Послуги компанії Домовий фото

Лофт дизайн в інтер'єрі

Лофт - один з найпопулярніших і відомих стилів інтер'єру. Квартира в стилі лофт - це приміщення з максимально відкритим простором, трохи брутальне і грубе в дизайні, і одночасно стильне, оригінальне, затишне.

Дослівно «loft» означає «горище». Цей стиль зародився в 40-50-х роках XX століття в США, де в той час через кризу колишні промислові приміщення і заводські цехи почали здаватися в оренду під житло. Звідси головні ознаки стилю - високі стелі, великі вікна, відсутність фінішної обробки і перегородок. Недоліки промислових приміщень перетворилися в переваги, які стали визначальними рисами інтер'єру в стилі лофт.

У цьому матеріалі поговоримо про те, за допомогою яких оздоблювальних матеріалів, світильників, меблів, колірної гами вийде створити житловий простір в стилі лофт.

Різновиди стилю лофт

У чистому вигляді жоден стиль інтер'єру на практиці майже не використовується. Лофт - не виняток. Варіантів його втілення дуже багато. Але сучасними дизайнерами налічується три основні напрямки:

 1. Промисловий (індустріальний) - самий автентичний різновид лофт. Груба обробка стін, відсутність перегородок, мінімум простих меблів, високі вікна без штор і жалюзі, балки, шахти вентиляції, труби, проводка на виду - ось відмінні ознаки промислового лофт. Індустріальний напрямок найпростіший в реалізації, але підійде не всім, так як з усіх різновидів стилю самий незатишний і «холодний».
 2. Богемний (бохо) - «святковий» та непередбачуваний, допускає велику кількість еклектичних деталей і акцентів, які немов зібрані з різних епох і стилів. Головна особливість - поєднання на перший погляд непоєднуваного. Наприклад, дорогий дубовий паркет і цегляна кладка, груба бетонна стіна і мармурова плитка і т.п. Для богемного напрямку характерно використання різнопланового декору: картин, статуеток та інших арт-об'єктів.
 3. Гламурний відрізняється пастельною кольоровою гамою. Замість традиційних сіро-білих відтінків використовуються, наприклад, сіро-бузкові, сіро-блакитні та ін. Підбір освітлювальних приладів більш ретельний і різноманітний. Люстри, торшери та бра тут стають центральними акцентами інтер'єру. Використовуються меблі в класичному стилі або бароко.

Характерні особливості лофт дизайну

Спадщина лофт - зовнішній вигляд промислових цехів і майстерень. Відмінні риси, без яких він немислимий:

 • відкриті приміщення з вільним плануванням, переважно без перегородок;
 • великі вікна, які забезпечують багато природного світла;
 • мінімальна обробка стель і стін;
 • стельові балки, неприкриті труби і проводка.

Все це передає настрій складських і виробничих будівель.

Планування 

Ідеальне планування в стилі лофт - це відсутність перегородок і правильна форма приміщення. Винятком є ​​туалет з ванною і спальня. Весь інший простір залишається відкритим.

Кухня в стилі лофт - завжди частина вітальні-студії. Для зонування приміщення використовуються меблі (наприклад, барна стійка або великий обідній стіл), різна обробка стін і підлоги, особливим чином розташовані світильники, декор, колірне рішення, різний рівень підлоги або стелі. Передпокій або коридор найчастіше теж поєднують із вітальнею і кухнею.

Якщо без розмежування простору ніяк не обійтися, можна встановити декоративну перегородку зі скла, дерев'яних рейок і т.п. або прозору алюмінієву розсувну систему.

Матеріали

Характерні матеріали, які використовуються в дизайнах квартир в стилі лофт:

 • цегла (червона, силікатна, пофарбована у білий колір) - на стінах і перегородках для зонування приміщення;
 • бетон - на стінах, підлогах, в меблях, світильниках, декорі;
 • скло, з якого роблять перегородки і розсувні двері; часто використовується в освітлювальних приладах, меблях, предметах декору;
 • метал (чорний, бронза, латунь, цинк, нікель і ін.) зустрічається найчастіше в меблях;
 • дерево - в меблях, на підлозі, в обробці стін.

Оздоблення

Типова обробка стін в стилі лофт:

 • кладка з червоної і силікатної цегли або їх імітація;
 • сирий бетон або декоративна штукатурка, що імітує його;
 • облицювання дерев'яними панелями, дошками, рейками.

Не обов'язково використовувати в інтер'єрі все і відразу з обробки. Можна зробити одну цегляну стіну або виділити дерев'яними панелями кілька функціональних зон, а інші стіни оштукатурити під фарбування.

В оригінальних складських приміщеннях підлоги бетонні. Для квартири або будинку це непрактичне рішення, так як бетон - холодний матеріал, який швидко забруднюється. На підлогах зазвичай використовуються покриття з дерева (паркетна дошка) або його імітація (ламінат, плитка). Часто зустрічається також плитка під бетон або мармур.

Оздоблення стель - максимально просте. Найчастіше це звичайна штукатурка під фарбування. Колір - білий або світло-сірий, щоб підкреслити висоту приміщення. Якщо дозволяє висота стель, їх можна декорувати дерев'яними балками, обшивкою, металевими трубами.

