Послуги компанії Домовий фото

Як візуально розширити простір маленької квартири?

Не всі можуть похвалитися великогабаритним житлом. І багатьох не влаштовують наявні квадратні метри в квартирі. Адже доводиться втискувати все необхідне в маленьке приміщення. При цьому хочеться зберегти простір і комфорт.

На щастя при правильному підході питання зорового збільшення простору вирішити не так вже важко. Для цього існує різноманітні прийоми гри з кольором, світлом і пропорціями.

Основні дизайнерські прийоми для маленьких квартир і кімнат

Частково вирішити проблему маленького приміщення ми можемо на етапі планування. Якщо заздалегідь максимально повно визначити потрібні функціональні зони, а потім їх грамотно розподілити в просторі, то візуально розширити його буде вже набагато простіше.

Тепер докладніше поговоримо про прийоми, які візуально збільшують кімнати.

Стиль

Правильний вибір стилю для маленької кімнати - головний прийом для збільшення її площі.

Маленькі приміщення дуже вимогливі до стилю. Найбільш невдалий варіант - це всілякі класичні стилі інтер'єрів, які зменшують кімнату через велику кількість вітіюватого декору, молдингів, багетів, об'ємного текстилю т.д.

Найкраще для негабаритних приміщень підійдуть:

 • скандинавський;
 • мінімалізм;
 • ретро;
 • лофт;
 • контемпорарі;
 • хай тек;
 • модерн;
 • екостиль.

дизайн інтер'єру в миколаєві

Колір

Світлі стіни, підлогу і стелю завжди будуть грати на розширення простору, а темні - будуть його звужувати. В основі цього прийому - закон відбиття світла.

Темний колір можна використовувати локально, щоб вирівняти пропорції кімнати. Наприклад, якщо в кімнаті, за формою нагадує пенал, одну з далеких стін пофарбувати в більш темний або контрастний відтінок, то візуально це її наблизить. Простір в цьому випадку буде здаватися менш витягнутим. Для виправлення пропорцій приміщення можуть використовуватися ще смуги на стінах і підлогах. Вертикальні смуги візуально підіймають стелю, а горизонтальні - розсовують стіни.

Якщо ми граємо на зорове збільшення кімнати, то контрасти протипоказані. Оптимальний варіант - світлі підлоги, світлі стіни, світлі меблі, світлий декор. Все це як би зливається один з одним. За рахунок цього приміщення стає більше. Але тут головне не перегнути палицю. Тому що абсолютно монохромне, наприклад, білий простір буде виглядати нудно і плоско. Щоб цього уникнути, грайте з відтінками.

Більше світла

Для того, щоб розширити площу кімнати, потрібно забезпечити якомога більше світла. Перш за все, природного.

Для цього простір вікон має бути відкритим: мінімум текстилю на них, ніяких важких штор, ніяких квіткових горщиків і декору на підвіконнях.

Не менш важливим є правильна організація штучного освітлення. Воно повинно бути розподілено по всій кімнаті. Для досягнення кращого результату варто використовувати комбінацію різних видів світильників.

Більше повітря

Прозорі стільці і столи, елементи декору візуально розчиняються в просторі, не захаращуючи його.
Скляні перегородки виконують свою функцію зонування кімнати, при цьому не дроблять її на окремі дрібні елементи.
Меблі на ніжках залишає видимої більшу площу підлоги. Таким чином, візуально кімната сприймається більш вільною. В цьому плані дуже актуальною є меблі в стилі ретро, ​​яка зараз як раз на хвилі популярності. Цей же принцип працює і з санвузлами: для збільшення простору використовуйте підвісні унітази і тумби.
Відкриті стелажі без боковин виглядають більш повітряно і невагоме.

Дзеркала

У маленьких приміщеннях використовувати дзеркала потрібно якомога частіше. Вони візуально додають повітря, збільшують кількість світла за рахунок його відображення.

Можна використовувати дзеркала на фасадах меблів або на всю стіну, можна виділяти окремі архітектурні конструкції: укоси на вікнах, перегородки, вбудовані полиці і ін.

