Послуги компанії Домовий фото

Зонування однокімнатної квартири

Тенденції дизайну рухаються в бік маленьких функціональних апартаментів. Однак в парі десятків м2 створити повноцінний житловий простір не просто. На допомогу приходить грамотне зонування.

Без зонування не обійтися в будь-якому житловому приміщенні, але в однокімнатній квартирі це особливо важливо. Адже, по суті, одна кімната виконує функції і вітальні, і спальні, і робочого кабінету, тут проводять час члени сім'ї з різним способом життя.

Що таке зонування?

Зонуванням називається поділ апартаментів на функціональні «острівці». Цей прийом застосовується дизайнерами при плануванні інтер'єру. Він дозволяє виділити відразу кілька необхідних зон, що поєднуються між собою за стилем і настроєм.

Зонування формує умовні кордони між різними за призначенням ділянками в квартирі. Так інтер'єр простіше сприймається, і перебувати в ньому комфортніше.

Декоративні перегородки для зонування кімнати

Простий спосіб розмежувати зону вітальні та спальні, відгородити кабінет або виділити місце під гардероб — це перегородки. Їх будують з гіпсокартону, фанери або дерев'яних рейок.

Скляна перегородка в кімнаті розділить її на частини, при цьому залишить простір цілісним. Скло може бути прозорим, матовим або дзеркальним. Останній варіант — дуже виграшний. Так як дзеркала стануть акцентом в кімнаті і візуально розширять площу, а світло, що відбивається, зробить інтер'єр світлішим і більш привабливим.

Розсувна скляна декоративна перегородка в кімнаті дозволяє змінювати її настрій і функцію. Ви зможете відсунути її, коли вам буде потрібно більше “повітря”, і закрити, коли захочете усамітнитися. Вона дозволить вам облаштувати нішу, наприклад, для спального місця.

Ще один варіант для зонування — ширма. Цей елемент інтер'єру може стати перегородкою для зонування кімнати на спальню і вітальню. За нею можна розмістити гардероб.

Ширми служать не тільки прикрасою, але і конструктивною частиною планування. Мобільна і легка декорація може переставлятися, змінюючи своє призначення.

Розстановка меблів як спосіб зонування

Відокремити локації можна стаціонарними та мобільними меблями. Вбудовані стелажі, барні стійки і шафи можуть виступати в ролі стіни, виконуючи при цьому практичну функцію. Відкриті полки крім усього також не будуть захаращувати кімнату візуально.

М'який і стильний диван або крісла, розташовані посередині вітальні, популярний спосіб при розмежуванні квартири-студії. Вони не заважають бачити все приміщення цілком, але при цьому добре позначають межі функціональних зон.

Кухонний острів — відмінний варіант для поділу кухні або їдальні. Він буде і додатковою робочою поверхнею, і місцем для прийому їжі, а також відрізняється містким об'ємом для зберігання —  корисне доповнення до компактного кухонного гарнітуру.

Зонування кімнати за допомогою оздоблення стін

Один з найбільш масштабних і витратних за часом варіантів розділити на функціональні зони житло, однак вельми ефективний — це використовувати різні способи оздоблення.

Різні за кольором стіни створюють ефект декількох кімнат в одній: виглядають динамічно і атмосферно.

Для зонування можна використовувати різноманітні 3D панелі і панно, декоративну штукатурку, яскраві незвичайні шпалери і т.п.

Зонування освітленням

Інтер'єри в сучасному стилі передбачають використання декількох сценаріїв функціонального освітлення, яке включає комбінації різних видів світильників.

В ідеалі своє окреме основне джерело світла має бути в кожній функціональній зоні. Наприклад, в квартирі студії центральна стельова люстра — в зоні вітальні, ряд підвісних світильників — над кухонним столом, барною стійкою або островом на межі кухні і вітальні, точкові стельові світильники уздовж робочої зони на кухні, настільна лампа або торшер — біля робочого місця.

Підлогові килими для зонування квартири

Виділити певну ділянку приміщення допоможуть різноманітні килими. Це може бути невеликий килимок біля ліжка або великий килим з цікавим принтом в зоні для прийому гостей.

Не варто нехтувати цим елементом дизайну, так як він здатний зробити інтер'єр завершеним.

Зазвичай килими використовують для позначення центру конкретної функціональної зони. Залежно від того, наскільки сильно ви хочете візуально підкреслити його, вибираєте відтінок, малюнок і довжину ворсу килима.

Зонувати велике приміщення набагато простіше, ніж маленьке. Однак це не заважає зробити навіть компактну квартиру комфортною і зручною. У невеликому просторі краще обмежитися декількома методами зонування, не перевантажуючи його.

Команда дизайнерів компанії «Домовой» має великий досвід створення ергономічних інтер'єрів. Головний помічник у цьому завданні — зонування. Ми допоможемо створити дизайн вашої мрії.