Послуги компанії Домовий фото

Поклейка шпалер: основні етапи роботи

Матеріали і інструменти, основні етапи роботи, вибір матеріалу.

Одним з найбільш популярних видів обробки стін в процесі ремонту є поклейка шпалер. Технологія дуже проста, проте вимагає ретельної підготовки. Це трудомісткий процес, від нього багато в чому залежить кінцевий результат.

Як підготувати кімнату перед наклеюванням шпалер

В першу чергу необхідно знеструмити приміщення, щоб уникнути нещасного випадку. Гвинтові затиски ізолюються з проводами малярським скотчем або ізоляційною стрічкою. Частину меблів можна винести в інше приміщення, решту краще накрити спеціальною плівкою. Далі потрібно провести демонтаж плінтусів і наличників. Буде потрібно тимчасове освітлення. Як правило, тягнуть подовжувачі з сусідніх приміщень і включають переносні світильники.

Підготовка стін перед наклеюванням шпалер

У разі, якщо стіни рівні, якісно зашпакльовані, то залишиться нанести шар грунтовки. Якщо є старе покриття - його необхідно зняти. Клеїти шпалери на старий шар не рекомендується.

Для початку можна спробувати зняти старі шпалери на суху. Для цього куточок шпалер чіпляють шпателем і тягнуть на себе, намагаючись не відривати їх шматками. Якщо вони не відриваються цілим полотном, то стіни із залишками старого покриття потрібно намочити.

Паперові шпалери змочують з пульверизатора або за допомогою губки. Іноді в розчин додають невелику кількість засобу для миття посуду. Вінілові шпалери або інший вид покриття, на якому є плівка, вологу не вбирають, тому спочатку їх знімають металевою щіткою. Коли старе покриття намокне, його легко знімають цілим полотном, очищаючи шпателем складні ділянки.

Фарбу або побілку прибрати складніше. Прискорити процес можна спеціальним змивом для фарби. Однак слід мати на увазі, що від розчину є токсичні випари, а після очищення потрібно повністю висушити стіни. Ще один спосіб видалення фарби - механічний. Його здійснюють за допомогою шпателя, перфоратора або болгарки.

Після зняття старого покриття слід провести оцінку стін і визначити подальшу роботу. Як правило, потрібні наступні дії:

 • видалення цвяхів і шурупів зі стін;
 • нанесення гіпсової шпаклівки в кілька шарів - стартової і фінішної;
 • грунтовка стін.

Після кожного шару необхідно ретельно висушити стіну, а потім зачистити спеціальною сіткою.

Матеріали і інструменти

Для того щоб процес роботи радував, слід заздалегідь підготувати деякі інструменти:

 • драбина;
 • ємність для клею;
 • кисть або валик для нанесення клею;
 • валик для розгладження шпалер на стіні;
 • велика лінійка, ніж-різак, ножиці, схил або рівень, олівець для нанесення міток.
 • Також необхідні сухі ганчірки, малярська стрічка і робочий стіл, на якому зручно працювати з шпалерами.

Правила клеєння шпалер і вибір матеріалу

Перед роботою важливо ознайомитися з інструкцією. Вибір шпалер різноманітний, деякі види вимагають певного підходу. Основа флізелінових шпалер - нетканий целюлозний матеріал, який міцніше паперу, а на дотик нагадує тканину.

Вінілові шпалери на флизелиновій основі мають два шари, нижній - спресовані целюлозні волокна, верхній - вінілове фактурне покриття. Вони досить щільні і роблять поверхню стін більш рельєфною.

Вибираючи тип шпалер, слід орієнтуватися на стан стін і приміщення. Для спальні і вітальні з ідеально рівною поверхнею підійдуть будь-які шпалери. Приміщення з підвищеним рівнем вологості вимагають щільного покриття. Для ванної кімнати та кухні має сенс вибрати типи, що миються.

Почати слід з ідеально рівного місця, наприклад, з кута, вікна або дверного отвору. Однак необхідно перевірити його рівнем. Іноді орієнтиром по вертикалі служить мітка, яку ставлять на певному місці після виміру.

Обклеювання виробляють в кілька етапів:

 1. Від рулону відрізають полотно потрібної довжини.
 2. Паперові або вінілові шпалери на флізеліновій основі вимагають нанесення клею безпосередньо на полотно. Час вбирання і спосіб нанесення багато в чому залежить від типу шпалер. Рекомендується уважно прочитати інструкцію на рулонах перед використанням.
 3. Вирівняти перше полотно за рівнем і приклеїти. Решта клеїти на стіни орієнтуючись на перше.
 4. Для розгладження складок використовувати валик, м'який шпатель, сухі паперові серветки.
 5. Бульбашки також розгладжують. Повітряні бульбашки можна акуратно проколоти голкою.

Під час роботи важливо закрити всі вікна і двері в приміщенні, намагаючись не допустити протягів. Після роботи слід добу тримати кімнату закритою.

Незважаючи на те, що технологія обклеювання шпалер проста, багато хто стикається з деякими труднощами, з огляду на недосвідченість. Як правило, складнощі викликають обробка стін перед обробкою, поклейка шпалер в важкодоступних місцях, наприклад, за батареями і в кутах.

Саме тому краще рішення в ряді випадків - довірити роботу професіоналам будівельної компанії Домовий. Фахівці більше 10 років займаються різними видами робіт і надають гарантію на всі проекти. Це дозволить значно заощадити час, а іноді - кошти.