дзеркала в інтер'єрі

Порядок

Чим менше речей ми бачимо, заходячи в кімнату, тим вона більше нам здається. Звідси основне правило - все, що можна заховати і прибрати, потрібно заховати і прибрати. Для цього найкраще служать приховані системи зберігання, типу вбудованих шаф. При цьому, потрібно пам'ятати, що найкраще робити їх під саму стелю, щоб зайвий раз не «різати» висоту.

Слідуючи цьому правилу, варто також позбутися від великої кількості вазочок, статуеток, свічників і рамок з фотографіями на комодах, столиках, полицях, а також стінах. Залишити потрібно кілька стильних елементів декору, які не притягатимуть до себе занадто багато уваги.

Меблі-трансформер

Меблі, яка змінює свою конфігурацію в залежності від необхідності, особливо актуальна для ультрамаленькіх приміщень. Це можуть бути розсувні обідні столи, розкладні і розсувні дивани, розкладні стільці, журнальні столики, які ховаються в диван, висувні комп'ютерні столи ... На ринку зараз величезна кількість пропозицій, які допоможуть вам додатково розширити простір кімнати.

Однорідна підлога

Щоб візуально збільшити квартиру, потрібно використовувати єдине підлогове покриття по всі її площі. Це ж стосується і окремих кімнат. Необхідно єдине полотно, яке об'єднає всі функціональні зони в єдиний простір.

Бажано підлогу робити однотонним або з приглушеним малюнком, щоб погляд не чіплявся за яскраві і контрастні візерунки.

Тут не варто забувати і про килими. Вони теж повинні бути однотонні і не контрастувати з підлогою. Ідеальний варіант: світла підлога + світлий килим в тон.

Розсувні конструкції

Будь-які розсувні конструкції (міжкімнатні і балконні двері, дверцята шаф) краще розпашних. Вони не вимагають додаткового простору для відкривання і займають набагато менше місця. Крім того, їх використання дозволяє встановлювати меблі впритул до входу в кімнату, наприклад.

Що «з'їдає» площу приміщення?

Є ряд предметів декору та інтер'єрних рішень, які не суперечать вищезазначеним принципам, але при цьому здатні значно зменшити візуальну площу приміщення:

 1. Великі предмети меблів. Це стосується об'ємних диванів і крісел, ліжок з високими узголів'ями, великих столів і т.д. Всі меблі повинні бути максимально компактні, але без втрати функціональності.
 2. Об'ємні штори з важкого текстилю. Замість них краще вибрати рулонні, римські або штори-плісе. Якщо все-таки хочеться використовувати спадаючі штори, то віддайте перевагу легким, повітряним тканинам.
 3. Великі підвісні люстри. Особливо небезпечно їх використовувати при низьких стелях. У маленьких приміщеннях найкраще використовувати точкове освітлення, рівномірно розподілене по всій стелі. Підвісні світильники доречні тільки для виділення якихось функціональних зон: над обіднім столом, робочою зоною або поруч з ліжком або диваном замість бра.
 4. Кімнатні рослини в об'ємних горщиках. Особливо підлогові.
 5. Яскравий принт на шпалерах здатний значно зменшити візуально навіть простору кімнату, не кажучи вже про малогабаритної. Переважно робити стіни однотонними або з ненав'язливим приглушеним дрібним малюнком, який здалеку буде зливатися.
 6. Теплі відтінки не підходять для маленьких кімнат. Щоб візуально розширити простір використовуйте нейтральну і наближену до холодної колірну гамму.
 7. Натуральний камінь і його імітація роблять інтер'єр «важким».
 8. Підлогу або стелю, які контрастують зі стінами, зменшує висоту приміщення.
 9. Кольорове зонування здатне розділити і без того невелику кімнату на зовсім маленькі шматки. Щоб виділити функціональні зони, краще використовувати скляні перегородки або зонування світлом.

класичний дизайн інтер'єру

Малогабаритна квартира - не вирок. Грамотне планування і ефективне зонування простору вже вирішують проблему невеликої площі наполовину. Якщо до всього додати вдалий вибір кольору, компактні функціональні меблі, правильне освітлення, то навіть найменша кімната стане затишною і комфортною. А якщо сумніваєтеся або не знаєте, як збільшити візуально простір, завжди можете звернутися за допомогою до професійних дизайнерів інтер'єрів.