Послуги компанії Домовий фото

Демонтажні роботи в квартирі

Демонтажні роботи - найбрудніший і галасливий етап ремонту. На перший погляд процес демонтажу не дуже складний. Однак є кілька важливих нюансів, про які варто знати до початку роботи.

Попередній етап

Якщо ваш ремонт передбачає будь-які маніпуляції зі стінами і перегородками, упевніться, що вони законні і при необхідності отримайте дозвіл перепланування у відповідних інстанціях (докладніше про те, як зареєструвати перепланування читайте тут).

Це стосується не тільки повного демонтажу стін або перегородок. Для їх часткового знесення або пробивання отворів також потрібно попереднє узгодження.

УВАГА! Самовільно зносити несучі стіни небезпечно, так як це впливає на міцність і стійкість усього будинку.

Попередьте сусідів, що плануєте робити демонтажні роботи, заздалегідь, щоб уникнути можливих конфліктів.

Попередньо подбайте про вивезення будівельного сміття. Оскільки його не можна викидати в сміттєві баки з побутовими відходами, найміть фірму, яка займається вивезенням та утилізацією будівельних відходів.

Не забудьте відключити електрику в квартирі, зняти з демонтованих перегородок і стін розетки і вимикачі, кондиціонер, звільнити і прибрати проводку, а також сантехнічні комунікації (якщо вони є).

Двері і укоси, багети, плінтуси також потрібно прибрати. Як і усе оздоблення: шпалери, фарбу, штукатурку. Підлоги і вікна, щоб не пошкодити їх, потрібно закрити плівкою або будь-якими іншими підручними матеріалами.

Особливості демонтажу стін

Залежно від матеріалу, з якого зведена стіна або перегородка, її демонтаж буде проводитися різними інструментами і в різному порядку:

  1. Перегородки з гіпсокартону демонтуються найпростіше. Для початку потрібно зняти гіпсокартонні листи. Після - прибирають металевий каркас за допомогою болгарки.
  2. Перегородки з дранки також демонтуються досить просто. Зубилом знімають шар штукатурки, потім кувалдою або перфоратором руйнують основу стіни з дерев'яних рейок.
  3. Бетонну стіну зносять в кілька етапів. Спочатку в ній роблять отвір перфоратором. Потім бетон шматками вибивають кувалдою. Арматуру зрізають болгаркою. Щоб зробити отвір в стіні з бетону, використовують алмазну різку, яка допомагає запобігти тріщинам.
  4. Стіни з піноблоків демонтуються за допомогою перфоратора і молотка.
  5. Демонтувати стіни з цегли починають зверху (на стику зі стелею), для цього потрібні молоток з зубилом або перфоратор. Далі руйнуємо їх за допомогою відбійного молотка.

Чому краще наймати будівельні фірми для демонтажу?

В цілому знесення стін і перегородок усередині квартири цілком можна зробити самостійно (на відміну від демонтажу будівель).

Але в цьому випадку потрібно врахувати кілька моментів. По-перше, у вас повинні бути мінімальні навички будівельних робіт і відповідна фізична підготовка.

По-друге, вам будуть потрібні певні інструменти. Як мінімум шпатель, зубило, молоток, обценьки, лом, кувалда, відбійний молоток, перфоратор, болгарка. Для прибирання потрібен будівельний пилосос. Побутовий прилад від дрібного будівельного пилу зіпсується. Мало у кого всі ці інструменти є в домашньому запасі, а їх купівля або оренда обійдуться в чималу суму.

По-третє, будуть додаткові витрати на засоби захисту, плівку, якою покривають вікна, меблі та дверні прорізи, а також мішки для сміття.

По-четверте, потрібно подбати про вивезення будівельного сміття.

Найм будівельної бригади для демонтажних робіт всі ці проблеми вирішує. У компанії Домовий ви можете замовити цю послугу. Наша бригада робітників не тільки оперативно і якісно демонтує перегородки у вашій квартирі. Ми також беремо на себе турботу з вивезення будівельного сміття.