Сьогодні вже не стоїть питання про те, які вікна краще - дерев'яні або пластикові. Металопластикові вікна вже так давно активно використовуються в будівництві, що їх переваги перед дерев'яними незаперечні: довговічність, економічність, хороші тепло- і звукоізоляційні властивості, простота в догляді, широкі можливості в дизайні і привабливий зовнішній вигляд.
Але з'явилася інша проблема. Які ж пластикові вікна краще? Адже виробників на ринку величезна кількість. Та ще й в кожному бренд представлена широка лінійка різних профілів і склопакетів. Спробуємо розібратися, за якими критеріями їх потрібно вибирати.
Ціна
Вибір металопластикових вікон - це саме той випадок, коли працює приказка: «Скупий платить двічі». Ні на самих вікнах, ні на фахівцях, які будуть проводити монтаж, економити не можна.
Купити вікна дешевше - однозначно неправильне рішення. І ось чому:
- Виготовлення пластикових вікон з бюджетного сегменту відбувається з неякісної сировини. Такий пластик швидко жовтіє або сіріє.
- Товщина стінок профілю може відрізнятися від нормованих. Вікна в цьому випадку будуть промерзати взимку. І в цілому зберігати тепло вони будуть гірше.
- У вікнах низького цінового сегмента встановлюються найдешевші склопакети. Енергозберігаючі властивості у них мінімальні. Що, знову ж таки, призводить до промерзання в холодну пору року.
- Оскільки відповідність товщини армування нормативам навантаження важко перевірити навіть фахівцям, тому виробники дешевих профілів часто на цьому економлять. Такі рами з часом будуть сильно просідати і деформуватися.
- Дешева фурнітура. Зовні вона нічим не відрізняється від більш дорогих аналогів. Але термін її служби набагато коротше. Крім того, неякісна фурнітура не забезпечує належної щільності примикання. А це означає, що тепло з вашого будинку буде «йти» через віконні прорізи.
- Низькоякісні ущільнювачі не забезпечують герметичності системи. Вони вкрай швидко зношуються і втрачають свої властивості.
Зрозуміло, що не кожен має кошти на вікна класу преміум. Але зробити вибір на користь віконних систем середньої цінової категорії хорошої якості все ж варто. Якщо розділити їх вартість на 20-25 років, які вони вам прослужать, то сума в підсумку вийде не така «страшна».
В цьому плані один з виробників дійсно «на будь-який гаманець» - це бренд Rehau. У лінійці продукції цієї компанії представлено 5 видів профілів різної функціональної спрямованості і різної ціни:
- Geneo;
- Synego;
- Euro 60;
- Euro 70;
- Brillant.
Детальніше про особливості профілів Rehau читайте тут.
Кліматичний регіон
Мало хто знає, що металопластикові вікна потрібно вибирати, виходячи з кліматичного регіону, в якому ви живете. В Україні їх два:
- 1-я температурна зона - це велика частина території країни.
- 2-я температурна зона - південні області України (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька), Закарпатська область, АР Крим.
Є один нюанс. Якщо мова йде про скління приватного будинку або квартири, в якій встановлена система індивідуального опалення, незалежно від кліматичної зони, фахівці рекомендують монтаж віконних систем з великою кількістю камер в профілях і монтажною глибиною не менше 80 мм (наприклад, профілі від Rehau Synego або Geneo) .
У цьому питанні, в цілому, не обов'язково досконально розбиратися. Найчастіше в магазинах продаються ті віконні профілі, які підходять для конкретного кліматичного регіону. Але щоб убезпечити себе від можливої несумлінності продавця, хоча б у загальних рисах цю тему варто вивчити.
Комбінація профілю і склопакета
Поєднання склопакета з профілем - основний критерій теплоізоляційних характеристик всієї віконної системи.
При виборі вікон звертайте увагу на:
- Кількість камер в профілі. Чим більше їх кількість, тим краще вікна зберігають тепло, а їх звукоізоляційні властивості вище.
- Товщина армування повинна становити не менше 1,5 мм. Виняток - профілі, армовані в масі, такі як Rehau Geneo.
- Склопакет переважно повинен мати 2 камери з мінімум одним склом з енергоефективним покриттям. Для збільшення теплоізоляційних властивостей камери заповнюються інертним газом аргоном.
Для 1-й температурної зони нашої країни підходять профілі з коефіцієнтом опору теплопередачі 0,75 м 2 К / Вт. Відповідають цим показником вікна з 5-камерним профілем і монтажною глибиною 70 мм (наприклад, Rehau Euro 70 або Brillant) в поєднанні з 2-камерним склопакетом з наповненням інертними газами.
Для установки в 2-й кліматичній зоні підходять вікна з коефіцієнтом 0,6 м2К / Вт. Такий показник - у 3-камерних профілів Euro 60 від Rehau в поєднанні з газонаповненим 1-камерним склопакетом.
Підбір комбінації профілю і склопакета повинен бути індивідуальним. Все залежить від того, де будуть встановлюватися вікна: в приватному будинку або квартирі, квартирі з централізованим або автономним опаленням, в новобудові або будинку зі старого житлового фонду, чи є теплолічильник і т.д.
Замовлення металопластикових вікон - справа вкрай відповідальна. Це не той етап ремонту, який можна в разі невдачі швидко переробити. Неправильний вибір вікон загрожує серйозними фінансовими втратами.
Не менш важливо знайти грамотних фахівців з установки металопластикових вікон. Наслідки монтажу віконної системи, який робився без відповідності нормативам, можуть бути: цвіль, промерзання і запотівання вікон, деформація профілю, поява щілин, розгерметизація склопакета і багато іншого. На виправлення таких недоліків доведеться витратити чималу суму грошей. Найкраще відразу звернутися з компанію з гарною репутацією і великим досвідом роботи.
Компанія Домовий завжди готові надати послуги в придбанні якісного скління і професійного монтажу. Гарантія 10 років, євромонтаж, найнижчі ціни і бездоганний сервіс.