Послуги компанії Домовий фото

Як правильно вибрати квартиру в новобудові?

Новобуд, як ринок первинного житла - привабливе вкладення коштів. Щоб очікування від інвестицій були виправдані потрібно розуміти:

 • який результат хочеться отримати;
 • яку інформацію потрібно пропрацювати і що зробити для досягнення бажаного.

Квартира в новому будинку - це не тільки квадратні метри. Нерухомості, що будується на численних будівельних майданчиках, притаманні певні характеристики.

Будівельні матеріали, планування, інфраструктура залежить від того до якого виду належить забудова. Параметри можуть відрізнятися або бути взаємозамінними, але основні маркери дозволяють ідентифікувати тип забудови.

Клас квартири в новобудові

Якщо не брати до уваги деякі змішані варіанти та рекламні ноу хау, типова класифікація передбачає 4 групи.

 1. Економ. Головна вимога - відповідність будівництва нормам ДБН України. Як правило використовуються панельні конструкції. У такому будинку можна жити, однак сподіватися на зручну транспортну розв'язку, наявність магазинів, дитячих садків, шкіл та поліклінік, в безпосередній близькості, не доведеться. Тут, як пощастить або коли-небудь згодом. Перевага таких пропозицій - порівняно низька вартість.
 2. Комфорт. Технологія будівництва передбачає наявність кладки з цегли, газоблоку або керамоблоку, монолітно-каркасні системи. Сама назва передбачає елементарні комфортні умови проживання в комплексах. Можна розраховувати на обладнані дитячі майданчики, озеленення, близькість до зупинок громадського транспорту, наявність домофонів та якісної внутрішньої обробки.
 3. Бізнес. Монолітним або цегляним фасадам будинків цього класу, притаманні унікальні архітектурні особливості. Комплекси не можуть бути розташовані на дешевих ділянках землі, околицях з проблемною комунікацією, поблизу промислових зон. Як правило це історичні чи культурні території міста поруч з природоохоронною місцевістю, торгово розважальними центрами. Приділяється увага паркінгу і безпеки з системами відеоспостереження.
 4. Преміум. Елітне житло найдорожче за вартістю. Відрізняється від квартир бізнес класу експлуатаційним сервісом і обслуговуванням. Закриті прибудинкові території перебувають під охороною. Присутні лаунж-зони, паркінг: не менше двох місць на одну квартиру плюс гостьове. Оздоблення тільки з натуральних матеріалів. Широкі тераси, експлуатований дах, фонтани або інші оригінальні ідеї обов'язково включені в проект. Обмеження за кількістю квартир на поверсі, не більше чотирьох.

Визначившись з класом житла, до якого прив'язані технічні рішення і обслуговуючі структури, слід опрацювати нюанси об'єкта.

Квартири від забудовника, на що звернути увагу

Способи реалізації проектів одного класу можуть істотно відрізнятися. Навіть коли репутація забудовника, вартість і загальні характеристики влаштовують, необхідно вивчити деталі. Це допоможе спланувати майбутній бюджет ремонтних робіт.

Перепланування:

Зверніть увагу наскільки конструкція несучих стін і перегородок дозволить змінити просторове розміщення кімнат. У панельних будинках з'єднати приміщення буде складно. Та й термін експлуатації панельок близько 100 років, що на 50-70 років менше ніж у монолітних багатоповерхівок.

Скління:

Рівень тепло і шумоізоляції забезпечують віконні системи. Надійний захист - двокамерні склопакети в п'ятикамерного профілю.

Опалення:

Комунальні платежі важливий фактор експлуатаційних витрат. Чи зможе власник впливати на якість обігріву і його вартість залежить від системи, встановленої в будинку:

 • центральна - все в руках комунальних служб міста;
 • автономна - мешканці самостійно приймають рішення про включення своєї котельні і можуть регулювати температурний режим;
 • індивідуальна - газовий або електрокотел розміщений в квартирі, мікроклімат повністю в руках проживають.

Утеплення:

Поцікавтеся яким способом забезпечена подушка в будинку, яка товщина матеріалу. Чи є поверх утеплювача вентильований фасад, наявність облицювання керамогранітними плитами. Саме термосний пристрій зберігає тепло взимку і забезпечує прохолоду влітку.

Який ремонт передбачається в новобудові

Інвестиційний договір - це серйозний документ, де прописані зобов'язання забудовника. Підписати - значить прийняти, потім складно буде пред'являти претензії. Цілком ймовірно, що ставши власником житла, ви ще тривалий час не зможете проживати на своїй площі.

В якому стані ринок нерухомості пропонує первинне житло:

     1. Без обробки. Більше третини новобудови здається з мінімальним комплектацією:

 • периметр закритий склопакетом;
 • є вхідні двері;
 • підведена електрика до щітку;
 • доступ до підключення каналізації, водопроводу;
 • встановлені радіатори.

Усе. Далі ремонтні роботи в повній мірі лягають на щасливого покупця. Коли в наявності дах над головою і такий варіант був очікуваним, професійна бригада виконає роботи в належному вигляді. А ось жити в такому приміщенні і паралельно ремонтувати важко.

     2. Чорнова обробка передбачає:

 • стяжку на підлозі;
 • оштукатурені стіни:
 • гідроізоляцію санвузла.

     3. Передчистова обробка включає:

 • фінальну стяжку;
 • штукатурку;
 • електромонтаж розводки до точок підключення;
 • виконані укоси, підвіконня.

У таких приміщеннях можна відразу наводити красу. Оформляти підлогу, стіни, замовляти і встановлювати міжкімнатні двері, побутову техніку.

     4. Чистова готовність - коли досить перевезти в квартиру меблі, техніку і речі. Оскільки конкретних стандартів немає, уточніть чи передбачена установка газової плити і сантехніки.

     5. Під нуль. У таке житло можна спокійно в'їхати з валізою або заселити орендарів. Необхідна обстановка готова до повноцінного використання квадратних метрів.

Новобудові притаманні як плюси, так і ризики. Рекомендуємо не шкодувати коштів на перевірку репутації забудовника та дозвільної документації. Уважно з експертом опрацьовувати пункти угоди.

Ремонт квартири первинного ринку складний процес. Поетапні прогнозовані дії досвідчених майстрів допомагають уникнути дефектів, вчасно провести коригування.