Кольорова гама

У колірній палітрі відчувається спадщина промислової архітектури. Базові кольори в стилі лофт - це білий, сірий, чорний, розбавлені теракотовим (червона цегла) і відтінками коричневого (дерев'яні деталі).

Співвідношення і кількість квітів залежить від площі квартири і дизайнерської задумки. Для не габаритного житла з невисокими стелями переважно використовувати більше білого і світлих відтінків сірого. У просторих приміщеннях же чорний колір навіть в якості обробки стін буде виглядати цілком доречно.

Інші кольори в обробці майже не використовуються, тільки як колірні акценти. Цю функцію виконують предмети меблів, текстиль, килими, світильники, посуд, кімнатні рослини. Головна вимога до таких яскравих деталей - доповнювати, а не «перебивати» загальний настрій інтер'єру.

Щоб якось згладити холодну колірну гамму, дизайнери обов'язково вводять в дизайн елементи з текстурою дерева в натуральних відтінках (меблі, оздоблення стін, покриття для підлоги), які роблять приміщення більш затишним.

Освітлення

Багато світла - це те, що важливо забезпечити в лофт-інтер'єрі. У класичному втіленні цього стилю хороша освітленість досягається в першу чергу за рахунок великих вікон, через які проходить багато сонячного світла. На жаль, в наших реаліях такі вікна не завжди є можливість зробити в квартирах або будинках. Тому важливо створити грамотну ефективну систему штучного освітлення.

Для стилю лофт характерно:

 • використання джерел світла з різних матеріалів з різним дизайном в одному інтер'єрі;
 • застосування декількох сценаріїв освітлення в одному приміщенні;
 • незвичайний монтаж освітлювальних приладів, коли комбінуються кілька світильників з різних колекцій.

Найвідоміший варіант світильників в лофт - один або кілька патронів без плафонів, підвішені до стелі на проводах. У таких моделях ефектно виглядають лампи Едісона, які забезпечують м'яке жовте світло.

За допомогою освітлювальних приладів кімнати поділяються на функціональні зони. Наприклад, низькі підвісні лампи над барною стійкою допоможуть відокремити зону їдальні від кухні, вбудовані в стелю точкові світильники виділяють зону готування, великої люстрою позначають зону вітальні або спальні в стилі лофт і т.д.

Для створення акцентів і додаткового освітлення використовуються бра, торшери, настінні світильники за типом музейних, світлодіодне підсвічування.

Меблі

Мінімум меблів - характерна риса стилю лофт. Вона повинна розміщуватися таким чином, щоб не захаращувати простір (зазвичай вздовж стін).

Меблі, як і світильники, є одним із способів зонувати простір квартири. Стелаж грає роль перегородки між передпокоєм і вітальнею, барна стійка - між кухнею та їдальнею, взуттєва тумба або комод - між передпокоєм і вітальнею і т.п.

Вибір меблів залежить від напрямки стилю лофт:

 1. Для богемного лофт вибирають предмети меблів, немов з антикварних крамниць і з блошиних ринків: зістарені, різьблені з натурального дерева, з елементами ковки.
 2. У гламурному напрямку стилю доречні меблі в класичній або стилістиці бароко.
 3. У промисловому лофт використовуються меблі в стилі мінімалізм, правильних форм і з простим дизайном. Тут добре будуть виглядати брутальні меблі з металу, а також приховані системи зберігання.

Але від різновиду лофт залежить тільки загальний напрямок в підборі меблів. В цілому для цього стилю характерна еклектичність, тобто поєднання елементів з різних стилістичних напрямків. Це означає, що в одному інтер'єрі можуть бути меблі в стилях мінімалізм, лофт, вінтаж, класика і ін.

Декор

Декорування інтер'єру в стилі лофт може бути дуже сміливим і оригінальним. Тут однаково доречно будуть виглядати дорожні знаки на стінах, плакати і картини в стилі поп-арт, великі дзеркала в витончених рамах, футуристичні вази, ланцюги на стінах і стелі, квітчасті килими в стилі бохо і багато іншого. Головне правило - не створити відчуття захаращеності кімнати. Текстиль в квартирах в стилі лофт використовується по мінімуму.

Ремонт в стилі лофт завдяки своїй лаконічності і варіативності користується великим попитом. Крім того, його легко трансформувати, додавши якісь нові деталі або предмети меблів.

Існує думка, що дизайн в стилі лофт досить простий в реалізації. На жаль, це не завжди так. Часто потрібно перепланування, знесення стін і перегородок. Потрібно серйозно продумати зонування, грамотно підкреслити його освітленням і розстановкою меблів.

Для таких цілей краще всього замовити послуги дизайнера, який не тільки грамотно розробить планувальне рішення, а й зможе створити затишний житловий простір. Дизайнери компанії Домовий створюють індивідуальні, функціональні, креативні інтер'єри. У нас ви можете замовити не тільки дизайн-проект, а й ремонт квартири під ключ з авторським супроводом і комплектацією об'єкту.