмеження у використанні французького типу скління:

 1. Попередньо потрібно оцінити стан несучої плити, так як конструкція французького балкона важить більше стандартної. Може знадобитися ремонт і зміцнення балконної плити. Якщо зробити це буде неможливо, єдиний можливий варіант - монтаж полегшеної рами з меншою кількістю камер.
 2. Вибір склопакета також залежить від стану плити. Якщо вона ослаблена, підійде тільки однокамерний склопакет.
 3. Через велику площі скління збільшується вітрове навантаження. Потрібні будуть спеціальні підсилювальні елементи.

Скління з виносом

Габарити балконів в квартирах старого житлового фонду, на жаль, досить скромні. Щоб з'явилася можливість використовувати їх площа більш функціонально, можна засклити балкон з виносом.

Суть цього методу скління полягає в тому, що на існуючу конструкцію приварюються додаткові металеві опори, за рахунок яких і збільшується внутрішній простір.

Всього два способи такого скління:

 1. Винос по підвіконню. Розширення по підвіконню відбувається за рахунок установки додаткових кронштейнів на парапет, який вже є. Збільшення площі виходить незначним, тільки у верхній частині балкона. Підвіконня ширшає на 30-40 см. Важлива умова - захисна конструкція повинна бути в гарному стані. До того ж, варто утеплити додатково простір під підвіконням, де взимку може накопичуватися волога і утворюватися крижана кірка. І не забути про шумоізоляції козирка.
 2. Винос по підлозі. Кріплення металевої конструкції відбувається безпосередньо до несучої плиті (одночасно можна зміцнити і посилити її). Цей спосіб дозволяє зробити балкон ширше до 1,5 раз. Але перед реконструкцією не забувайте проконсультуватися в місцевому ДАБК на предмет правомірності значного розширення площі.

Балкон під ключ

Ремонт балкона під ключ - це комплексна послуга, яка стає все популярнішим серед замовників. Її головна перевага в тому, що клієнт в результаті отримує повністю готовий до використання балкон. Не потрібно окремо наймати майстрів для монтажу балконного блоку, фахівців з утеплення, штукатурів і малярів, меблевиків і т.д.

Найчастіше в облаштування балкона під ключ входять наступні послуги:

 1. Консультація, замір, складання плану робіт і кошторису.
 2. Демонтаж старого балконного блоку.
 3. Винос по підвіконню або по підлозі (якщо передбачено збільшення площі), зварювальні роботи.
 4. Зовнішня обшивка.
 5. Теплоізоляція, установка теплої підлоги.
 6. Внутрішня обшивка.
 7. Облаштування козирка або даху.
 8. Монтаж електропроводки, освітлювальних приладів, вимикачів, розеток.
 9. Установка підвіконь.
 10. Оздоблення всіх поверхонь.
 11. Комплектація меблями, жалюзі або шторами, додатковими аксесуарами (наприклад, сушаркою).
 12. Вивіз будівельного сміття.

Як показує практика, такий комплексний ремонт балконів дійсно економить ваш час. Всі роботи виконуються однією компанією, їх терміни та якість чітко контролюються підрядником.

Незалежно від того, який вид скління балкона ви виберете, найкраще звернутися до перевіреної компанії з великим досвідом роботи. У цій справі є багато важливих нюансів на всіх етапах установки, про які непрофесіонал може не знати: як розрахувати граничний вагу конструкції, за якими критеріями оцінювати стан балконної плити і наявного парапету, які матеріали для обробки оптимальні, як правильно утеплити балкон, яку конфігурацію вікон вибрати для зручного користування та догляду і багато іншого.